PipeZone PipeZone
Април 24, 2024, 10:59:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Следи от зъби по мундщука  (Прочетена 46516 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« -: Януари 25, 2013, 01:28:12 »

Сега, това съм го пробвал само на вулканит - за акрил, ацетал и прочее не гарантирам резултат. Цялата идея е, че вулканита е материал с "памет", която стимулираме чрез топлина. Та, ако имаме лула с "надъвкан" мундщук, преди да посегнеме към онзи хубав комплект пили, дето-сме-го-купили-без-жената-да-разбере, със запалка внимателно се нагрява повредената част. Пламъкът да е на около 2 см от мундщука и трябва да се движи непрекъснато, сиреч - нагряване, а не овъгляване. Минута - две са достатъчно време - веднага се вижда, как материала си възвръща формата. Това работи само ако имаме вдлъбнатина от натиск, но не и при отнет материал. Отделно, вдлъбнатината не трябва да е особено голяма. С две думи, не очаквайте чудеса, но резултатът определено е видим. Друг проблем е, че извитите мундщуци се изправят леко от интервенцията - това се оправя лесно като нагрееме по-голям участък и внимателно се огъне в старата форма. това е.

Необходими материали:
- запалка
- студена вода
- Дефламол (по избор, за пръстите...)
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Януари 25, 2013, 06:56:00 »

За това е хубаво човек да има гумени протекторчета.Отпада за в бъдеще нуждата от такава манипулация.Даже за тънките мундщуци на корнкобовете,а и някои други лули,които имам,сам си направих протекторчета от тънък силиконов шлаух(около 10 мм.).Никакъв зъб не оставя отпечатък,да не говорим за удобството.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2014, 02:09:59 »

Така е , обаче има някой ляти , шприцовани , готови мущуци , дето и при леко нагряване и внимателно изправяне се цепят или пукат . Те не са правени от пръчка материал , а са готови , екструдирани . Та със тях трябва да се внимава.
ПП а Дефламола за какво е за финаният блясък ли , ха ха ха
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2014, 02:24:56 »

На практика няма разлика дали е изливан, или направен от прът. Ако ти се цепи и пука, значи нещо ти е грешна техниката. Какво означава "леко нагряване"? Ако не си нагрял достатъчно и материалът все още не е пластичен, ами нормално е да се спука... А Дефламол се ползва за изгаряния...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2014, 12:34:37 »

нема такива филми - лятите да ти се цепят.... нали и тех ги огьват? По-скоро проблемьт е в некачествен материал или неправилно нагряване. Минали са ми през рьцете и френски, и грьцки, и немски, и хамерикански (дето са малко хиталянски). Дойче убер алес, пичове.
Активен

rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #5 -: Ноември 24, 2014, 08:30:29 »

Еми няма такова нещо , като неправилно нагряване в случая . Аз съм водопроводчик и по цял ден нагрявам тръби и ги огъвам и лепя , разширявам . По скоро говорим за некачествен материал , и то не е от този бързоокисляващият се , а от един подобен на полиетилен материал , има на Сейнт клод лули със него и сега имам една , подарък ми е от от Десо Гечев ,производство на Георг Йенсен е въпросната лула , пак е със такъв мущук , от тоя материал говня... ъъъъъ непрепрограмирващият се , тоест решаваме да си сменим ъгъла на сгъването на мущука . След внимателно и равномерно нагряване , откриваме че при промяна на сгъването на мущука , той се спуква по шевовете , тоест в по тънката част се и цепи , като кора на бутер баница .
 Ъ? Ядосан Няма как да го разберете , ако не сте се ядосвали със такива мущуци . Иначе въпросните мущуци не оксидират , не се нараняватпри дъвкане , жилави са и изобщо много готини , докато не решиш да гипоогънеш , тоест да си направиш нов мущук за тая лула . Имам чувството че са от найлон , или полиетилен . не ебонит това , или ако е е със накакви добавки за повишаване на твърдостта .
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 09:58:52 от rusen plovdiv » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Ноември 24, 2014, 09:38:15 »

