PipeZone PipeZone
Май 08, 2024, 08:33:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Gawith&Hoggarth - Broken Flake No 07  (Прочетена 7863 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Юли 12, 2012, 04:04:11 »

За мен още едно добро попадение!Бърлито носи допълнителни удоволствия в комбинацията с фината Вирджиния. Нарязването може и да е по-добро, ама... то си е пък натурално от различния миксаж предполагам!
А пък най-хубавото е, че като отворих пакета ме удари на сериозен ароматик, но при пушене е едва доловимо и в рамките на приятното! Може би е малко лютив, но при лула с по-голяма чашка може и да ми се реши проблема - май качествата изпъкват при по хладния дим.



« Последна редакция: Март 11, 2014, 05:26:47 от ozzy » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Юли 12, 2012, 06:04:27 »

Cefy ме изпревари!Имах мостра,и днес ударих два Петерсона с №7.Без филтър(е,с кристали само)ми прозвуча мноооого добре.Някакъв носталгичен аромат лъха от него-дядo ми гледаше преди години пчели.Помещението,в което държеше инвентара си,бе пропито с този аромат(не на мед)-старо дърво,восък,кожа и нещо сладко....Майстори са Gawith&Hoggarth.Определено вече се наострям,при споменаването на нещо тяхно...
« Последна редакция: Юли 12, 2012, 09:15:42 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #2 -: Юли 12, 2012, 09:15:02 »

За мен Gawith, Hoggarth & Co е абсолютният фаворит.Почти всичко,което съм пробвал ми е харесвало,включително и този тютюн,с едно изключение–Ennerdale Flake .Подлъгах се от Tobacco Reviews и още ме е яд.Все едно е залят с одеколон.Иначе във всички останали,които съм опитвал има този специфичен аромат за който говори Ozzy–на дърво,кожа и вехто.Сега съм се наточил на Bright CR Flake и като ми дойде,ще пиша
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Септември 05, 2012, 08:21:21 »

За мен Gawith, Hoggarth & Co е абсолютният фаворит.Почти всичко,което съм пробвал ми е харесвало,включително и този тютюн,с едно изключение–Ennerdale Flake .Подлъгах се от Tobacco Reviews и още ме е яд.Все едно е залят с одеколон.Иначе във всички останали,които съм опитвал има този специфичен аромат за който говори Ozzy–на дърво,кожа и вехто.Сега съм се наточил на Bright CR Flake и като ми дойде,ще пиша
С този Ennerdale Flake направих голям гаф без да искам!!!Поръчах си два пакета и единия го подарих на Жоро!!!Без да го пробвам!!!Сигурно си е казал, че му се подигравам!Жоро извинявай!!! Ъ? А на по гаден тютюн от Ennerdale Flake досега не съм попадал, да ме извиняват от Gawith, Hoggarth & Co!!!И ония с ревютата и те да ме извиняват, ама......!
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #4 -: Септември 16, 2012, 11:06:43 »

Иначе във всички останали,които съм опитвал има този специфичен аромат за който говори Ozzy–на дърво,кожа и вехто.

ооо! едно чудесно определение за специфичния и типичен аромат на тютюните на ГХ, моето е нещо от сорта на: стария шкаф на баба ми с подправките за сладкиши - спарено, затворено чекмедже, дърво и лека канела, нюанс на карамфил, повече ким, малко пипер, далечен кардамон...за дърво и вехто явно си стискаме ръцете.
но кожа има само в кметския шоколада на самуил гавидов. и то като аромат, не като вкус. и то в правените в англия, а не от КиК в Германия.
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 10:00:19 от Kliment » Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Септември 17, 2012, 08:24:23 »

