PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 04:31:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес пуших.......  (Прочетена 216073 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #270 -: Ноември 04, 2015, 12:57:33 »

....Температурата на крушевицата съвсем прилична , не загрява както с другите тутуни. Доста равномерно си изгоря до долу ...

Нормално колега. Тутун без добавки гори хладно плавно и леко. Лепкавите смеси от химическия завод в Костенец греят та се късат. Влажен дим = горещ дим. Водата е един изключително добър термо-проводник. Пък и конпотите не са си работа.
Ще те вкараме лека по лека и тебе у правата латакиева вера, аз усещам че си по душа от наща партия. Имаш такова едно излъчване на качествен пайпър.
Мани ги тия Скотиш-мотиш блендове на Давидов, гледай ако можеш да се добереш до Роялти, и тогава вече ще си стане истинска иницияция в наща секта.
Между другото в тоя форум се делим основно на две секти, едната сме ние великите латакиеви фенове с нашия пророк св. Григорий, и сме мнозинство, а другите са некви смешни педалчета малко на брой преЦтавени основно от колегата Пин и още една шепичка непросветени люде.
 Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #271 -: Ноември 04, 2015, 01:09:23 »

Ще те вкараме лека по лека и тебе у правата латакиева вера, аз усещам че си по душа от наща партия. Имаш такова едно излъчване на качествен пайпър.
Мани ги тия Скотиш-мотиш блендове на Давидов, гледай ако можеш да се добереш до Роялти, и тогава вече ще си стане истинска иницияция в наща секта.

Ройялтито го пуфтим бе .. кефи ме/самоинициирах се/ , ама още не съм дорасъл за чистата латакия мисля ... то нямам и опит с качествени тутуни де !
По природа обаче съм анализатор и обичам да експериментирам .. .тъй че едва ли ше се "втвърдя" в някоя група съфорумна.
Я съм балансирана личнУст и не отричам нищо на тоя свет.
Благодаря Ти за комплиментя по горе ....  Усмивчица
И вие ме кефите ... щото сте чешити сичките !  Ухилен
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 01:11:16 от RocKonoff » Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #272 -: Ноември 04, 2015, 05:15:07 »

От темата на FVF от ревютата ми потекоха стомашните сокове като на кучето на Павлов. Там Калин се тюхкаше на една тригодишна флеика, та си рекох - вирджиния ще да е. Вчера бях привършил едно бурканче 50-тина грама Golden Glow, та се разрових из шкфовете и ето на кво попаднах: C&D - Opening Night. Първото впечатление не беше много приятно, късо отрязана и натрошена флейка, явно без голям избор как да се пълни. И до тук лошите новини свършват. Микс от светли и червени вирджинии, много леко сладникави и леко налютващи, цитрусови нотки почти без мирис на сено. Лично за мен това е една от най-добрите стреит вирджинии. Ще я потърся тая флейка насипна, да стъпи малко по-тънко и може да поръчам половин кило.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #273 -: Ноември 04, 2015, 08:38:52 »

Ще те вкараме лека по лека и тебе у правата латакиева вера, аз усещам че си по душа от наща партия. Имаш такова едно излъчване на качествен пайпър.
Мани ги тия Скотиш-мотиш блендове на Давидов, гледай ако можеш да се добереш до Роялти, и тогава вече ще си стане истинска иницияция в наща секта.

Ройялтито го пуфтим бе .. кефи ме/самоинициирах се/ , ама още не съм дорасъл за чистата латакия мисля ... то нямам и опит с качествени тутуни де !
По природа обаче съм анализатор и обичам да експериментирам .. .тъй че едва ли ше се "втвърдя" в някоя група съфорумна.
Я съм балансирана личнУст и не отричам нищо на тоя свет.
Благодаря Ти за комплиментя по горе ....  Усмивчица
И вие ме кефите ... щото сте чешити сичките !  Ухилен

То не знам дали някой би дорасъл за чиста латакия. Но за блендовете с латакия си си готов. Ясно е че има хубави тютюни без латакия, но на мен ми остава чувство на неудовлетвореност, при липсата й в лулата. А шага на мак барен raw, си е за спасяване на положението и като такъв,  се представя чудесно.
Активен
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #274 -: Ноември 04, 2015, 10:16:49 »

То не знам дали някой би дорасъл за чиста латакия. Но за блендовете с латакия си си готов

Абе имам чувството , че моя тютюнец ше е смеска с латакия/вирджиния и некъв лек аромат от типа на уиски , ром , бърбън , мед , карамел ... нещо за акцент ! Примерно : http://www.tobaccoreviews.com/blend/4362/mac-baren-hh-highland-blend
Това : http://www.tobaccoreviews.com/blend/7935/missouri-meerschaum-american-patriot , също много искам да го опитам !
Когато пушех цигарки преди и си ги свивах сам , опитах бая смески и винаги са ме кефили леко ароматизираните тютюни. Аз не съм страстен пафкач.Пуша 1-2 лулици дневно.Са ясно е , че не съм се докосвал до "правата вяра" както казва Балканеца , ама то за нея си требе и читав "ПОП" дето да ми покаже нагледно и наяве как да се случат нещата , за да не изпадам в безсмислени безконечни опити да запаля тоя или оня убаф тутун/флейка и докато го усетя , ако изобщо го усетя .. тя кутията свършИла ... офф ше требе да си организирам гъзъ и да дойда на некоя среща у Софето , да ме ошетате форумните мастър-пайпъри и да опитам некой и друг таферен тютюн !  Усмивчица
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 04:37:56 от RocKonoff » Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #275 -: Ноември 05, 2015, 03:01:40 »

Opening Night - колеги, тоя тютюн е наистина върха на сладоледа. Колкото повече го пуша, толко по-добър ми се струва. Сякаш с всяка лула откривам нещо ново. Горещо го препоръчвам на любителите на вирджиниите.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #276 -: Ноември 05, 2015, 09:42:23 »

 Усмивчица Аз пък релаксирах на пристанището,и праснах здрава доза латакия...Кеф.





Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #277 -: Ноември 05, 2015, 10:26:28 »

Ози,живееш на прекрасно място.Наздраве.
Активен
pecata
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 63



« Отговор #278 -: Ноември 06, 2015, 12:08:41 »

Ееееее, Оззи, напълни окото. Втората си я снимал точно от бившата тютюнева магазия. Колко ли кораба са се натоварили там с 25 килограмови бали хубав български тютюн.
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #279 -: Ноември 06, 2015, 10:18:11 »

Ози, хайде идвай насам,че да направим няколко снимки и от русенското пристанище,докато е хубаво времето!
Активен

Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #280 -: Ноември 21, 2015, 01:20:16 »

 Снощи "3 Oaks" при Лео, на сладка приказка и бира.... Завърти очи Завърти очи
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #281 -: Ноември 21, 2015, 06:35:02 »

3 Oaks Syrian у дома с червено вино от новата реколта.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #282 -: Ноември 22, 2015, 08:17:10 »

Прекрасна топла ноемврийска сутрин с "ърли морнинг"и darieeling tukdah.Много деликатен черен чай.


P.S.Тия зелените топки ги намерих под едно дърво.За пръв път виждам такъв плод.Ако някой е наясно,нека каже какво е.
« Последна редакция: Ноември 22, 2015, 08:21:26 от kalin andreev » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #283 -: Ноември 22, 2015, 01:27:12 »

След поредната дълга пауза.....съм изумен от полупресушен Navy Flake на МB! Хубава да Ви е неделята!

Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #284 -: Ноември 22, 2015, 03:55:51 »

За много години Цефи Ухилен
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!