Само акрил, това е истината. Гумата си е гума, не си е работа. Акрила е яката работа.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #7 -: Ноември 24, 2014, 09:40:29 »

Ми той Русен май точно с акрила има проблеми...  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Ноември 24, 2014, 10:51:02 »

Ми той Русен май точно с акрила има проблеми...  Ухилен Ухилен Ухилен

Това е полиацетал с което Русен има проблеми. Акрила е яката работа. На зъбите стои малко по-твърдо, но пък не позеленява, не мирише на гума, не губи блесък, и прочее и прочее, мога до утре да ти наброявам. Жоро може да ти разтега че предпочита ебонит, ама си има машини в работилницата. Аз като ми позеленее требе при него да одим, или да си купим машина да полирам вкъщи.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Ноември 24, 2014, 11:02:31 »

Може и полиацетал да е, ма малко ме съмнява - тежък е и гаден за работа. Ама пък Десо си го бачка и свирка, нали така?

Ми аз кат немам инструментариум на 220 V, що сичките ми мундщуци са черни и лъскави като на новобранец кубинките? Ухилен Верно, че лулите са ми скромна бройка, ма все пак...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #10 -: Ноември 24, 2014, 11:10:10 »

Може и полиацетал да е, ма малко ме съмнява - тежък е и гаден за работа. Ама пък Десо си го бачка и свирка, нали така?

Ми аз кат немам инструментариум на 220 V, що сичките ми мундщуци са черни и лъскави като на новобранец кубинките? Ухилен Верно, че лулите са ми скромна бройка, ма все пак...

Ебонитов мущук не мое да стои повече от година лъскав. Ако е на Питерсон, 6 месеца макс.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #11 -: Ноември 24, 2014, 11:16:28 »

За тва Онзи горе ни е снабдил с кунки, шкурки Смирдекс и паста за зъби Колгейт Вайтенинг...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2014, 11:35:01 »

Еми няма такова нещо , като неправилно нагряване в случая . Аз съм водопроводчик и по цял ден нагрявам тръби и ги огъвам и лепя , разширявам . По скоро говорим за некачествен материал , и то не е от този бързоокисляващият се , а от един подобен на полиетилен материал , има на Сейнт клод лули със него и сега имам една от Десо Гечев , Георг Йенсен , пак е със такъв мущук , от тоя материал говня... ъъъъъ непрепрограмирващият се , тоест решаваме да си сменим ъгъла на сгъването на мущука . След внимателно и равномерно нагряване , откриваме че при промяна на сгъването на мущука , той се спуква по шевовете , тоест в по тънката част се и цепи , като кора на бутер баница .
 Ъ? Ядосан Няма как да го разберете , ако не сте се ядосвали със такива мущуци . Иначе въпросните мущуци не оксидират , не се нараняватпри дъвкане , жилави са и изобщо много готини , докато не решиш да гипоогънеш , тоест да си направиш нов мущук за тая лула . Имам чувството че са от найлон , или полиетилен . не ебонит това , или ако е е със накакви добавки за повишаване на твърдостта .
Руско,не разбрах за Йенсена ли става дума или за лулата с бял мундщук,която ти дадох?За крушовицата с бял мундщук мога да гарантирам ,че е полиацетал,щото аз съм я правил,но за "Йенсен" трябва да питаш бате Георг какъв матриал ползува.
Активен

getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2014, 11:42:13 »

акрилец, и изобщо що трее да се спори виртуално, като може да се решават проблемите реално?
Активен

Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2014, 11:49:47 »

Може и полиацетал да е, ма малко ме съмнява - тежък е и гаден за работа. Ама пък Десо си го бачка и свирка, нали така?
Честно казано мъка е шкуренето и полирането на полиацетал,но пък наистина си свиркам,когато го разпробивам.Отскоро започнах да правя мундщуци и от акрил,където моделирането е песен,но при разпробиването счупих няколко свредла и разпробих няколко заготовки с по два димни канала.Яко пълнене на коша за боклук!
Що се отнася до надъвкването полиацеталът е доста по-устойчив от ебонита,но и за мен акрилът е номер едно.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!