PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 04:43:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Изпечатай  
Автор Тема: Запалки  (Прочетена 118364 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #30 -: Ноември 18, 2012, 08:31:59 »

Имам един приятел, който навремето държеше (баща му) точно такова павилионче в София. Той общо взето наследи занаята и не отказва да оправи някоя и друга запалка.
Не взима много пари и има оригинални части, особено за ронсъните.
Ако някой има нужда, да казва.

Имам нужда да се оживят няколко китайско-унгарско-френски сборки....та ще съм благодарен за контакт....
Активен
asgard
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 40



Ел. поща
« Отговор #31 -: Ноември 19, 2012, 10:37:14 »

Хмммм, трябва да взема да пробвам със "истинска" запалка, че за момента съм с кибритец и адски ми допада Усмивчица))
« Последна редакция: Ноември 19, 2012, 02:05:40 от asgard » Активен

Не всичко, което има две бузи е лице !!!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #32 -: Декември 06, 2012, 06:33:03 »

:)Тази е сравнително добра-също става за всекидневна употреба.Френска,със сертификати,две години гаранция...дрън-дрън,произведена в Китай.Ще видя колко време ще издържи.


 ;DХа,френско-китайската продукция сгъна.Разпадна се изолацията на кристала,и взе да хвърля искра където свари...Как беше стария лаф-за два лева свирка,колко ще свири... Усмивчица
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #33 -: Декември 06, 2012, 08:53:11 »

:)Тази е сравнително добра-също става за всекидневна употреба.Френска,със сертификати,две години гаранция...дрън-дрън,произведена в Китай.Ще видя колко време ще издържи.

 ;DХа,френско-китайската продукция сгъна.Разпадна се изолацията на кристала,и взе да хвърля искра където свари...Как беше стария лаф-за два лева свирка,колко ще свири... Усмивчица

Много е гадно Ози!Тъкмо свикнеш и се разпаднат!Пак е задържала при теб горе-долу една година ако съдим по датата на първия пост!
Моите китайско-унгарски екземпляри издържаха около 2-3 месеца средно!Много се замислям за едно зипо извън короната, ама .... отново инвестиция...все пак си мисля, че най-бюджетния безболезнен вариант е австрийското бентли....минимална инвестиция/фунционалност/надеждност....



« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 09:54:13 от ozzy » Активен
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #34 -: Декември 07, 2012, 02:42:47 »

Зипото има само един сериозен  (поне за мен) недостатък, наистина трябва честичко да го зареждаш.
Активен
asgard
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 40



Ел. поща
« Отговор #35 -: Декември 07, 2012, 03:04:07 »

Започнах да се оглеждам, за заплка, но тея Зипо ... нещо ми се струват "златни"...
Май ще си остана на кибритец Усмивчица
« Последна редакция: Декември 07, 2012, 03:17:24 от asgard » Активен

Не всичко, което има две бузи е лице !!!
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #36 -: Декември 07, 2012, 09:46:55 »

Зипото има само един сериозен  (поне за мен) недостатък, наистина трябва честичко да го зареждаш.

Страхотно досадно за мен....една от основните причини да не се реша...това, че са златни е вярно, но важното е да са истински, което е също трудно намируемо според мен...ще се чудя още...
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #37 -: Декември 07, 2012, 09:59:22 »

Цефи,това австрийско бентли става,но ме дразни липсата на шило.Принципно е добра-като работа и надеждност,а и като се свие тъпкалцето от бойно в походно положение( ;Dартилерията е оставила следи в съзнанието ми) -получава се добра лопатка.За сега е постоянно в джоба ми,заменяйки Зипо-то.
От китайските Джобон(ако се чете така-Jobon)съм виждал по за 10 лева при арменците,въпреки,че се продават за повече из сайтовете.Презентация й  гледах от американски клиент в ютюб(но при друга цена,естествено).Да ви кажа,за парите си никак не е зле,а е и с двойно горене-нормално,и "турбо" с реотани-против вятър.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #38 -: Декември 07, 2012, 10:04:32 »

Цефи,това австрийско бентли става,но ме дразни липсата на шило.Принципно е добра-като работа и надеждност,а и като се свие тъпкалцето от бойно в походно положение( ;Dартилерията е оставила следи в съзнанието ми) -получава се добра лопатка.За сега е постоянно в джоба ми,заменяйки Зипо-то.
От китайските Джобон(ако се чете така-Jobon)съм виждал по за 10 лева при арменците,въпреки,че се продават за повече из сайтовете.Презентация й  гледах от американски клиент в ютюб(но при друга цена,естествено).Да ви кажа,за парите си никак не е зле,а е и с двойно горене-нормално,и "турбо" с реотани-против вятър.
Не съм ги срещал, Ози!Ще се разровя, ама турбото не е ли опасно да си прогориш края на чашата....това ме спира и да мисля за газовото Зипо...
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #39 -: Декември 07, 2012, 10:12:57 »

Jobon ги има и в Гигадринкс-14~16 лв.Аз по принцип реотана не бих го ползвал,само уточних за наличието му.Мисля,че си струва инвестицията.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #40 -: Декември 08, 2012, 12:34:14 »

За нещо подобно става въпрос:

http://www.youtube.com/watch?v=SzFXjB2pg7o
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #41 -: Декември 08, 2012, 01:04:17 »

От тази китайска марка ползвам две запалки. Едната е доста елегантна, но резервоара и е малък и често трябва да се зарежда. Другата, обаче е супер за цена от 12 лв. Абсолютно бойна запалка за ежедневна употреба без да й мислиш много-много. Има и горелка, която съм ползвал само при вятър. Не е била причина за прогаряне на нито една лула. Протрих я от използване и носене по джобовете. Много съм доволен от нея.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #42 -: Декември 08, 2012, 07:09:58 »

Смених кристала на френската,и тръгна!Пали от 5-3 пъти,което ме устройва!При следващ отказ-директно отива в архива!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #43 -: Май 02, 2013, 08:59:00 »

Време е вече да вадя Зипо-то,което пригодих с дремела, за лула.Край морето само с него може да се запали.




Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #44 -: Май 02, 2013, 09:06:43 »

През зимата имаше още няколко попълнения сред запалките.Особено се радвам на този Zenith за цигари и лула,който бе в окаяно състояние.Докарах го до сравнително добро,но проблем ми създава намирането на фитил(по-тънък е от на Зипо).
За самата марка и модел разбрах,че е била масово използвана от американските войници във Виетнам.



Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!