PipeZone PipeZone
Май 08, 2024, 08:31:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Peterson Balkan Delight  (Прочетена 11664 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« -: Ноември 17, 2014, 12:44:20 »

Негово Величество - Петерсон Балкан Дилайт




Доста се чудех дали да пиша това ривю въобще тъй като болшинството от форумните колеги са почитатели на друг тип тутуни, или така да се каже са култивирали в себе си един малко по-различен вкус от американския поради обстоятелствата на европейския тутунев пазар.

Та така, за хард кор любителите на кипърския и сирийския лист като мене, Панев и още няколко човека, ще рецензирам тоя тутун, тъй като точно в момента го пуша в офиса на отворен джам.

Ако ще сме честни, пристъпих към този тутун с големо недоверие, и най-вече от любопитство. Много съм резервиран към тутуните (пък и към лулите) на Петерсон, с изключение на да кажем Perfect Plug благодарение на чичо Лео, и на Irish Flake, благодарение на уважаемия колега Пин. Не съм и предполагал че блендер който нема опит в Латакиевите смеси ще изкара хубав Балкан бленд.

Е сега, да си кажем право, това не е баш Балкан, понеже нема ориентал в него ни за лек. Ефекта от ориенталните  се постига до некъде с Перик, но не е точно това което очакваме в един Балкан бленд. Обаче се получава перфектно, и за моя голема приятна изненада, тоя тутун се оказа печеливш, и ще се поръчва занапред. Нема сладки нотки, Перика е бая повече отколкото в Найткапа, но не е толкоз тежък. По-силен е от доста балкан блендове, но аромата му е свеж и кефи безкрайно.

Убедително е номер едно от Питерсоновите блендове. Наблюдаваме една много добра тенденция на Питерсон да отиват накъм американския вкус, и все повече да се дистанцират от тоя закостенял посредствен европейски манталитет с кейсвани вирджинии. Евалла за което.

Тутунеца е перфектен от секъде, един от малкото латакиеви смеси бъкани с Перик които са уцелени.
Не знам какъв би бил този тутун пресен, кутийката дето отворих вчера е на година и неколко месеца. Като я отвориш, вместо кисело-смърдяща арома те лъхва нещо толкова свежо и вкусно, че чак лигите да ти потекат. Влагата е перфектна, изваждаме минутка колкото да хване малко въздух, и веднага в лулата. Това нещо кефи от първия дим, до последния. Не се променя много в продължение на пушенето, да не кажа стои си на едно ниво, сиреч липсва му комплексност. Но пък за разлика от други тутуни където избиват рибата на определен етап от лулата а в други са много зле, тоя е топ през целото време.

Горещо го препоръчвам на тази част от колегите които са фенове на Латакийката.


Чиърз пичове!
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pecata
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 63



« Отговор #1 -: Ноември 17, 2014, 10:27:03 »

Много добро ревю. Това със сигурност ще е най-доброто на Peterson.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #2 -: Ноември 18, 2014, 12:40:12 »

 След това лирично словоизлияние, остава да предоставиш мостра на многоуважаемото ни общество... Ухилен

P.S.
А-а-аа...  Това купче - да не искаш да речеш че е твое!?
« Последна редакция: Ноември 18, 2014, 12:41:44 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2014, 02:27:58 »

След това лирично словоизлияние, остава да предоставиш мостра на многоуважаемото ни общество... Ухилен

P.S.
А-а-аа...  Това купче - да не искаш да речеш че е твое!?

Аз ако имах това купче, щех да се скрия и на никой да не казвам.  Усмивчица

Иначе за мостра, колай работа. Стига да оживее до тогава. Аз поръчах една кутийка чисто от любопицво и бъзик, пък то се оказа да си е.е мамата.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #4 -: Ноември 18, 2014, 07:17:05 »

Аз есента изпуших една кутия от тоз тутун. Добре ми беше, ама да напиша толкоз не умея.Мойте оценки обикновено са: става, не става, пълна отврат. Е може би има и една степен над става.  Ухилен
Добре, че някои се захващат да ги описват тутуните.
Активен
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #5 -: Юни 29, 2015, 11:47:24 »

