PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 06:40:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Четири нови придобивки  (Прочетена 13121 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« -: Август 25, 2012, 08:03:09 »

Станах горд собственик на четири лули от и-бей!Aristokrat,Irwin's,Saint Claude-Admiral,и Meershaum line-с остатъци от втулка от меершаум.Първите две успях да ги възстановя,но не мога и не мога да изкарам добри снимки Ядосан.По- нататък...
Saint Claude се чудя какво дърво е-круша или маслина,но определено не е бриар.И върху нея ще си поиграя.
В блога на Панев,преди доста време,бе коментирана темата за лули с втулка от меершаум.Идеята бе за компромисен вариант.Още тогава писах,че тези лули не стават,поради ред причини.Meershaum line е нагледен пример-втулката се е разпаднала,и като гледам,не след много употреба.Нея едва ли ще възстановявам-да стои за пример,за сега.





« Последна редакция: Януари 10, 2015, 08:19:48 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #1 -: Август 25, 2012, 09:30:31 »

Ozzy,стахотни попадения и един съвет.Изтъркай хубаво мунщуците до 2000 защото са патинирали.Поне така изглеждат на снимката,леко жълтеникави.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Август 25, 2012, 09:38:49 »

Не леко,ами са си зелени.Двете лули вече са лъснати и полирани,с препробити димни канали и почистени чашки...ама не ми стават снимките-оплаках се вече...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Август 25, 2012, 09:42:50 »

А тази червеникавата лакирана ли е или така изглежда.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Август 25, 2012, 09:49:43 »

Не,само восък е.Червен байц(който определено ще ме затрудни с намирането),и полировка с восък.Това е втората червена лула,която виждам.На времето една дама продаваше един червен Стануел в блога на Панев-помниш ли?Така ме е яд,че не го взех тогава...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #5 -: Август 25, 2012, 10:26:02 »

Когато реставрирам стара лула изобщо не ме интересува какъв е бил стария цвят.Свалям абсолютно всичко,като най–държа да изчезнат всички наранявания,ако не са прекалено дълбоки.Случвало ми се е да изчезне и самото лого на фирмата производител и пак не си го слагам на сърцето.Важното за мен е да е копринено гладка,което ми носи най голямо удоволствие при допир.Когато я мина с 2000 я намазвам с един восък за дървесина,който ми го даде Nomad SL от блога на Панев.Това е човека,който има най–изрядно поддържаните лули.И всяка една,която купи я тунингова не зависимо,че е нова,почти по същия начин.След като я намажа с ваксата.изчаквам да изсъхне и я минавам с парцал,а после на шмиргел с киче.За завършак може да си направиш един диск с гюдерия и пак на шмиргела.Резултата е потресаваш.Карнаубата май е повече за да я продадеш,а след първата лула блясъкат отива на кино.По този начин направена,лулата патинира с времето и придобива приятен кафяво червеникав цвят.Тонирам ги само когато се е показвал китван дефект,което изобщо не е рядкост.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #6 -: Август 25, 2012, 11:08:03 »

Ха честито!Сега ще си имаш приятна занимавка определено време!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #7 -: Август 25, 2012, 11:08:15 »

Аз се стремя да запазвам лулите в първоначалния им вид.Използвам два вида супер твърди восъци-след тях ефекта е като след лакиране,и е дълготраен.Нанасят се трудничко-с диск от киче,и при високи обороти,но съм доволен.Имам и едни специални кърпи за полиране на лули-като финал с тях.Добре се получава...Забелязах,че при употреба на шкурка над 800-1000,доста трудно се тонира лулата.Байцът не попива равномерно-явно фините частици запушват порите.То май не е и необходимо по-финно завършване,восъка си дава своето.Високите класове-1500,2000 използвам при мундщуците.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #8 -: Август 25, 2012, 11:18:25 »

Идеята на финната шкурка е,че лулата блести винаги и след като падне восъка.Трябва наистина да видиш на Станимир лулите за да разбереш ефекта.А това,че искаш да запазиш първоначалния вид на лулата напълно го разбирам.Също си е гъдел
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Септември 10, 2012, 12:18:19 »

