PipeZone PipeZone
Април 20, 2024, 03:18:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Почистване и поддръжка  (Прочетена 47340 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #30 -: Септември 28, 2012, 05:54:55 »

Що се отнася до лулите от царевичен кочан - не съм пушил такива. Въпреки, че чета, че който е докоснал такава - направо забравя за другите, най-вече заради великолепния сух вкус. Ще си поръчам при първа възможност.
При следваща сбирка разчитай на мен!!! И не си поръчвай (виж другата тема) - малко се зарих...Ще се радвам да споделя!
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #31 -: Септември 30, 2012, 12:24:36 »

Напълно подкрепям Станимир,че човешката кожа допринася за гладкоста с едно изключение.Ако не са ти потни ръцете.За съжаление моите през цялото лято са влажни и особенно не ми помагат.Затова гледам винаги да ги забърсвам със суха кърпа вечер след употреба.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #32 -: Септември 30, 2012, 01:22:53 »

Напълно подкрепям Станимир,че човешката кожа допринася за гладкоста с едно изключение.Ако не са ти потни ръцете.За съжаление моите през цялото лято са влажни и особенно не ми помагат.Затова гледам винаги да ги забърсвам със суха кърпа вечер след употреба.

Тук идва и въпроса за кърпата...ползвах вълнена, памучна, други....обаче ефекта, който постигам с обикновена салфетка е най-добър....дори и с мазилата, които позлвам, пак става страхотно със салфетката...не знам дали е здравословно за бриара, но се специализирах... Ъ?

А и плюс това салфетката за мен е и универсална, с една разделена на части минавам огнището, чашата, мундщука...така, че ми стана незаменим инструмент, а и винаги е под ръка навсякъде...
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 01:27:28 от Cefy » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #33 -: Септември 30, 2012, 01:48:01 »

Салфетката е най-универсалното средство.Аз ползвам едно парче хавлия,по което има останки от восъците с които мажа лулите си и мисля,че допълнително помага.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #34 -: Декември 17, 2014, 07:30:54 »

 Страхотна работа върши фина гюдерия за авто-козметика.
 Аз ползвам една изкуствена такава, а има и естествени. Те са по-добри, само дето им искат мама, тате, кака и баба накуп. Обаче, в магазинче за сарашки мат'риали  и консумативи има парчета кожа /шевро, велур, напа или нубук/ ,които излизат евтино и са точно за целта.
 Добър резултат се получава и с полар - пробвах.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #35 -: Декември 17, 2014, 07:38:44 »

 Вече нагазих в по-дълбокото; започнах цялостна реставрация на едно "ANGLO" с форма "зулу".
 Което ще рече, изцяло зачистване на камерата до дърво, сваляне на "шеллак"/който много ми се искаше да оставя, но уви - бяха го попрегорили на места, а че и брайъра/ , наново оформяне на прегорената "зурла" и разбира се зачистване и полиране на мундщук.
 Трудното ще дойде, кога трябва да сложа пак "шеллак". Завърти очи  Иска ми се да си е както преди, но не съм поставял такъв на толкова крива повърхнина. Покривал съм преди плоски предмети.
 Та питането ми е - ползувал ли е някой от вас "шел" досега, и като как го нанася и полира??
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #36 -: Декември 17, 2014, 08:31:30 »

Шеллака е продукт на "animal suffering" т.е. прави се от един вид листни въшки само по-едрички.

Въпрос на време е побърканите "природозащитници" да земат да го забранят.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #37 -: Декември 17, 2014, 09:04:29 »

На рустикация или неравна порърхност аз мажа със клечка за уши , и става много добре .Обаче според мен тънкостта е да се разреди повече със спирт шеллака и да стане много рядък . Така при изпаряване на спирта остава мнооого тънък слой и повтаряш няколко пъти . Така няма как да улееш или да останат капки , а и полирането става със чисто нова и чиста четка за обувки със МЕК косъм , леко леко и се получава много добре .
Успех
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #38 -: Декември 17, 2014, 09:29:28 »

Шеллака е продукт на "animal suffering" т.е. прави се от един вид листни въшки само по-едрички.

Въпрос на време е побърканите "природозащитници" да земат да го забранят.

 ХА-ха!
 Ега-атий сафъринга! Ако не ги изпапат мравките, еле калинките - отиват за лак. И така, и овака - минали са по своя житейски път.
 Затова пък, в сравнение с другите нови и "безопасни" покрития, шеллакът е възможно най-екологичното нещо. Няма токсини /изключая спиртецът, и то ако го пивнеш/, няма вредни емисии.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #39 -: Декември 17, 2014, 10:25:26 »

  Интересен ефект - ще го нарека "Ефекта на овехтялото".
 
 В просеца на човъркането, човек има време да осмисли и възприеме неша, които на пръв поглед са невозпринимаеми.
Ето, например няколко пъти съм премятал в ръце туй "зулу" - с нищо не ме впечатли. В крайна сметка някак си го добавих. А сега, в процеса на работа, взе та ми хареса!
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #40 -: Декември 17, 2014, 11:37:30 »

Вехто, ся се сетих нещо, дето съм го правил с лак на водна основа, ама може да действа и при шеллак - начи първо разреждаш. Така. Подходяща много мека четка (аз ползвах една малка за нанасяне на гримове) и след всяка ръка, като изсъхне, шлайфаш внимателно със стоманена вълна 0000 (четири нули, за гъски  Намигване) - само да загладиш леко. Пет-шест ръце мислим, че ще са достатъчни. Това е за гладък участък на дървото. При рустиковани и песъкоструени лули, май директно са си мазали с четката и им е дремело на шмайзера... Ако немаш такава вълна, казвай до петъка, та да ти резна едно парче.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #41 -: Декември 18, 2014, 12:41:03 »

 Немам. Поглеждам - пак немам...
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #42 -: Декември 18, 2014, 12:54:58 »

Тоя път, погледни си сурата у огледалото, а гащите ги не барай...  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #43 -: Декември 21, 2015, 09:15:32 »

Колеги, моля дайте малко подробности за почистването със спирт и сол. Доколкото разбрах запушвам димния канал с перце, пълня огнището със сол и наливам спирт докато покрие солта.
1. Отгоре запушвам ли с тапа огнището, или го оставям отворено?
2. Царевичаците могат ли и те да се почистват със спирт и сол?
3. След като престои една нощ да речем и махна солта от лулата, може ли да се пуши веднага, или трябва да я оставя да си почине след спа-процедурата?
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #44 -: Декември 21, 2015, 10:41:30 »

според мене ,сухата сол поема по-добре течност
т.е. ,,накисва,, се първо огнището ,после се допълва сол
или наквасеното (не пълно със спирт) огнище се пълни със сол и се изчаква да ,,поеме гмечта,, ,ко трябва се повтаря/потретва
въпрос на експериментиране
Активен

Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!