PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 02:39:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Поставки и стойки за лула  (Прочетена 61705 пъти)
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #15 -: Декември 16, 2013, 12:29:13 »

Добребеееееее майнаааааа
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #16 -: Декември 16, 2013, 07:35:50 »

И при мен станаха много лулите Усмивчица)
Давайте предложения кои може да  го направи ,  имам орех Усмивчица
Станимире Усмивчица много ми харесват твоите .
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #17 -: Януари 17, 2014, 02:16:40 »

избрал ли си си модел някакъв и за колко лули трябв ада е стойката . азнямам професиогални машини , хоби са но стават прилично нещата . Ако си си избрал модел и размери пусни един линк имам чам долу в гаража ще ти направя една от мен , ше кажеш къкъв цвят да я байцам и лакирам ще ти я пусна по еконта , само пътните ще си платиш .
Ако не ти хареса поне ще ти служи докато намериш някоя луксозна .
 
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #18 -: Януари 17, 2014, 05:09:45 »

Много Благодаря за предложението , но  бях до Десо да се видим и той  направо ми разчувства сърцето . Подари ми поставка за лули -уникална, уникатна, дърворезба е , невероятно изпълнение . Сега само ще  я  лакирам  и поствам снимки.
Десо Благодаря  Шокиран
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #19 -: Януари 18, 2014, 12:29:02 »

Сократе, ако може, да ти дам един непотърсен съвет - не го лакирай дървото. От магазин за художници (има един до статуята на Св. София в столицата) си купуваш ленено масло - ползва се за грундиране на платна. Почистваш стойката хубаво и слагаш във фурната за час на най-ниската температура (50 градуса) - ще отвори леко порите на дървото и по-добре ще "пие" от маслото. Почваш да мажеш с него - аз лично предпочитам с пръсти, ама си е мърлява работа. Като попие първият слой, мажеш втори, трети. Така, докато престане да попива дървото и остане един мазен слой. След ден, два почва да лепне слоя, да се втвърдява. Тогава с вълнен парцал, или финна стоманена вълна, го премахваш изцяло и мажеш пак. След около седмица, две постоянно мазане, дървото придобива един много приятен сатенен блясък, дето няма нищо общо с изкуствените лакове. А и самият "финиш" е в дървото, а не слой отгоре. Пипкава работа е и отначало мирише от маслото, но ако си търпелив резултатът е много добър.

Поздрави

P.S. Нещо важно - ако мажеш с парцали или памук, след като приключиш, напои ги с вода и след това ги изхвърляй - понякога маслото прави термична реакция и може да се подпалят. Това без майтап, случвало се е.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #20 -: Януари 18, 2014, 08:31:15 »

Благодаря за  съвета Усмивчица ,може и с ленено масло ,но не  знам дали ще имам такова търпение ,
Но  Поне ще го запечатам хубаво , то  стойката и така си изглежда невероятно хубаво
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #21 -: Януари 18, 2014, 09:01:34 »

Така обяснено изглежда трудно, а не е. Просто отнема време, но резултата си заслужава.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #22 -: Януари 19, 2014, 05:01:01 »

Прав е Пинхед става много красиво със съхливи масла като ленено , тунгово и други , аз ползвам ленено и мажа с парцалче и дървото става невероятно живо като цвета е страшно бляскав . Пробвах и с 1 лула ама като пушиш се усеща вкуса и тя и без това беше една носогрейка от дъб и я хвърлих че дава вкус на мекици ха ха ха .
Но за стойки и мебели става невероятно , даже е доказано че заздравява дървото и подобрява не само вида а и всички показатели . Къде бях чел че тези от Дънхил киснели навремето бриара със зехтин , който също е съхливо масло , за да подобрят здравината му . ако питаш мен при достатъчно слоеве и добро изпичане и изсъхване няма даже нужда от лак , то си стои като лакирано . Ми то ленения безир се прави от преваряване на ленено масло на 800 гр и добавяне на гадости вътре оксиди от тежки метали .Ама след обработка с лененото масло все едно е безиросана стойката .
Активен
dan_koloff
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 82


Лулата е Real Briar, вързана с медна тел...


« Отговор #23 -: Февруари 23, 2014, 10:30:33 »

Нови придобивки от нашенски ентусиасти!
Страхотно пипната изработка по моя поръчка (не се издържаше вече, нямаааааа място)!
Бюджетен вариант от дъб, не от скъпия орех, но пак станаха яки.....!
И всичко е ръчно правено и с много любов - вижда се!





Имаш ли някакви координати за тези поставки, защото моите са примитивни...Поздрави...
Активен

Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote.
Benjamin Franklin
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #24 -: Февруари 24, 2014, 11:57:54 »

Аз пък какво бартеросах неотдавна....
Активен

boev_i
Newbie
*
Публикации: 34


Ел. поща
« Отговор #25 -: Февруари 24, 2014, 02:14:38 »

Тази поставка е доста идейна!
Активен
dan_koloff
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 82


Лулата е Real Briar, вързана с медна тел...


« Отговор #26 -: Февруари 24, 2014, 07:15:19 »

Аз пък какво бартеросах неотдавна....
Това магнити ли са?
Активен

Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote.
Benjamin Franklin
boev_i
Newbie
*
Публикации: 34


Ел. поща
« Отговор #27 -: Февруари 25, 2014, 09:24:51 »

Явно и при това доста силни. Много ми хареса.  Усмивчица
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #28 -: Февруари 25, 2014, 06:06:21 »

Доста хубава и оригинална идея.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #29 -: Февруари 25, 2014, 10:42:08 »

Гец, първата от лево на десно, ако не ти е продадена, кач пара ще й изкаш?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!