За мен Gawith, Hoggarth & Co е абсолютният фаворит.Почти всичко,което съм пробвал ми е харесвало,включително и този тютюн,с едно изключение–Ennerdale Flake .Подлъгах се от Tobacco Reviews и още ме е яд.Все едно е залят с одеколон.Иначе във всички останали,които съм опитвал има този специфичен аромат за който говори Ozzy–на дърво,кожа и вехто.Сега съм се наточил на Bright CR Flake и като ми дойде,ще пиша
С този Ennerdale Flake направих голям гаф без да искам!!!Поръчах си два пакета и единия го подарих на Жоро!!!Без да го пробвам!!!Сигурно си е казал, че му се подигравам!Жоро извинявай!!! Ъ? А на по гаден тютюн от Ennerdale Flake досега не съм попадал, да ме извиняват от Gawith, Hoggarth & Co!!!И ония с ревютата и те да ме извиняват, ама......! Ухилен
Нали ти казах трябва му подобрител от моя dark birds eyes GH оправя всичко, до момента няма изключение. Изпуших го почти целия, а и в къщи са доволни, само кучетата малко кихаха, но те са свикнали с по- тежки миризми, та бяха мялко изненадани.  Ухилен Ухилен
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #6 -: Септември 17, 2012, 08:44:18 »


[/quote]
Нали ти казах трябва му подобрител от моя dark birds eyes GH оправя всичко, до момента няма изключение. Изпуших го почти целия, а и в къщи са доволни, само кучетата малко кихаха, но те са свикнали с по- тежки миризми, та бяха мялко изненадани.  Ухилен Ухилен
[/quote]
А това не мога да си го представя много, много, но щом си го изпуфкал...ок!!!!!
Уффффф, дори не мисля да пробвам...само като си припомня аромата и ме побиват тръпки.....
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #7 -: Март 10, 2014, 08:20:04 »

Бреййй, вчера пуших пак...след доста време пропуски.....честно казано бях го забравил!
След дълга употреба на Вапери, Латакии, Ориенти и др. този път конкретния тутун ме застреля с як аромат и тежък сладникав дим....не, че ме разочарова, но бях ударен от як ароматик, от който не можах да изпуша и 2 лулици...може би щото беше изсъхнал повечко от необходимото, може би щото доста време не бях пушил нещо подобно, може би ми са се променили и вкусово-обонятелните рецептори...
Ще допуша буркана докрай и ще си поръчам нов, свеж!Да видим.....?!
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Март 10, 2014, 10:47:42 »

Бреййй, вчера пуших пак...след доста време пропуски.....честно казано бях го забравил!
След дълга употреба на Вапери, Латакии, Ориенти и др. този път конкретния тутун ме застреля с як аромат и тежък сладникав дим....не, че ме разочарова, но бях ударен от як ароматик, от който не можах да изпуша и 2 лулици...може би щото беше изсъхнал повечко от необходимото, може би щото доста време не бях пушил нещо подобно, може би ми са се променили и вкусово-обонятелните рецептори...
Ще допуша буркана докрай и ще си поръчам нов, свеж!Да видим.....?!


Тоя си е лейкланд ароматик, аз тия ги любим само от ароматиците. Дъхаво мушкато и тонка. Това са единствените миризми където върват с вирджинията и с тутуна въобще. Запасил съм се с Grasmere Flake и Ennerdale Flake като за последно, а чакам сега един авер от Манчестер да се връща и да ми донесе промишлено количество Condor и St. Bruno. Лейкланд си е лейкланд, кой квото ще да вика.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #9 -: Март 11, 2014, 03:59:06 »

абе много хора ритат срещу Ennerdale Flake . Верно ли е толкова кофти . За грасмуур също пък Балкан бой ги гори като чамови дърва .  Смотан .
Интересна работа на вкус и цвет тавариш нет . То докато не се опита не се знае знае ли се де ама после също .
Ама мушкато и тонка май беше .   ???На един съученик сестра му така се казваше .  Ухилен. На Гавит и Хогарт не мога да повярвам че има кофти тютюни . Докато мен на Сам Гавит ме дразни миризмата вътре на старо такова и гранясало ми дъхне . Ама така и не разбрах какви са тези лейкландски аромати , на Лорд оф дъ рингс имаше нещо такова .
Аз пък харесвам на карамфил аромата във Тилбъри фул арома на Полш табак . Той е 90 % червена вирджиния от любимата ми и аромата на карамфил и сладко се сработва много . Даже като пека риба понякога слагам карамфил вътре по малко .
« Последна редакция: Март 11, 2014, 04:01:31 от rusen plovdiv » Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!