Относно полирането с Карнауба и други восъци.
Ако се търси блясък, то Карнаубата е най-доброто, което знам. Може обаче да се пробва и втори слой, много тънък шеллак, ама много тънък и нанесен с киче и при обороти, за да стане равномерно.
Това ще запази блясъка по-дълго. Между другото, Ози, тази лула, която ти реставрирах/правих има ли все още блясък, поне малко? Защото, ако не се лъжа я направих точно така + много търкане.
Восъкът, който ми даде Станимир придава прекрасен матов финиш и попива добре, което е и допълнителната, не толкова видима част от функцията на Карнаубата, попива и подхранва дървото!!!!!! последното е много важно. Аз се опитвам да разработя формула за поддържане на полирани лули с масла - напр. Даниш ойл, тъй като последното го няма смятам да пробвам  ленено масло, ама нещо не ми се получава към момента. Водя си записки, за да мога да повторя формулата ..... много забавно Усмивчица)))))
Ози, какви твърди восъци използваш? Защото Карнаубата е изключително твърд восък и се нанася на слоеве при не много високи обороти - ок 1000 /мин, т.е. шмиргелът не трябва да е много мощен, защото ще стане на парцали налепени отгоре, трябва търпение.
Активен
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Септември 10, 2012, 03:50:32 »

Чудесни са, особено тази с червеникавия отенък много ми харесва. Усмивчица
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #11 -: Септември 10, 2012, 08:38:59 »

Относно полирането с Карнауба и други восъци.
Ако се търси блясък, то Карнаубата е най-доброто, което знам. Може обаче да се пробва и втори слой, много тънък шеллак, ама много тънък и нанесен с киче и при обороти, за да стане равномерно.
Това ще запази блясъка по-дълго. Между другото, Ози, тази лула, която ти реставрирах/правих има ли все още блясък, поне малко? Защото, ако не се лъжа я направих точно така + много търкане.
Восъкът, който ми даде Станимир придава прекрасен матов финиш и попива добре, което е и допълнителната, не толкова видима част от функцията на Карнаубата, попива и подхранва дървото!!!!!! последното е много важно. Аз се опитвам да разработя формула за поддържане на полирани лули с масла - напр. Даниш ойл, тъй като последното го няма смятам да пробвам  ленено масло, ама нещо не ми се получава към момента. Водя си записки, за да мога да повторя формулата ..... много забавно Усмивчица)))))
Ози, какви твърди восъци използваш? Защото Карнаубата е изключително твърд восък и се нанася на слоеве при не много високи обороти - ок 1000 /мин, т.е. шмиргелът не трябва да е много мощен, защото ще стане на парцали налепени отгоре, трябва търпение.


Стануелът е перфектен,Жоро.Е,след време блясъкът му поизчезна,но го поддържам в кондиция.Бриарът,който си ползвал,е доста качествен.За восъците-Десо ми даде два восъка.Не са карнауба,но единия е абсолютно бял и твърд като пластмаса.Използвам го за неоцветени лули.Другият е по-мек,кафяв на цвят(но относително по-мек-бая си е твърд).И двата -с киче на струга,при 800 оборота.След това ръчен финиш с вълна.Става супер.Ще ги снимам,и ще ги постна.Държа всичко на работа,защото там имам време и условия да поработвам по малко.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #12 -: Септември 11, 2012, 07:26:06 »

Жоро,лененото масло не е подходящо за тази цел.Много мирише на мекици и матира повърхноста.Аз го използвам при корабите заради не бляскавия ефект.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Септември 22, 2012, 02:41:36 »

Жоро,лененото масло не е подходящо за тази цел.Много мирише на мекици и матира повърхноста.Аз го използвам при корабите заради не бляскавия ефект.
Вече знам за мекиците.  Добре че не пробвах на някою която използвам, че май няма измирисване. В четвъртък ходи до икея.  Там има два вида масла за мебели и за дървени дъски тип кухненски за рязане. Не взех, но следващия път ще пробвам задължително.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #14 -: Септември 22, 2012, 10:27:34 »

Не бързай.Ще ти дам нещо по интересно.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!