PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 01:24:15 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6
  Изпечатай  
Автор Тема: Кафе и чай  (Прочетена 55346 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #30 -: Април 19, 2014, 08:44:41 »

Точно сега си пия една лаваца която е от най-калпавото кафе, робуста яко и прочее и си викам на акъла, а бе кафе си е кафе бе, като снобееш само пропускаш да се насладиш на кафето. Щом не го чувстваш отвратително, значи е супер. Вкусовете се нагаждат, важното е да се кефиш.
Аскетическия подход е най-удачен. Елитизъма е кофти работа.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #31 -: Април 19, 2014, 09:09:21 »

Руско, чай е едно , а отвара от билки е друго . Чай произведен в България няма . Виж билките са друго нещо .Колкото до мурсалсия ЧАЙ ,берат си го от изкуствено създадени плантации, защото е забранен за бране директно от поляните .Проверено.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #32 -: Април 19, 2014, 10:39:29 »

Бе нямам предвид китайския чай , като идеш в аптеката взимаш Алпинист и вътре са билки , които се варят на чай .
А иначе мурсалския на 80 процента го берат от природата / от още по сигурен източник / и го изкупуват , на смешна цена . Това със плантацийте е нещо ново .
Българския чай ,си отвара от нашенски билки , вие сега взехте да се хващате за запетайките , говорим за чай , ако отвара от билки ви се струва по точно ,хубаво . Като енфието ,за смъркане , за ядене и за свещички , все си енфие.
То ставана , като шоуто на професор Вучков , като отвориш нова тема .Вместо да споделят хората ,как живеят ,какво правят , какво пият , за да се опознаем , започваме да си вадим очите с факти от Уйкипедия и некви теоретични глупости - вратът ,шия ли е ,и защо има 2 думи за едно и също нещо .
Пък недай си боже да отворим тема за прасетата , ще се изпокараме прасето свиня ли е , шопар ли е , глиган ли е , що е .
Ще отворим една тема сега за отварата от билки , да ги разделим с чая .Също за кафето една за арабика , за робуста , за нес и т.н. И да не спамите , та да пишете в темата за арабика , за смеси арабика с робуста .И факти само подкрепени с реферати и докторати ,от световно известни професори , публикувани като материали за референций във Уйкипедия .
Такива , махленски мохабеди ,на като по форумите в интернет , да ги немаме . И да внимавате много със запетайките ,и правописа , да не се банваме .
Бе я се стегнете малко бе , по - точно я се отпуснете малко бе . Говорим си просто , кой какво обича да пие , яде , пуши и е.. .
Карайте я по така , небрежно , някаак си .За какво се напрягате за щуротий ,пък и вадите очите на другите съфорумници . Аз , ако кажа , че сестра ми е курва , пък всички знаят , че нямам сестра ,кво ще стане толкова .
« Последна редакция: Април 19, 2014, 10:42:48 от rusen plovdiv » Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #33 -: Април 19, 2014, 01:50:02 »

 Абе-е-е-е...  има си и у нас хубави чайове!
 "Ахмад" бяха добри, но нещо не ги виждам по рафтовете. Липтън - х'цъ! Те са една от компаниите, дето се оказа че шибат яко химия в продуктите си !
 Виж, "Дилмах" наистина си ги бива. И "туинингс" също - но тези, в металната кутия.
 Един силен черен чай, със малко ромец - както си го пия на сбирките - е добра компания за тутуня, според мен.

 В някои магазини можете да намерите и пресован китайски, или на "топче", от цели листенца, дето се разгъва като цвете във водата. Той излиза малко по-соленичко като цена, ама е истински. Само дето на мен чкусът на зеления не ми се връзва с тютюневия аромат. Лично усещане все пак.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #34 -: Април 19, 2014, 03:07:11 »

Руско, приятелю ,  тонът ти е неподходящ .Запален си по хобито , то е видно , но уважавай и другото мнение .Ако не наричаш нещата с имената им , то говориш на друг език . Запетаите са друга тема .
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #35 -: Април 19, 2014, 05:09:28 »