Наскоро и аз го пробвах тоз тутунец. Прилична латакиева смес, но за моя вкус малко ми се видя латакията и не усетих ориенталец в сместа за да ме кефи като болкан тип, в сравнение да речем с Еринмор болкан миксчър.
Активен
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #6 -: Юни 29, 2015, 11:54:24 »

В момента го пуша,с чиста съвест ще си поръчам отново,заслужава си от всякъде.
Активен
Kalin_St
Newbie
*
Публикации: 16


Ел. поща
« Отговор #7 -: Август 12, 2015, 07:29:37 »

Ето че и аз отворих една такава кутийка. С доста недоверие го натъпках в лулата основно защото това ми е първата Латакийка. Мислех, че съм по-скоро от ароматичните фенове, но това хубаво смесче ме изненада особено приятно. Натъпках си лулицата, запалих си я за "вечеря" и сега ми е толкова хубаво, че чак реших да кажа две думи и аз.

Та... много добър тютюн. Има една такава особено приятна арома, която не съм я срещал до сега. Трябва да поясня обаче, че опита ми обхваща не повече от 7-8 тютюна и ми е малко раничко да правя ревюта. Въпреки това ще пробвам. Няма и помен от каквато и да била сладникавост, много приятел послевкус, който ще ме накара да си сипя едно мъничко коняче въпреки топлото време. Пуша го в стая и в момента край мен се носи един такъв приятен аромат. Пушил съм няколко Петърсъна и може би този мога да наредя сред най-добрите. Не знам що за балкан е спрямо други, но определено е страхотен. Пуши се леко, въпреки че е доста силничък за мен.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Август 12, 2015, 07:55:42 »



Та... много добър тютюн. Има една такава особено приятна арома, която не съм я срещал до сега. Трябва да поясня обаче, че опита ми обхваща не повече от 7-8 тютюна и ми е малко раничко да правя ревюта. Въпреки това ще пробвам. Няма и помен от каквато и да била сладникавост, много приятел послевкус, който ще ме накара да си сипя едно мъничко коняче въпреки топлото време. Пуша го в стая и в момента край мен се носи един такъв приятен аромат. Пушил съм няколко Петърсъна и може би този мога да наредя сред най-добрите. Не знам що за балкан е спрямо други, но определено е страхотен. Пуши се леко, въпреки че е доста силничък за мен.

Тоест, в началото малко на тамян, с примеси на хвойна и после отива накъм опушено и кожа.
Хехехе, още един човек откри латакията.  И вече нищо не е като преди ....
А добре дошъл в  клуба, макар че тая пуста латакия се пуши предимно през симата.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Kalin_St
Newbie
*
Публикации: 16


Ел. поща
« Отговор #9 -: Август 12, 2015, 09:01:48 »

Ха мерси! Ми да, пуши се през зимата, но в момента е лято, а на мен ми се пуши Усмивчица И си ги тествам наред. Но определено ще й обърна специално внимание на тази хубава смеска.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #10 -: Август 12, 2015, 10:34:01 »

Айде още един последовател на Св. Григорий. Кат неква секта сте бе, не се траете вече...  Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #11 -: Август 13, 2015, 07:10:49 »

Айде още един последовател на Св. Григорий. Кат неква секта сте бе, не се траете вече...  Намигване

Ние сме на секи километър    Ухилен Ухилен
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #12 -: Август 13, 2015, 03:11:51 »

Дa живей лaтaкиятa! Немa зиме, немa лете! Язе си я пaфкaм целогодишно!
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #13 -: Август 13, 2015, 06:33:20 »

Латакията си е наистина блага работа. Аз си я пуша всеки ден с много редки изключения, но по една лула само, щото не ща да се ограничавам от към другите тютюни.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
iivetsa
Full Member
***
Публикации: 108


Ел. поща
« Отговор #14 -: Август 13, 2015, 06:43:11 »

Този тютюн и аз го пробвах на Говедарци,черпи ме Ники Стоимиров,и много ми хареса Намигване Явно и аз вече имам афинитет към латакията,само дето още не съм си набавил Усмивчица Това разбира се ще се поправи Усмивчица
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!