PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 09:34:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Камъчета за запалки  (Прочетена 12775 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Август 29, 2012, 04:22:31 »

Приятели, дано не ми се смеете, но....по дяволите откъде да си купя камъчета за запалка?
Имах едно пакетче 50 броя от селския пазар в Долни Богров (изкарах с него 1 година и повече, ама не бях с Короната, сега тя "харчи" като луда), обаче човека вече го няма там....Тъпо е ама от 100 опита 100 отказа по стандартните магазини!
А пък камо ли да търся специални за Корона?Ъ??? Намигване Ухилен Шокиран Ъ? Завърти очи
Активен
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Август 29, 2012, 06:19:18 »

Тези в блистерчета, които са по много не съм ги срещал от доста време. Аз лично си взимам камъчета от магазина от където си купих Зипо-то, в едни пластмасови кутийки са, отгоре с една червена врътка (не знам дали такива ти трябват). В повечето магазини, където има изложени запалки зипо с ония въртящите витрини съм забелязал че имат по някоя друга кутийка, но зареждат доста рядко. -_-
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Август 29, 2012, 08:19:53 »

Интересното е,че тук,в Бургас ,си ги купувам от железариите.Почти във всеки магазин има камъчета за запалки.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Август 30, 2012, 12:29:26 »

Тези с червените врътки ги знам, но също ги няма редовно и навсякъде....в железарии не съм търсил, може би....тъпо, да не можеш да си намериш камъче, едно време ги имаше на всеки ъгъл, даже и онзи човек на Царевец (Орлов мост), който дрънкаше с кутийките (ако някой го помни де)....от друга страна е разбираемо, колко хора си сменят камъчета....при положение, че всички ползват запалки межди 20 ст и 1 лв....но дори и така да е, аз например си карам с една запалка по една две години, докато не я загубя или не се счупи....било то крикетче, било, то бик с дюза....въпрос на навик.....
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Август 30, 2012, 02:02:08 »

Тези в блистерчета, които са по много не съм ги срещал от доста време. Аз лично си взимам камъчета от магазина от където си купих Зипо-то, в едни пластмасови кутийки са, отгоре с една червена врътка (не знам дали такива ти трябват). В повечето магазини, където има изложени запалки зипо с ония въртящите витрини съм забелязал че имат по някоя друга кутийка, но зареждат доста рядко. -_-
Тези в пластмасовата кутийка за Зипо не стават за Конора, по-дебели са.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Август 30, 2012, 02:03:49 »

Приятели, дано не ми се смеете, но....по дяволите откъде да си купя камъчета за запалка?
Имах едно пакетче 50 броя от селския пазар в Долни Богров (изкарах с него 1 година и повече, ама не бях с Короната, сега тя "харчи" като луда), обаче човека вече го няма там....Тъпо е ама от 100 опита 100 отказа по стандартните магазини!
А пък камо ли да търся специални за Корона?Ъ??? Намигване Ухилен Шокиран Ъ? Завърти очи
На Ронсън - продълговата кутийка прилича на тези за зипо, малко по-голяма е, а и са с по-малък диаметър и стават перфектно за конората, от опит. Има ги в магазина до моя офис, където те пратих първия път като се видяхме, ако си спомняш
 Намигване
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Август 30, 2012, 06:06:26 »

Купуваш един Клипер(камъчетата му са отлични),прехвърляш камъчето в Короната,и си решаваш проблема. Намигване
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #7 -: Август 30, 2012, 06:21:15 »

Купуваш един Клипер(камъчетата му са отлични),прехвърляш камъчето в Короната,и си решаваш проблема. Намигване
Ако мислиш, че вече трети път не си сменям камъчето така..... Намигване, благодаря за съвета, някой път и аз ще те издебна така.... Ухилен
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #8 -: Август 30, 2012, 07:59:24 »

Добре де,колко камъчета ползваш.Аз за година повече от 7–8 не съм изразходвал.А пуша,повярвай ми.Ако си на голям зор,току що ми дойдоха 5 оригинални,дори с четчица в кутийката,с които мисля да изкарам до Гергьов ден,но с удоволствие ще ги споделя.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #9 -: Август 30, 2012, 10:24:08 »

Добре де,колко камъчета ползваш.Аз за година повече от 7–8 не съм изразходвал.А пуша,повярвай ми.Ако си на голям зор,току що ми дойдоха 5 оригинални,дори с четчица в кутийката,с които мисля да изкарам до Гергьов ден,но с удоволствие ще ги споделя.
Ами....не знам каква е практиката, но за 6 месеца съм сменил до 10 бр.!!!Не знам защо но е факт!Може би тези които ползвам са .... китайски?!
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!