Не бе Жоро , нямам лош тон , ти знаеш , че не съм груб човек , ама тъкмо почнем нещо да си пишем , завърже се работата , и някой , не говоря за теб специално ,се появи и почне да сече , и да поучава .
Добре ,ти ми кажи , каква е разликата между билковата отвара и чая , щом я твърдиш тази теза ,и не е ли той билкова запарка . Няма значение от какви билки - китайски , индийски , турски т.н.
Или поне най малко , обясни работата ,каква е разликата . То в това е проблема ,  появи се некой и каже , ми не сте прави , не е така , и не напише после 4 реда да си каже тезата , примерно . Дразнещо е .
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #36 -: Април 19, 2014, 05:41:50 »

 Обяснено научно-популярно;
 Отварата от нашенски билки и викаме чай, толкова, доколкото на всяка копирна машина ( независимо от марката ) и викат "ксерокс". А XEROX си е един.
 Чаят е напитка, получена от запарка, или отвара от листата на вечно зеленото растение от рода Camellia sinensis.
 Всичко друго би трябвало да се нарича билкова отвара.

 Тъй че, предлагам - в по-нататъшен разговор под термина чай да разбираме точно това.
 Ако имаме предвид нещо друго, просто да поясняваме със съответната билка.
 Love and understanding, my friends. Ухилен
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #37 -: Април 19, 2014, 05:59:51 »

А бе аз викам да земем да се сбием малко че да е по-интересно. Кво е тва любоф мубоф, разбиране мазбиране, патетики и лиготии. Усмивчица Като лелки некви.  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Добрия тон е за педалчета, истинските пичове се карат и бият.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #38 -: Април 19, 2014, 07:04:39 »

Едно време в гимназията , като бях , купоните започваха с блусове и т.н. и задължително завършваха със хард рок или метъл ,и така нареченото Пого. Един голям караминьол , всички се блъскат , като бизони , бутат се , скачат отгоре си и други неща . Нещо като Американски футбол , на метъл музека , ама без топка .Даже и повечето от момичетата участваха . Оттогава не вярвам , че жените са крехки същества .
Та гореупоменатото ПОГО , успокояваше страстите , избиваше агресията , и сплотяваше колектива .След погото , всичко почваше на чисто , пито платено . Та така ,може на некоя сбирка да си покофеем ,и да направим едно пого , така за сплотяване на колектива .
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #39 -: Април 19, 2014, 07:59:23 »

Обяснено научно-популярно;
 Отварата от нашенски билки и викаме чай, толкова, доколкото на всяка копирна машина ( независимо от марката ) и викат "ксерокс". А XEROX си е един.
 Чаят е напитка, получена от запарка, или отвара от листата на вечно зеленото растение от рода Camellia sinensis.
 Всичко друго би трябвало да се нарича билкова отвара.

 Тъй че, предлагам - в по-нататъшен разговор под термина чай да разбираме точно това.
 Ако имаме предвид нещо друго, просто да поясняваме със съответната билка.
 Love and understanding, my friends. Ухилен




Tочно казано ! Лековато е да се обобщават понятия , веднъж и завинаги разделени като дефиниция  . Коняк . Шампанско.Подобен е случаят с Памперс .Фадрома.Бобкат. Маниту и мн. др. . Сори , последните три са ми в бранша и всекидневно имам проблеми със смислови уточнения .
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #40 -: Април 19, 2014, 08:03:22 »

А бе аз викам да земем да се сбием малко че да е по-интересно. Кво е тва любоф мубоф, разбиране мазбиране, патетики и лиготии. Усмивчица Като лелки некви.  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Добрия тон е за педалчета, истинските пичове се карат и бият.

 Ухилен Ха-ха! Нали се сещаш - като застанем един до друг - ще е като мач с "хандикап" !
 За мен остава шанса да се прошмугна някак си между шамарите....
 Или да предугадя мисълта ти и пръв да "бия камбанките !
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
zzstz
Full Member
***
Публикации: 105


Ел. поща
« Отговор #41 -: Април 19, 2014, 10:23:56 »


• разум,
• честь,
• щедрость,
• доброта,
• великодушие,
• благородство,
• чувство юмора,
• справедливость,
• самокритичность,
• ответственность,
• работоспособность,
• общая позитивная направленность
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #42 -: Септември 22, 2015, 09:25:43 »

Начи да не отварам нова тема, реших да повдигна тая старата от нафталина.

