PipeZone PipeZone
Май 15, 2024, 01:14:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18
  Изпечатай  
Автор Тема: Български клуб на лулата  (Прочетена 145457 пъти)
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #90 -: Август 30, 2014, 12:17:51 »

  Ей го -на! Ухилен
 Да мирясате най-сетне ; Три билярда, кръстосани, плюс любимото ви въже на Сам Гавит !!



« Последна редакция: Август 31, 2014, 07:15:36 от ozzy » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #91 -: Август 30, 2014, 12:37:50 »

Абе, Вехти, да не ни бият от БХК за тва лого?  Ухилен Ухилен Остава да лепнеме и едно "Бранникъ", или "Юнакъ" след завера-та и одма ше ни разкатаят...  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #92 -: Август 30, 2014, 12:56:38 »

 Нема страшно - ще им пуснем Балканбой ! Той нали се на шамари налита... Ухилен
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #93 -: Август 30, 2014, 01:00:53 »

///





« Последна редакция: Август 31, 2014, 07:20:37 от ozzy » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #94 -: Август 30, 2014, 06:32:56 »

Имаме си отлично форумно лого..
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #95 -: Август 30, 2014, 08:30:52 »

  Кое - това нещо, отгоре на фашата ли? Ъ?
  Хм.... как да ти кажа.....
  Ми-и-и-и.... нещо не отговаря на характеристиките на логотип, или на български - запазен знак. По-скоро е украшение на заглавката.
  Мога да обясня, ама ще е дълга лекция.
  А и лично аз, като човек от този бранш, съм абсолютно против, запазени знаци  на български фирми, организации и прочие, да се изписват на английски. Нископробно е. Все едно се срамуваме от самите себе си...
« Последна редакция: Август 30, 2014, 08:34:16 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #96 -: Август 30, 2014, 09:38:08 »

Тия симетрии и кръстосани лули нещо ме стряскат !Ние  сме хора лениви и меланхолици , мъдри любители на чашката. философи на моменти и неадекватни за светски суети и неразбрани бунтари . За момента тва на ovit най ме кефи !
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #97 -: Август 30, 2014, 09:50:47 »

 Има добра идея - другото е въпрос на обработка...
Може да се стигне до добър финал. Но това "пайпзоун" продължава да ми е чуждо...
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #98 -: Август 31, 2014, 04:35:13 »

От опита ми с дизайн на лога и други такива ще кажа, че понякога не може да се угоди на един човек, а ние не сме малко. Ще са нужни компромиси. За едно съм съгласен с Вехтия, че трябва да е с кирилски символи. Ето и кратъко търсене в чичко гугъл https://www.google.bg/search?q=pipe+club+logo&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=vaUCVOChNqfV0QXSw4EQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=360&bih=567&dpr=3,  и това което на мен ми хареса.
Може всеки да покаже какво му е на сърце, така ще се разберем  в каква посока да се работи.

« Последна редакция: Август 31, 2014, 07:21:44 от ozzy » Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #99 -: Август 31, 2014, 07:10:42 »

Няма начин,Вехтии-като тръгваше форума,името му трябваше да е на английски,и да има символика и връзка с темата му.Пайп Зона /или Зоната  Ухилен/ бе най-удачно име,та да може дори и чужденци да вдянат за какво иде реч.Оформлението,заедно със заставката горе вдясно,бяха дело на колегата Сноубукс,за което безкрайно съм му благодарен.Пък и ние каквото и да правим,го правим с удоволствие и стил,нали?! Намигване
Гришо,от това,което видях в линка ти,а и сред другите лога,които съм виждал,като,че ли най-допадащ ми сред проектите като оригиналност е този с венеца и вплетения в него трикольор.Оригинална идея,още повече ,ако листата се оформят с леки жилки-като тютюневите.Вътре дали ще са една,две или три лули/дори и като свастика-използвана и по нашите земи много преди да стане омразен символ/,както и формата им,може да се помисли/там трябва да се търси символиката/.Там вече Вехтия ще има думата.Това е лично мое мнение.
« Последна редакция: Август 31, 2014, 07:23:02 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #100 -: Август 31, 2014, 08:21:24 »

