PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 11:45:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Real bryar  (Прочетена 35608 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #30 -: Октомври 05, 2012, 07:46:14 »

 ;)Ей,Калине,криеш си досега...Лулата е супер!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #31 -: Декември 02, 2012, 12:33:25 »

Имам около 15 лули REAL BRIAR не BRYAR . В много различни , но традиционни форми. Това , че не винаги са с уникални шарки не ме е спирало да си ги купувам . Все пак бяха 80-те на миналия век и други лули по нашите ширини трудно се намираха , като изключим накой-друг ARK от DDR и сувенирни лули от Чехословакия .Та започнах колекцията си с албански  лули и изобщо не съжалявам, защото сега мога спокойно да оценя достойнствата на повечето лули. Все едно е да си карал курсове за шофьорска книжка на Москвич през зимата .После ти е лесно с всякаква кола. Но МОСКВИЧА ти остава в сърцето . Това са албанските лули REAL BRIAR. За мен лулата не е мебел , а някаква разказана история.Коя - интересна , коя - не , но винаги истинска . Украсиш ли я ,разваляш магията .
« Последна редакция: Декември 02, 2012, 08:30:52 от POPЕYЕ » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #32 -: Декември 02, 2012, 01:17:34 »

Имам около 15 лули REAL BRIAR не BRYAR . В много различни , но традиционни форми. Това , че не винаги са с уникални шарки не ме е спирало да си ги купувам . Все пак бяха 80-те на миналия век и други лули по нашите ширини трудно се намираха , като изключим накой-друг ARK от DDR и сувенирни лули от Чехословакия .Та започнах колекцията си с албански  лули и изобщо не съжалявам, защото сега мога спокойно да оценя достойнствата на повечето лули. Все едно е да си карал курсове за шофьорска книжка на Москвич през зимата .После ти е лесно с всякаква кола. Но МОСКВИЧА ти остава в сърцето . Това са албанските лули REAL BRIAR. За мен лулата не е мебел , а някаква разказана история.Коя - интересна , коя - не , но винаги истинска . Окрасиш ли я ,разваляш магията .
Аз си мисля, че е време да споделиш твоята колекция и с нас....една по една...с историйка за всяка...ще е приятно за всички надявам се...така или иначе и в коментарите за всяка лула, която покажеш, ще изплува доста полезна информация...така, че...оставам с очакване Ухилен
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #33 -: Февруари 03, 2013, 09:14:09 »

Днес преработих още 2 албански лули и крайния резултат много ми хареса.Повечето чепове отпаднаха и остана почти чиста текстура.Нищо ,че шарката е постна като на хурка,дървото грейна под дългогодишната патина,мрасотия и нагар.Това,че ги връщам към нов живот ми доставя несравнимо удоволствие.
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #34 -: Февруари 04, 2013, 09:30:46 »

Да беше сложил някоя снимка, че и аз да се замисля за моите албанки.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #35 -: Февруари 04, 2013, 03:45:08 »

Само си намирам оправдания,а вече май нямам основание,защото Ози обясни как да пускам снимки и то по начин, който би разбрал и индианец.Обещавам,че следващия път,когато ми изпадне нещо за доправяне,ще се опитам да направя снимки от началото до края,без да претендирам,че това е правилния начин.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #36 -: Февруари 04, 2013, 07:00:47 »

Само си намирам оправдания,а вече май нямам основание,защото Ози обясни как да пускам снимки и то по начин, който би разбрал и индианец.Обещавам,че следващия път,когато ми изпадне нещо за доправяне,ще се опитам да направя снимки от началото до края,без да претендирам,че това е правилния начин.
а.....ние ще си чакаме, няма да минат и два-три месеца и....всичко ще си доде на мястото.....ама пък после като се отпушиш, докато не си пренаснимаш цялата купа с лулици.... Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #37 -: Април 15, 2013, 08:26:50 »

Ето ви една възстановена типична албанка .Шарка хурка  Ухилен и ексцентричен отвор на огнището / огромно /, побиращо  половин пакет тютюн Шокиран. Класика !



« Последна редакция: Април 30, 2013, 07:09:39 от ozzy » Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #38 -: Април 15, 2013, 09:59:50 »

Ейй такава и аз имах някога, но за разлика от някои други албанки, които си ги пушех с кеф, то тази хич не ставаше  Тъжен
Активен
deooo
Newbie
*
Публикации: 6


« Отговор #39 -: Април 30, 2013, 07:04:23 »

Добър вечер на всички любители на лулите. От месец-два започнах да пуша лула. Определено ми допадна това изкуство. И така на въпроса, който имам. От днеска съм притежател на лула Cumberland Real Briar (така пише поне на лула). Искам да попитам какво може да ми кажете за тази лула... добра ли е и истинска ли е или разбира се ако се правят и на лулите китайски копия, такова ли е? Ще приложа и снимки.







« Последна редакция: Април 30, 2013, 07:14:06 от ozzy » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #40 -: Април 30, 2013, 07:30:53 »

Здравей,и добре дошъл във форума!Радвам се,че си се посветил на лулите.Относно придобивката ти-Дънхил имат серия бластирани лули с това име,но тази....Далече е от Дънхил-не е песъкоструена,липсват другите надписи,мундщука не е от сumberland(материал за мундщуци,чието име носи серията).Евентуално,ако е имала дефекти,и е излязла от дъщерна фирма.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
deooo
Newbie
*
Публикации: 6


« Отговор #41 -: Април 30, 2013, 07:41:47 »

За цена от 10лв с доставката не е лоша  Усмивчица А и е по-добра от тази с която започнах ARK Special. Нямам снимки да кача но прилича на печка за дърва... с капаче отгоре като решетка и с друго от долу, което се развива.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #42 -: Април 30, 2013, 07:45:18 »

 Усмивчица Усмивчица Усмивчица ARK-а си го запази-производство е от бившата ГДР,и що-годе има колекционна стойност.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
deooo
Newbie
*
Публикации: 6


« Отговор #43 -: Април 30, 2013, 07:51:33 »

Благодаря за съвета  Усмивчица Искам да те попитам също... в тази, която си я взех днеска бриара, между мущука и бомбето има една метална спираловидна като ос... заострена в единия край които влиза в бомбето и се вижда, когато погледнеш вътре в бомбето. За какво служи тя... нещо като филтър ли играе или?
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #44 -: Април 30, 2013, 07:52:11 »

Гледам,Cumberland-а има някакъв дефект.Така ли я купи?Между другото,в Продавалник има доста добри лули секъндхендс,които след възстановяване може да се пушат.Ако купуваш такива,искай повече снимки.И то добри-за да се вижда добре за наличие на дефекти.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!