И така, разхождам се аз днеска из мола, и гледам магазинче за чай, шоколадчета и други глезотии дето обичат да купуват снобарите.
И рекох да вида какви насипни чайчета се продават, и да ви кажем, имаше какви ли не щуротии, от 5 до към стотина лева за 50 грама
И изнакупих доста разни сенча, оолонк, зелени, бели, цейлонски, японски, матча, разни ароматизирани с туй онуй, дарджилинг,  и сега ще ги дегустирам едно слет друго, и ще пишем у тази тема кой най-върви с какъв тутун.

В момента пия една смеска от зелен и бел, китайски, не от скъпите, женски чай, ароматизиран с некакви плодове и некакви цветя. Има жасмин доколкото виждам (който е основна съставка на хуа-ча чайовете) демек чай с цветенца един вит.
Също така има некакви полусферични шайбички от пресовано нещо, което не знам точно какво е, май пак е некакъв чай. Та тази смеска била много популярна между застаряващите заможни лелки (основната клиентела на магазинчето и на чайовете въобще), та ме нави да зема и от него.
Като цело чайовете беха средна работа, но понеже е в мола и понеже се продаваха разни комплекти от порцелан, кутийки, четчици за матча, бамбукови принадлежности и прочее, та минава за качество при тия които си падат на филм "елитизъм".
И понеже средностатистическата потребителка е чела Паоло Куелю, одила е два пъти до Барцелона и веднъж до Бали, и понеже й застарява минджата въпреки всичките ежедневни процедури, като я удари на финна естетика и хедонизъм, отива у магазинчето и купува ароматизиран оолонг за 30 лева 50 грама. И после със застаряващите й приятелки че го пият и ще обсъждат .... други застаряващи мадами като тех. Кво ти разбира свиня от кладенчова вода, тури некви флинтифлюшки, и ще се купува. Реалността в БГ е такава.

Това обаче не разклати невъзмутимия мир на батко ви Балкан Бой, и реши да земе бая семплери (купи си ги де направо 50 грамови разфасовки) и да потвърди тезата си за търсенето, предлагането, застаряващите лелки и качествтото на чая. Какузо Окакура сигурно е станал на вентилатор от обръщане в гроба.

Начи почваме:

Чая се казва 7 съкровища, или 7 чудеса, не се сещам много щото хвърлих хартийката.

Ароматизацията е всичко, почти се не усеща чай да има. Не върви добре с латакиеви смеси, щото имаш чувството че пиеш билков чай наръган с химия, и то от най-долнокачествените. Това е за сега, 8 лева хвърлени на ветъра. Дано на жената й хареса че поне тя да го изпие.

Утре удряме японски сен-ча с водорасли, ще видим как се държи в конпанията на Абингдона.

Лека Вечер и Хладен дим ви пожелавам.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #43 -: Септември 22, 2015, 10:51:29 »

Цитат
...Чая се казва 7 съкровища, или 7 чудеса, не се сещам много щото хвърлих хартийката...
И чая да беше хвърлил, па да си сипеш чаша-две-три "родопско кафе", или домашна гроздова както му викаме ние, гражданите - ако знаеш само, как върви с латакия...  Усмивчица
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #44 -: Септември 22, 2015, 11:38:22 »

Цитат
...Чая се казва 7 съкровища, или 7 чудеса, не се сещам много щото хвърлих хартийката...
И чая да беше хвърлил, па да си сипеш чаша-две-три "родопско кафе", или домашна гроздова както му викаме ние, гражданите - ако знаеш само, как върви с латакия...  Усмивчица

Колега, много добра идея, но гроздова с латакия некак....    моля ви се, стига с тия плебейщини.
Латакията изисква неща с нулев процент на етанол.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: 1 2 [3] 4 5 6
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!