PipeZone PipeZone
Април 20, 2024, 10:27:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Butz-Choquin - Jumbo Rusticated Billiard  (Прочетена 10904 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Октомври 30, 2012, 10:28:19 »

Пак пушена!
И пак не улучих размера - и тази е огромна!  Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран




« Последна редакция: Ноември 29, 2012, 07:17:58 от ozzy » Активен
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2012, 12:43:27 »

Е колкото и да е огромна, тази форма не си я представям толкова голяма, като онази.  Ухилен
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #2 -: Ноември 02, 2012, 10:07:11 »

Е разбира се, че не е като боздугана-чук, но все пак....една височина от 55 мм си е доста бих казал...и дебелина на стените на огнището 10 мм
външен диаметър 35 мм, вътрешен 25 мм, дължина 145 мм
На мен ми е голяма!И дебела!
Активен
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2012, 03:09:00 »

Аз въпреки че са малко груби, планирам да си взема един такъв боздуган, които да мога да пуша по-дълго време. Струва ми се удобен за някои ситуации, макар че предполагам са доста тежички и е невъзможно да си ги държиш захапани в устата.  Нерешителен
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2012, 02:33:27 »

Винаги може да се измисли нещо. Смаляваме лули всякакви  Завърти очи
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #5 -: Ноември 29, 2012, 06:07:24 »

Винаги може да се измисли нещо. Смаляваме лули всякакви  Завърти очи
Първо трябва да се реша да я пуша....след това задължително ще я смалим...при подробен оглед от твоя страна, ще стане ясно колко ще и отрежем главата Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2013, 10:37:13 »

супер си е лулата да не я режете моля ви . Та тя си е чудесна направо - сутринта я пълниш и към 11 я гасиш какво повече от нея можеш са искаш . 1 см стена тъкмо нама да загрява и ще сържи дима сух и хладен . много си е арна.
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2013, 11:12:01 »

Е разбира се, че не е като боздугана-чук, но все пак....една височина от 55 мм си е доста бих казал...и дебелина на стените на огнището 10 мм
външен диаметър 35 мм, вътрешен 25 мм, дължина 145 мм
На мен ми е голяма!И дебела!




Пo мои сметки дебелината на стената на огнището  е 5 мм. Но това не е важно . Запали ли я вече ? Как пуши ?
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Ноември 29, 2013, 12:06:35 »

Не знам как изичсли огнището, но аз мерих с мерителни инструменти, както и да е....
Ми.....седи си на стойката...толкова други (по-вкусни според мен) има да опушвам, че тази остава да си чака реда...
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2013, 11:15:28 »

Абе сигурен съм , че майстор Георги ще я направи по хубава даже , таланта на всеки човек е дар от Бог , ако се съмнява някой да му види лулите - божествени са , ама този шведа е вложил част от душата си в нея , тя си е завършена класика . Ти си пич , имаш най голямата колекция скъпи лули в БГ с нетърговска цел , можеш да си вземеш всичко , да не говориим че ти каза че чакат на опашка като наложници в харем . Ухилен
Утре ще ти се припуши голямо огнище , и някак си съм почти сигурен ,че ще бъде точно тази лула и ще съжаляваш . Обикновенно така става и въпроса ами ако .. ще те нерви . Не че нямаш други големи лули ама той Гец докато я преработи и нараво ще ти врътне една нова без да я оперира тая .
Аз работя с рьцете си и знам , че някой път преработването на нещо е даже по трудоемко и сложно отколкото да направиш ново .
Пък и после няма да е оригинал на Скандинавски майстор а съвместен проект , шведско - български .
За мен тия неща си имат дух и душа , затова си купувам стари лули , чистя ги и ги връщам към живот , някой го правят с коли други с друго . Усещането е невероятно .
Затова аз примерно не мога да отрежа лула на чужд или пък особено наш майстор , колкото и да ми се иска да я променя , не че имат нужда от промяна, те са си перфектни , но просто от уважение . Със серийните и правени на струг неща е вече друго , ама фрееханд бутиковите са си лично творчество и моделите даже за мен са интелектуална собственост . Също не бих направил и имитация на лула на наш майстор . все едно да ида у тяхи да я взема . Ама това са мой разсъждения де да не ви натоварвам нещо , ако е за функционалност - банцига , лентов шлайф ,нов сандбласт,цвят и на кечето с карнауба и става по убава от новата . Ама като гледам тия скандинавци какви рустикаций правят , то да те е жал да я резнеш , все едно на някой пръста или нещо друго да му отрежеш . 
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2013, 11:21:37 »

Буц Шокен са френски лули. И не са баш хенд-мейд в истинския смисъл на думата, (те са хенд мейд всичките де, щото още не са измислили конвейър за ллули)  по-скоро нещо като Станвел или Савинели, лули за масова употреба.
Не е голема драма ако се преработи малко. Виж ако имаш Том Елтанг или нещо от сорта, тогава вече проявяваш неуважение към майстора.

Все пак, да не забравяме че лулите не са изкуство а занаят и основното им предназначение е функционално.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2013, 01:30:53 »

Опааа Обърквациос Големус - лоша диагноза - съжалявам  Нерешителен
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2013, 04:44:21 »

външен диаметър 35 мм, вътрешен 25 мм,




35 мм. -25 мм. = 10 мм.

10 мм, : 2 = 5 мм.

Моля поправи ме ,ако греша , но мисля ,че си сбъркал или при меренето или при записването ! И пак повтарям ,че това е без значение !
« Последна редакция: Ноември 29, 2013, 04:54:32 от POPЕYЕ » Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2013, 06:40:32 »

външен диаметър 35 мм, вътрешен 25 мм,




35 мм. -25 мм. = 10 мм.

10 мм, : 2 = 5 мм.

Моля поправи ме ,ако греша , но мисля ,че си сбъркал или при меренето или при записването ! И пак повтарям ,че това е без значение !
\

вътрешния диаметър е 20, а не 25. Никога не съм виждал лула ос огнище 25 мм, особено билярд, а този не е ЧАК ТОЛКОВА голям, само е едричък Усмивчица
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!