PipeZone PipeZone
Май 08, 2024, 10:15:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: А. Г. Рутенбергъ - Аглицкий Меланж  (Прочетена 6386 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Август 02, 2012, 06:34:10 »

Това не е ревю, а въпрос?
Някой да го е пушил това - производство РФ?Или да е чувал нещо?
Дайте мнение моля - да го отварям или да си го оставя за колекция, като асортимент?!
« Последна редакция: Август 02, 2012, 06:41:40 от Cefy » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Август 02, 2012, 07:02:03 »

 :-\Това е от тютюните на Погарската фабрика в Русия,ама кой ли ти ги е пушил....ако четеш руски,тук има инфо за различните им тютюни.
http://www.pipeclub.net/forumipb/index.php?s=06b166d796fe304ba426f5a041c74b63&act=ST&f=13&t=2326&st=0
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #2 -: Август 02, 2012, 09:50:43 »

Ози, благодаря за отзивчивостта!
Това и аз го видях, но се надявах, че някой е пробвал нещо от тази......екзотика!Сигурно в миналото са работили и с бг тютюн?!
Добре, де! Ще се жертвам и ще отворя за да споделя мнение.....колкото и да не е меродавно...!
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Август 04, 2012, 10:30:26 »

Ако някой е нетърпелив, ще трябва да почака....бая кутийки съм разтворил напоследък и засега ще се въздържа от отваряне, че другите ще се разсъхнат, а пък не знам как да ги доовлажнявам после....  Ъ?
(само за сведение - консервата е като едно време на руското кондензирано мляко - предполагам от танкова стомана, дано не се наложи да пускам ъглошлайфа..... Ухилен)
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #4 -: Август 05, 2012, 11:00:32 »

Cefy,ако нямаш търпение,да опиташ и другите без да тиизсъхват,може да пробваш следния трик.След като отворя кутията,задължително я залепвам с хартиено тиксо по ръба на капачката.Случвало се е да забравям по 6 месеца и когато пак я отворя,тютюна е с абсолютно същата влажност.Аз никога нямам търпение да опитам новото и постъпвам по гореописаният начин.



Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #5 -: Август 05, 2012, 12:36:13 »

Cefy,ако нямаш търпение,да опиташ и другите без да тиизсъхват,може да пробваш следния трик.След като отворя кутията,задължително я залепвам с хартиено тиксо по ръба на капачката.Случвало се е да забравям по 6 месеца и когато пак я отворя,тютюна е с абсолютно същата влажност.Аз никога нямам търпение да опитам новото и постъпвам по гореописаният начин.

Извинявай за въпроса Калине, но как процедираш с наливните тютюни?Трябва ли да ги слагам веднага по буркани, или могат да седят и в пакетите? И ако изсъхне повече възможно ли е да им възстановя нормалната за пушене влажност?
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #6 -: Август 05, 2012, 06:54:17 »

Когато е 500 гр.(говоря конкретно за боб чоколет) не го слагам в буркан докато не ми се наложи да го разопаковам,понеже е перфектно опакован в станиол,а след това сложен в обикновен найлонов плик на който горния край е усукан и залепен с тиксо.Това с найлона е доста сполучливо.Ако го поръчваш в по малки количества,ти идва в плик с цип и тогава веднага го слагам в буркан.Ципът е гола вода и държи най–много месец,според моите наблюдения.Ако тютюна е пресъхнал и в малки количества,20–30 грама,го овлажнявам с металните хумидорчета,като поне 2 пъти ги мокря и ги затварям в метална кутия на винт.За по–големи количества съм пробвал следния вариянт.В голяма пластмасова кутия изсипвам цялото количество и слагам една чаша с вода.Затваряш капака и внимаваш да не се разлее чашата.изчакваш ден 2 или повече и когато ти стане екстра го прибираш в буркан.Навремето така овлажнявах пури,като ги слагах над една тясна тавичка за кекс с малко вода и ги затварях в кухненски шкаф.Но за да не се стига до всички тези щуротии,най–доброто е буркана.В момента кърли къта ми е почти на година и все още го оставям да поизсъхне за 10 минути на вестник и слънце.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #7 -: Август 06, 2012, 02:11:40 »

Калин горе-долу е изчерпал темата по овлажняването.За съхранение аз използвам стъклените буркани за многократна употреба  с гумено уплътнение и скоба-има ги във всички супермаркети.Важното е,да се съхранява(тютюна) на тъмно и хладно място.Овлажнители може да си поръчаш от тук:
http://gigadrinks.com/product/2895/metalen-ovlazhnitel-za-tyutyun.html
И запомни,Cefy ,дали с овлажнител,дали с чаша вода(аз съм покривал тютюна в пластмасова кутия вместо с капак,с навлажнена хавлиена кърпа)-ползвай дестилирана вода.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!