PipeZone PipeZone
Април 16, 2024, 10:32:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Калъф за лули  (Прочетена 11491 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« -: Август 31, 2012, 09:19:03 »

Купих си това http://www.smokingpipes.com/accessories/pipe-bags-and-pouches/moreinfo.cfm?product_id=94699  и съм много доволен.Стария за нищо не става вече и след дълго умуване попаднах на това.Евтин е а изглежда страхотно.Най ми допада,че е твърд и е доста обемен.Спокойно събира 3 лули стига да не са "хептем бенд'. Усмивчица
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #1 -: Септември 01, 2012, 07:39:43 »

Честито!Със здраве да си го ползваш!Изглежда удобен и комфортен!И дано да ти събира всичко което ти е необходимо!Супер цена и добър вид!
Аз си взех (също след дълго мислене) един комбиниран на Мартин Вес за 2 бр. лули при някакво намаление при австрийците!Удобен ми е щото е мек и понякога с определен напън събира повече отколкото е необходимо, но стандартно го запълвам с:
1. Две лули - средни (също не тотален бент)
2. Запалка
3. Перца - 5-10 бр.
4. Тампер - чешки (максимална фунционалност+минимален размер/заемано място) - въпреки, че пък в Короната има и малко тамперче, но радко прибягвам до неговите услуги, а чешкия е винаги с мен.
5. Стойка за лулата в калъф
6. Две до три дози тютюн (събира спокойно и до цял пакет, но ми изсъхва бързо и спрях тази моя първоначална практика). Само необходимите ежедневни/ежеседмични!
Кожата му е страхотна (ще го снимам подробно друг път), но с моята експлоатация мисля, че няма да изкара дълго време, което ме води на мисълта, че инвестицията от моя страна не беше най-рентабилната.
Ползвам също и мек, за тютюн с място за една лула, който влиза примерно във вътрешния джоб на сако или в задния джоб на панталона....но не ми е толкова удобен, както другия, защото рядко се придвижвам без някаква чанта, куфар, било то за лаптопа, или за документи или стандартната през рамо, които пък от своя страна винаги поемат и горния комбиниран калъф и една кутийка тютюн....
Това ми е положението!Разбира се не спирам да дебна за някоя страшна ликвидация или нещо което да ми грабне окото!
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #2 -: Септември 01, 2012, 07:50:24 »

Калине, дано не ти спамя темата!Извинявай предварително ако съм се отклонил от правилата!
« Последна редакция: Септември 01, 2012, 07:51:56 от Cefy » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Септември 01, 2012, 07:51:27 »

Намерих малко време и за снимки!
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #4 -: Септември 02, 2012, 09:09:45 »

Мартин Вес е вярната марка,но малко са по-скъпи от хубав чифт италянски обувки.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #5 -: Септември 03, 2012, 07:40:30 »

 8)Щом Калин не се сърди,да покажа снимка и на моя Биг Бен.
http://ozzybs.snimka.bg/hobby/kal-fi-za-lula.698997.28305722
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 07:48:25 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Септември 03, 2012, 07:57:17 »

Мисля,че не е оправдана инвестицията в безумно скъп калъф-в мъжка чанта с големина на формат А4 ,в компанията на портфейл,кутия с тютюн,ключове,бележник,и какво ли още не,не запазва дълго време безупречния си вид.Май трябва да се залага на практичността.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #7 -: Септември 04, 2012, 09:38:19 »

Мисля,че не е оправдана инвестицията в безумно скъп калъф-в мъжка чанта с големина на формат А4 ,в компанията на портфейл,кутия с тютюн,ключове,бележник,и какво ли още не,не запазва дълго време безупречния си вид.Май трябва да се залага на практичността.
Абсолютно си прав Ози!Казвам го от опит!
Избора на Калин е перфектен!
Активен
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Септември 05, 2012, 08:06:27 »

Обиколих всички по-големи магазини за лули в България, никакви калъфи, само едни ефтини боклуци, които могат да поберат само 1 лула. И аз май ще поръчвам от сайта.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #9 -: Септември 05, 2012, 08:11:19 »

Обиколих всички по-големи магазини за лули в България, никакви калъфи, само едни ефтини боклуци, които могат да поберат само 1 лула. И аз май ще поръчвам от сайта.
Единствения вариант в България е да си поръчаш на някои кожар-чантаджия да ти ушие по поръчка!Кой ще се навие и за колко пари това е друг въпрос!Аз се молих на мой много близък човек почти един месец и като му казах какво искам и как да изглежда каза да си гледам работата и да си поръчам от някой сайт!Така и направих!
Та не си губи времето по-добре!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #10 -: Септември 05, 2012, 08:18:35 »

Току що гледах на сайта на Калиман карибе-имат магазин в Пловдив.По едно време предлагаха калъфи на по-прилични цени.Snoobyx,тях прослуша ли ги?Отец Паисий 24.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Септември 05, 2012, 10:24:03 »

До Пловдив ще отскачам другата седмица най-вероятно, ще намина да ги прегледам, мерси. Усмивчица
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!