PipeZone PipeZone
Май 14, 2024, 04:51:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18
  Изпечатай  
Автор Тема: Български клуб на лулата  (Прочетена 145434 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #165 -: Септември 18, 2014, 03:20:15 »

Халба India Pale Ale може би?  Ухилен Или, за да сме патриоти, бутилка "Софийско светло без етикет"...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #166 -: Септември 18, 2014, 03:23:17 »

Столично но тъмно Усмивчица
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #167 -: Септември 18, 2014, 08:03:19 »

Ми не става ! Искам Каменица !
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #168 -: Септември 18, 2014, 08:17:48 »

Каса Ломско пиво и си стискаме ръцете?  Намигване

P.S. Тва, с кръстосани билярди пред халба бира някак си, леко, нежно и просташко, почва да ми допада...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #169 -: Септември 19, 2014, 03:43:47 »

Каса Ломско пиво и си стискаме ръцете?  Намигване

P.S. Тва, с кръстосани билярди пред халба бира някак си, леко, нежно и просташко, почва да ми допада...
Халба или нежна чашка за тъмна бирица.
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #170 -: Септември 19, 2014, 06:43:42 »

Колеги, разочарован съм от степента на тривиалност, баналност и плебейщина в дискусията.

Аз съм на мнение че естетиката на "логото" на клуба, трябва да следва хералдическите традиции, и никакви елементи на потребителската масова култура не бива да присъстват.

Не мога да приема като символ някакво "лого". Пайп клуба е аристократична работа, ние сме последното убежище на традиционализма, какви лога какви корпоративни боклукчиви маркетингови истории са ви сполетели.

Моля ви се колеги, вземете се в ръце, ние избираме "Герб" (тук бих искал да се разгранича от всекакви политически асоциации). А не корпоративно лого.

Папата нема "лого", държавните символи не са "лого", елитните общества немат "лого", клубовете на джентълмените също не могат да имат "лого".

Много моля да не принизяваме благородното ни хоби като се идентифицираме с потребителската, корпоративната, или културата заливаща ни от масс - медиите.

Всеки уважаващ себе си пайпер требе да е последното убежище на ценностите (включително естетиката) от едно време.

Пайп смоукинга е нещо което отстоява и на времето и на упадъка и декаденцията, и требе да се отнасяме подобаващо към него.

Аз предлагам да направим като символ двуглавия орел като на руския герб, само държащ вместо мечове две лули.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #171 -: Септември 19, 2014, 07:23:09 »

Колеги, разочарован съм от степента на тривиалност, баналност и плебейщина в дискусията.

Аз съм на мнение че естетиката на "логото" на клуба, трябва да следва хералдическите традиции, и никакви елементи на потребителската масова култура не бива да присъстват.

Не мога да приема като символ някакво "лого". Пайп клуба е аристократична работа, ние сме последното убежище на традиционализма, какви лога какви корпоративни боклукчиви маркетингови истории са ви сполетели.

Моля ви се колеги, вземете се в ръце, ние избираме "Герб" (тук бих искал да се разгранича от всекакви политически асоциации). А не корпоративно лого.

Папата нема "лого", държавните символи не са "лого", елитните общества немат "лого", клубовете на джентълмените също не могат да имат "лого".

Много моля да не принизяваме благородното ни хоби като се идентифицираме с потребителската, корпоративната, или културата заливаща ни от масс - медиите.

Всеки уважаващ себе си пайпер требе да е последното убежище на ценностите (включително естетиката) от едно време.

Пайп смоукинга е нещо което отстоява и на времето и на упадъка и декаденцията, и требе да се отнасяме подобаващо към него.

Аз предлагам да направим като символ двуглавия орел като на руския герб, само държащ вместо мечове две лули.






Както обикновено аз съм съгласен с тебе. Единствено не мога да се съглася с взаимстването от руския герб. Съвсем между другото има и български герб.
Хералдиката е наука и за съжаление нито аз нито, доколкото ми е известно, някой от форума е достатъчно сведущ, за да може безпроблемно да използва хералдически символи. Възможно е да греша, разбира се. Колега Бой, щом имаш визия, подай сламка на хората, които са се захванали да работят! Така определено ще стане по-добре.

Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #172 -: Септември 19, 2014, 07:36:38 »

Балкан бой май е изчерпал Пензанса и ся е кисел...  Намигване

Колкото до руския герб - не, благодаря. Не желая да имам нещо общо нито с руснаци, нито с русия.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #173 -: Септември 19, 2014, 08:24:16 »






Пак питам? Защо не това или защо не надграждаме на тази база ?
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #174 -: Септември 19, 2014, 08:39:00 »

Предложението беше не с русофилски подконтекст, а чисто от естетически съображения.

Ако не ви кефи Русия, същия герб е и на Сърбия, Албания, Черна Гора, Австрия и САЩ (при последните две орела е само с една глава)

Българския герб е малко кофти щото лъвовете некак не могат да държат лули, (евентуално стилизирана версия на герба където и двата лъва пафкат по една лула в устата) но така се вкарва комичен елемент, пък и се удря на много дребен национализъм.

Принципно орела е символ на римската империя, и присъства в много европейски хералдически традиции. В източната римска империя орела има две глави. Всички народи в Европа са плод и продукт на римската империя. Западните народи са се пръкнали от западната римска империя, ние източните сме плод на източната, демек Византия. Известен е процеса, некакви варвари почват да налитат на империята, тя ги преобразява и те стават народи. Така са се създали всички в европа, ние Българите не сме изключение. Глупостите от типа на шатрата и танграта нема да ги коментираме, щото е под нивото да се занимаваме с такива неща.

По тези причини мисля орела като символика че е едно ниво над дребния национализъм зародил се във Франция след "просветителството" да сложим двуглавия орел като символ на изтока един вид.

Е, в крайна сметка и лъвовете пушещи лула не отпадат като вариант, навит съм и за тая опция.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #175 -: Септември 19, 2014, 09:14:50 »

Май изперкахте вече! Кви орли ,кви лъвове с лули ! Дано се шегувате , защото в противен случай ще попитам какво пушите !?  Намигване
Активен
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #176 -: Септември 19, 2014, 09:17:54 »

Май изперкахте вече! Кви орли ,кви лъвове с лули ! Дано се шегувате , защото в противен случай ще попитам какво пушите !?  Намигване
ми почти всичко дето може да се натъпче в лулата Усмивчица
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #177 -: Септември 19, 2014, 10:14:44 »

Направо да спретнеме един препускащ Херос, захапал лула? Така направо одма ги отписваме дребните римляни и техната тъпанарска кОлтура!  Усмивчица
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #178 -: Септември 19, 2014, 10:27:27 »

Говорим за нещо от тоя род:

http://pipeclubofotr.blogspot.com/2013/01/coat-of-arms-progressing.html

И един интересен детайл:  забележете цветовете на щита Намигване
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #179 -: Септември 19, 2014, 10:31:21 »

Говорим за нещо от тоя род:

http://pipeclubofotr.blogspot.com/2013/01/coat-of-arms-progressing.html

И един интересен детайл:  забележете цветовете на щита Намигване
м да има един натруфен греб и един изчистен аз съм за чистия Усмивчица само със щита.
« Последна редакция: Септември 19, 2014, 10:34:51 от gri6o » Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!