PipeZone PipeZone
Април 19, 2024, 04:43:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Изпечатай  
Автор Тема: Запалки  (Прочетена 117685 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« -: Май 15, 2009, 08:28:11 »

Знам,че спорът кибрит или запалка  ,ще е вечен,но все пак реших да отворя тема за запалките.Аз лично предпочитам кибрита,но тук ще представя моята Савинели-подарък от приятел.Прекрасна изработка,до последния детайл.
Ще се радвам,ако представите свои.

« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 09:55:27 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Май 15, 2009, 08:29:10 »

 Усмивчица

« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 09:56:02 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Май 15, 2009, 08:29:31 »

 Усмивчица

« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 09:56:35 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Февруари 09, 2011, 05:50:43 »

 :)Ето още придобивки.Това е една китайска запалка,от най-обикновените.Що-годе са я докарали на вид,оставаше и да работи...



« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 09:57:33 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Февруари 09, 2011, 05:54:40 »

 :)Тази е сравнително добра-също става за всекидневна употреба.Френска,със сертификати,две години гаранция...дрън-дрън,произведена в Китай.Ще видя колко време ще издържи.



« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 09:59:09 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #5 -: Юли 10, 2012, 09:26:50 »

От 2 години си паля лулата с ето това http://www.smokingpipes.com/accessories/lighters/moreinfo.cfm?product_id=2883 Прекрасна запалка от където и да я погледнете.Приятно тежка в ръката,има темпер,игла за почистване и солидна изработка.А бе японците съм ги признал отдавна.Забравих да споделя,че за първи път я видях при Жоро Бояджиев и веднага си я пожелах.Но като всяка запалка,трябва да се внимава когато се поднася пламъка,да не се обгори чашката в горния край.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #6 -: Юли 21, 2012, 03:36:36 »

Ето я и моята помощничка......след злощастни опити с всякакви китайски, "френски", други образци между 10 и 50 лева....накрая се принудих....скъпо, ама четири месеца вече се родих...резервоара е достатъчно голям и няма нужда да се пълни през 2-3 дни, вграденото тамперче върши добра работа, когато не е налично друго, оригиналното камъчето изкара доста време, сега слагам каквото намеря тук, не мисля, че ще е проблем пък и не смятам, че и камъчета и газ трябва да си поръчваме по интернет -някак си и тук се оправям - от този пазар, от онова магазинче...
малко е кофти с почистването на нагара на палещия механизъм и капачето, но това да и е косура....върши перфектна работа и не съжалявам за "инвестицията", която се равнява почти на всички други закупени боклуци, които изкараха до 1-2 седмици...

« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 10:00:00 от ozzy » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #7 -: Юли 21, 2012, 05:43:44 »

Честито!Corona–та е най–доброто за което се сещам.За 2 години нямам никакви проблеми,а и удоволствието е голямо.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Юли 21, 2012, 05:57:07 »

Честито!Corona–та е най–доброто за което се сещам.За 2 години нямам никакви проблеми,а и удоволствието е голямо.

Ооооо, благодаря!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #9 -: Юли 21, 2012, 06:10:30 »

Браво,браво,със здраве да я ползваш.Аз все пак си ползвам кибрит на закрито.За вятъра край морето-Зипо-то е без грешка.
А иначе-това е най-добрия евтин вариант:
http://www.smokingpipes.com/accessories/lighters/moreinfo.cfm?product_id=5909
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #10 -: Юли 21, 2012, 06:50:37 »

Браво,браво,със здраве да я ползваш.Аз все пак си ползвам кибрит на закрито.За вятъра край морето-Зипо-то е без грешка.
А иначе-това е най-добрия евтин вариант:
http://www.smokingpipes.com/accessories/lighters/moreinfo.cfm?product_id=5909

И аз като можех ползвах кибрит!Но за начинаещ предполагам се сещаш, че си ходех с една пачка в мен!!!
Е сега вече нямам такива грижи! А иначе се говори, че трябвало само с кибрит да се пали, за да не се променял вкуса на тютюна, да не се прогаря чашката и т.н. Не знам дали е така, но си карам със запалката вече!
А пък посочения от теб бюджетен вариант е в пъти по-добър от тези, които аз изпробвах - и от магазините тук и от интернет....та и за това накрая се реших за Короната!
(Странно е, че на запалката от сайта пише, че е австрийска а в австрийските сайтове за лули я няма???) Намигване
Не мога да се престраша още да направя поръчка от Смоукинг Пайпс!Вярно е, че са номер едно, но...времето, митници, гаранции и т.н...... Нерешителен
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #11 -: Юли 25, 2012, 01:15:55 »

Моите предпочитания са също към кибрита,но понякога ползвам и това:

« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 10:00:40 от ozzy » Активен

ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #12 -: Юли 25, 2012, 06:47:00 »

 :)Особено на открито,при силен вятър,е незаменима,Десо.Последните два дни край морето вятърът е много силен-плажуващите не могат цигарите да си запалят,но аз нямам проблем.Преработих си едно оригинално Зипо и едно явно менте(но учудващо добре работи) в запалки за лула.Ще ги снимам.Но за открито,при лошо време-с две ръце гласувам за Зипо.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #13 -: Юли 30, 2012, 08:46:00 »

Лошото е ,че може да издържа ден-два,след което трябва да се пълни.
Активен

Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #14 -: Август 07, 2012, 09:57:41 »

Подарък от приятели!
Масивна, удобна, с голям резервоар!
Пише две години гаранция, ама....ще я позлвам до откат да си пазя Короната!
Като се скапе....гаранция у .....Австрия!



« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 10:01:44 от ozzy » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!