PipeZone PipeZone
Май 08, 2024, 03:30:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Samuel Gawith - 1792 Flake  (Прочетена 14383 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Юли 08, 2012, 05:40:55 »

Да опитам да прекратя мълчанието, че май всички са отишли на море....повече от седмица няма един пост...

Накратко за моето мнение - има нещо особено в аромата и вкуса, не е сладък, а е нещо друго, което не мога да определя?! Домашен сладкиш със сини сливи???!!!
Трудно ми горя, може би и не го изчаках да изсъхне малко....трудно ми се пълнеше...постоянно гаснене..
Ще изпуша кутията, но май няма да повторя - въпреки, че съм фен на флейките и вирджинията!




« Последна редакция: Декември 14, 2012, 10:03:28 от ozzy » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Юли 09, 2012, 05:14:42 »

То май всичкия флейк на Гауит си плаче за изсушаване.Хвърли го малко настрани,и след време го пробвай отново.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #2 -: Септември 17, 2012, 12:49:08 »

ако си от София ми го прехвъли на мен -аз нямам оплаквания. Все ще намерим за какво да го трампим. Сега ще ти кажа какво много добро правило съм чел в тобако ривю и то хилядократно... гадното е, че то е за стари хора с много време и търпение: вадиш флейката - по традиция тия на СГ идват страшно влажни в кутията си - натрошаваш си я... забрави тия фирми от ютюб как се свива флейката на някокло сгъвки и се натъпква цялата. това може да стане с много тънка и оптимално суха флейка, но не и с тези на СГ. иначе форевър няма да я запалиш. та натрошаваш я, пълниш лулата леко и оставаш приготвената лула да почине час и половина, два... сега вече знам, че крещиш, че никой няма толкова време и нерви да чака... или пък 15-20 минути на въздух да изсъхне.

1792 си струва да го запали някой до теб и ти да поседиш първо и да усетиш аромата му...заразителен е. и после ти да си запалиш от него. в ЕС поради някаква причина бобчетата от тонка, чийто аромат се ползва в 3/4 от изисканите парфюми, са забранени за влагане в храниелно-вкусовата промишленост... в това число и тютюни, но май са дали малко аванта за някакъв определен минимален процент. Тонката трябва и да е основният "подсладител" на този черен, мазен, много лек като аромат и много тежък като никотин тютюн. В него се усеща още тежък сироп, кориандър и въобще целия арсенал от кухнята на баба за правене на торти и сладкиши - нещо като аромат на меденки. а там има канела, портокалови корички, кориандър.

Мисля, че понеже Гавит или Гоуит или както там е с Хогърт произхожда от Самуил Гавидов имат и много сходства в ароматизирането. за мен нюансът на мирис при СГ е главно меденки с преобладаващ кориандър, а при ГХ - на манджа от прясно зеле с ким - напълно в добрия смисъл на думата. но това са така или иначе лични възприятия, които не ангажират другите... но пък не е лесно да описваш миризми и аромати... но в това отношение така или иначе най-големите ексцесии са при тия дето се пишат познавачи на вино. Ухилен
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2012, 09:35:27 »

По стечение на обстоятелствата у мен попадна една кутия от Cefy,която е предназначена за Климент.Но докато реши да си вдигне телефона и да я вземе,може и да свърши  ;)Първото ми впечатление е,че е изпуснат и от прословутата му влага не е останало нищо.Аромата му в кутията обаче е много интересен.След като запалих доста ми подлютя,но в последствие се оправи.В стаята замириса повече от приятно,но не мога да определя на какво точно.Компания му направих с един чай от Рйбос /африканско растение с аромат на шоколад,действа успокояващо/и много си паснаха.Не е моят тютюн,защото ми е остър,но си заслужава да го опитате.
Активен
nomadsl
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2012, 09:50:11 »

1792 е един от любимите ми тютюни. Жалко, че напоследък рядко попадам на него. В САЩ и конкретно в "Шопингпайпс" нещо отдавна не се предлага.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2012, 06:17:56 »

Преди да го дам на Климент,си оставих една флейка,която овлажних с хумидор.Страхотен тютюн.Лютивината изчезнаи гореше отлично от начало до край.Със сигурност ще ми стане един от фаворитите.Първия тютюн на Самуел Гавит,който ми допада.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Януари 26, 2013, 08:55:55 »

1792 Flake    Samuel Gawith -много добър тютюн.Заедно със  St. James Flake  са сред любимците ми!Отлично балансиран-и като сила,и като аромат!По-добре изпъква в лула без филтър.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #7 -: Януари 30, 2013, 09:55:38 »

Хич не е лош,но много тегаво ми гори.Дали защото е насипен и контрола е занижен.....?Номад има същия проблем,а на него това е един от фаворитите и го познава отлично.Също сподели,че аромата му не е толкова наситен,както когато отвориш кятия.Поръчах и в тенекия,така,че ще имам база за сравнение,когато пристигне.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Януари 30, 2013, 10:06:05 »

Хич не е лош,но много тегаво ми гори.Дали защото е насипен и контрола е занижен.....?Номад има същия проблем,а на него това е един от фаворитите и го познава отлично.Също сподели,че аромата му не е толкова наситен,както когато отвориш кятия.Поръчах и в тенекия,така,че ще имам база за сравнение,когато пристигне.
Поръчвай, поръчвай...а другарите да гризят остатъците от 6 месечната доставка...... Намигване Ухилен
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #9 -: Януари 30, 2013, 10:56:10 »

Пробвах и насипен! И пак не е моят! А този от кутийката определено гореше по-добре!Насипния съвсем трудно вървеше!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #10 -: Февруари 03, 2013, 09:35:53 »

Доста силен никотинов удар,но му хванах цаката.Трудничко се се държат юздите,ако флейките са стрити на ръка,но минат ли през гриндера,тютюнеца става мек като памук!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #11 -: Февруари 04, 2013, 07:03:05 »

Доста силен никотинов удар,но му хванах цаката.Трудничко се се държат юздите,ако флейките са стрити на ръка,но минат ли през гриндера,тютюнеца става мек като памук!
Е няма пък да си купя гриндер само заради 1792......тц, отказвам! Намигване
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #12 -: Февруари 06, 2013, 06:16:45 »

Реших да опитам да го стрия на много ситно,следвайки съвета на Ози.След това го сложих на леко затоплен керамичен котлон и щом изстина го натъпках в лулата.Всичко си дойде на мястото.Може би така трябва да се постъпва с всички флейкове,защото са доста по мазни и влажни.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2013, 07:51:34 »

Реших да опитам да го стрия на много ситно,следвайки съвета на Ози.След това го сложих на леко затоплен керамичен котлон и щом изстина го натъпках в лулата.Всичко си дойде на мястото.Може би така трябва да се постъпва с всички флейкове,защото са доста по мазни и влажни.

Не се ли загуби аромата по този начин?
Аз последно пробвах да сготвя тютюн в консерва увита с метално фолио отгоре стана много интересно, защото той наистина се сготви и стана по мек за пушене
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2013, 11:05:03 »

Аромата изобщо не се губи,а резултата е много добър.Вече обработвам всичките флейкове по този начин и тютюна почти не гасне.Оставам лулата за минута две и отново работи.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!