Ози, Вехтия говори за логото на клуба, а не за туй на форума. Споделям мнението му, че името на клуба трябва да си е на Български език. Колкото до свастиките - нищо против тях, ама като имаш предвид крайно отрицателната им символика сега, подобно лого няма да се възприеме положително. Така си мисля аз.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #101 -: Август 31, 2014, 09:17:49 »

А тези вече,  със трибагреника, са друго нещо , и двете кръстосани , ако се преработят ще станат ,хубави . Значи трябва да е нещо дъхващо респект и традиционализъм . Да не е много модерно , та да изглежда сериозно .Иначе , цветните във листата , ако се изтънят ще станат по хубаво , няма да е така явно оцветени листата , ами по така загатнато . 
П.П Какво сте го захапали Балкан бой бе , аааа ще се караме със вазе , да знаете , той си е много готин и кротък човек , няма такива шамари , мамари . Ако некой е ошамарен , значи си го е заслужавал.  Ядосан Шокиран
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #102 -: Август 31, 2014, 12:13:01 »

  А сега и нещо с което трябваше май да започнем - кратки характеристики на логотип, нещо като проектни изисквания.
 За едно лого, най-важното е да бъде разпознаваемо от пръв поглед. За целта, съдържащата се в него информация трябва да бъде максимум сбита и концентрирана в няколко символа. Вече в разширения вариант / с добавена разгърната текстова част / може да присъствува пълната дефиниция на субекта / обекта /, който то представлява.
 Друго важно свойство - да бъде лесно за възпроизвеждане в черно-бял вариант, както и в умален размер, без да губи от характера и информацията. За пример - малка значка за ревер - т. нар. "пин".
 Не бъркайте с Пинхед!
 В моите предложения съм се водил от гореупоменатите съображения. Тъй като подобни клубове има в много страни, държа по някакъв начин да се идентифицираме като географско местоположение - било то на държавата, а защо не и на конкретната област, или град. За целта вложих трикольора, а и много ми допада и заигравката с радиопозижните, още повече че съвпадат със абревиатурата на "луларска зона", или " луларска завера". Ухилен

 Апропо - въжето на Гавит / или венеца, както го нарече Ози / го вкарах, понеже с него се заформя нещо като вицова ситуация, а няма по-добри рекламни графики от тези, в които има виц!
 Освен това, може да е нещо като наш си, таен символ - всички ще му викат венец, а само посветените ще знаят за какво иде реч. Завърти очи Ъ? Шокиран
« Последна редакция: Август 31, 2014, 12:16:55 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #103 -: Август 31, 2014, 12:26:42 »

 Хвърлих едно око на линка с емблемите - има страхотни образци. за класиката не говоря. Ко погледнем съвременните запазени знаци, мога да дам пример със Румънския клуб, Ричмонд,Остеррайх пфайфен клуб, Единбург, Чикаго.... Елегантно-прости и разпознаваеми марки.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #104 -: Август 31, 2014, 12:32:07 »

 Кое - това нещо, отгоре на фашата ли? Ъ?
  Хм.... как да ти кажа.....
  Ми-и-и-и.... нещо не отговаря на характеристиките на логотип, или на български - запазен знак. По-скоро е украшение на заглавката.
  Мога да обясня, ама ще е дълга лекция.
  А и лично аз, като човек от този бранш, съм абсолютно против, запазени знаци  на български фирми, организации и прочие, да се изписват на английски. Нископробно е. Все едно се срамуваме от самите себе си...
Задължително трябва да бъде на български,просто ми харесва идеята на надписа.Скаран съм малко с чуждите езици,но доколкото разбирам е че си пуша с густо лула,или както ми излиза на преводач"пуша с удоволствие е стил"
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!