PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 04:55:17 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15
  Изпечатай  
Автор Тема: И пак за компанията на една лула  (Прочетена 184250 пъти)
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #135 -: Декември 27, 2014, 12:28:02 »

А аз имам 2-3 порока. Да кажем 5 , не повече и всичките явни и на показ. Наздраве ! Май са повече от 5!
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #136 -: Декември 27, 2014, 12:46:47 »

"Има нещо нездраво и съмнително в трезвеника. Възприемам хората, които не пушат, тяхна си работа, дори възприемам тези, които не се заглеждат след жените по улицата, макар че... Но както и да се мъча, не мога да възприема непиещия за нормален. Непиещият е маниак и точка по въпроса. Всеки, който се опита да облече трезвеността в благообразно обяснение, е гад, мръсник, безочлив продажник. Да не пиеш означава да живееш като идиот.
Да си противоестестен и пластмасов като вегетарианец. Липсата на алкохол води до оглупяване и тежка шизофрения. Изкривяват се представите за света."

Ф.М. Достоевски
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #137 -: Декември 27, 2014, 01:27:36 »

Което си е верно - верно си е!
 И аз, откак 'фанах лула, май съм станал по-порядъчен човек....
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #138 -: Декември 28, 2014, 06:07:28 »

Като гледах последните снимки на колегата Андреев, та взеха да се връщат спомени, свързани с тази част от календара...
Заскрежен селски двор, група разнокалибрени казани и стелеща се над тях гореща водна пара. В центъра на терена - група делово суетящи се мъже, със зачервени лица, ловко боравещи с древни хирургически инструменти. Смъртта на добичето - констатирана безусловно, вземат се тъканни проби в спешен порядък.
 На стол, близо до последното ложе на вече низвергнатия властелин на двора, кана с рубинена течност, с премятащ се в нея разполовен лимон. Асистент - огняр, в ранна тийнейджърска възраст, притичва с чиния. В единия край - купчинка сол, основно съдържание - вече "журнати" и рустикално разфасовани ляво ухо, "контакт", малка рибица и кожа от седалищните части.
 Мълчаливо дъвчене,съпроводено с ръмжене под мустак и одобрително поклащане на глава. За по-добър анализ, пробата се прокарва със съдържанието на гореупоменатата, вече преполовена кана.
 
 На тази картинка, Завърти очи мисля, една лула с балканско-латакиева смес, би стояла добре като акцент!
 
Наздраве!!!
 
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 06:09:21 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #139 -: Декември 28, 2014, 09:53:00 »

Браво Вехти, добре си го описал.Трудно се изкореняват хубавите традиции.Ще продължат и за напред.
Активен
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #140 -: Декември 30, 2014, 09:58:08 »

Забравил си греяната ракия
По плевенско на суетнятя в двора се пие горното е виното после на масата
а наздраве
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #141 -: Декември 30, 2014, 12:01:45 »

Забравил си греяната ракия
По плевенско на суетнятя в двора се пие горното е виното после на масата
а наздраве

Правилно Гришо.По троянско е същия обичай.Ако погледнеш снимката със сакралната сцена.с прасето, ще забележиш термос.Греяната сливова е задължителна.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #142 -: Декември 30, 2014, 11:59:15 »

 По моя край се спазва древното златно правило; виното - на студ, ракията - на топло.
 Е, има и изключения...
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #143 -: Януари 01, 2015, 10:58:58 »

Следновогодишния коктейл.Много ми помага.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #144 -: Януари 10, 2015, 07:58:42 »

Разсъхнах се вече -скачам на една Оригинална тракийска салата/с кисели краставички и орехи/,Оригинална 3 годишна троянски сливова/за нея Калин да каже--нещо до чух, че я правят в Чехия/,и Оригинална латакия! Дал съм свободно на всички,и в кухнята ще има кълбета от дим.Нека ме нападат естети те, на мен латакията ми върви и с ракия.А наздраве,че се отнесох-няма да  се правя на писател. Ухилен
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 08:02:21 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #145 -: Януари 11, 2015, 09:36:35 »

Ози, браво за избора.Сливова с латакия е като таратор с мастика.Поне на мен са ми много мили комбинации.А сливовата се прави в троянския винпром, който е купен от чехи.Една от малкото успешни приватизационни сделки.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #146 -: Януари 11, 2015, 03:04:53 »

Ози, браво за избора.Сливова с латакия е като таратор с мастика.Поне на мен са ми много мили комбинации.А сливовата се прави в троянския винпром, който е купен от чехи.Една от малкото успешни приватизационни сделки.

Ха дано да е от успешните......!
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #147 -: Февруари 11, 2015, 10:20:40 »

От известно време имам един мурафет, който много ми харесва за зимата.Вечер, за да не се освинвам, пия червено вино с фурми и синьо сирене.Звучи малко гейско, ама много се вързва с "аutumn evening".
Пробвал съм и със сушени кайсии и смокини, резултата е същия.Явно са си дружки с "червен Петко"
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #148 -: Февруари 12, 2015, 06:45:15 »

 Хич не им дължиш притеснение!
Съвсем си е в реда на нещата - червеното е пръв побратим съ секакви плодове и сирена. Имаш пълната ми подкрепа!
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #149 -: Февруари 12, 2015, 09:25:22 »

In vino la veritas
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!