PipeZone PipeZone
Април 20, 2024, 03:52:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: В какво и къде държите тютюна си?  (Прочетена 20682 пъти)
Dark
Administrator
Full Member
*****
Публикации: 122



Ел. поща
« -: Май 04, 2009, 01:51:58 »

Къде държите тютюна, след като отворите оригиналната опаковка?
Активен

''...Ала никога повече е много време...''
didoval
Гост
« Отговор #1 -: Май 05, 2009, 07:26:49 »

В половин литрови бурканчета показани по - долу. Затягат и уплътняват много здраво. Уплътнението е гумено, за това го измивам добре и проветрявам за няколко дена преди да напълня с тютюн. Евтини са, по 4,50 лв., а са доста ефикасни. Няма разлика във влажността на тютюна, независимо колко време стоят.

« Последна редакция: Април 27, 2014, 04:39:04 от ozzy » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Януари 10, 2010, 06:15:14 »

Мисля,че съхранението не създава големи грижи(е,ако не става въпрос за големи количества насипен тютюн).Пазарът ни е достатъчно наситен с атрактивен амбалаж,който след старателно измиване може да влезе в употреба.Ще ви покажа някои от интересните бурканчета,които спокойно побират 1 пакет(50 гр.)тютюн.В тях нито влажността,нито аромата се променят.Все пак в едно съдче слагам винаги един и същи тютюн.



« Последна редакция: Април 27, 2014, 04:40:05 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Август 11, 2012, 07:53:03 »

Това засега е моя начин!
На тъмно в един шкаф....засега затварям само 50 г., щото не ми се е случвало да поръчвам по-големи развасовки!
А размера на бурканите спокойно събира 3 опаковки по 50 гр., така, че засега се справям!

« Последна редакция: Април 27, 2014, 04:40:37 от ozzy » Активен
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #4 -: Април 27, 2014, 11:44:35 »

Макар да не добавя съдържание към темата, не мога да не споделя ей тоя сполучлив дисонанс:


« Последна редакция: Април 29, 2014, 12:52:55 от blubar » Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #5 -: Април 28, 2014, 08:51:48 »

Ха много ми хареса на Ози , шестоьгьлното бурканче - от сладко , ако не се льжа , нали .
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #6 -: Април 28, 2014, 09:18:57 »

Макар да не добавя съдържание към темата, не мога да не споделя ей тоя сполучлив дисонанс:


Нещо се е строшил линка за снимката.....
Активен
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #7 -: Април 28, 2014, 09:31:45 »

Вярно, нещо не съм се доразбрал с dropbox. Временно пуснах техния линк, друг път ще разучавам как да се ембедне.
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #8 -: Юни 30, 2015, 02:21:37 »

В половин литрови бурканчета показани по - долу. Затягат и уплътняват много здраво. Уплътнението е гумено, за това го измивам добре и проветрявам за няколко дена преди да напълня с тютюн. Евтини са, по 4,50 лв., а са доста ефикасни. Няма разлика във влажността на тютюна, независимо колко време стоят.



И аз ползвам такъв буркан и за сега съм доволен.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #9 -: Юни 30, 2015, 08:30:53 »

Ами няшият не го държим пушим го То не остава да се държи , ха ха ха
Активен
Ivo 3
Newbie
*
Публикации: 6


Ел. поща
« Отговор #10 -: Януари 21, 2023, 03:49:41 »

За дългосрочно съхранение, купувам на кашон буркани на винт Бормиоли, затягат се перфектно и няма мърдане години.
Ротацията държа в такива с клипс на същия производител. Единствения проблем е че усмърдиш ли с латакия гуменото уплътнение, няма измирисване.

Сега ползвах големите разфасовки да прибера пликчета със Солани. Така и не ги разбирам тия опаковки, нито херметични, нито пликчето вътре е.
Почнах да ги вадя от кутията и да вакуумирам директно цялото пликче, след това прибирам в буркан за дългосрочно отлежаване.
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #11 -: Февруари 21, 2023, 06:05:23 »

Когато има какво, го съхранявам в буркани с уплътнение. Тях ги държа в шкаф и на тъмно. Но свършват бързо.
Активен
Ivo 3
Newbie
*
Публикации: 6


Ел. поща
« Отговор #12 -: Април 18, 2023, 06:43:40 »

Да речем че говорим за дългосрочно Усмивчица съхранение. Аз от философията да се държи всичко в оригинални кутии, минах наоборот и пуша предимно каквото има в оригнални кутии. Бурканите ги държа за далечен резерв.
А напоследък пробвам вместо ротация, да отварям по кутия и да пуша само това докато свърши.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!