PipeZone PipeZone
Април 20, 2024, 03:08:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Meershaum line  (Прочетена 14858 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #15 -: Май 26, 2013, 05:38:58 »

Десо,неприятното е,че термоустойчевия силикон е черен.Иначе-решил съм да  обработвам втулката внимателската на сухо.Дремелът ще свърши перфектна работа.Доуточняването и полирането-след като я напасна и залепя в лулата.
 Стругът,pinhead,е страхотна машина,стига да я владееш.Аз лично не съм толкова добър,правя елементарни неща,но имах честта да работя с уникален майстор-такива ювелирни изработки правеше...Почти нямаше реплики от сорта"това няма да стане".В тоя занаят има стотици тънкости и хитрини.Така ми вдигна летвата,че сега от две приказки разбирам колко добър е някой майстор-стругар.Не ме интересува нещо дали може да се направи,а дали стругарят може(или иска).А вярвай ми,дървото е много по-коварно от тоя прах от меершаума.Като работя,облепвам всичко с найлон,че после няма изчистване машината от прахоляка.
Гаранция за втулките няма-не се знае дали е пресовка,или блок.Такива малки парчета може и да са от изрезки,евентуално,ама надали.Чистия меершаум е по-добър за обработка от пресования(факт,споделен във форумите от фенове на този материал).
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #16 -: Май 26, 2013, 05:56:30 »

За тая операция не са нужни уменията на дърто байче, работило цял живот в НИТИ... Със струг просто се постига съосност на въртенето на детайла, която с дремел няма как да постигнеш. Колкото до стружките от дърво или меершаум - те не са проблем, частиците силициев карбид от шкурката, дето се отделят от листа при шлайфане и полепват навсякъде - е това съсипва паралелите за нула време.

Поздрави
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #17 -: Май 26, 2013, 06:03:33 »

За тая операция не са нужни уменията на дърто байче, работило цял живот в НИТИ... Със струг просто се постига съосност на въртенето на детайла, която с дремел няма как да постигнеш. Колкото до стружките от дърво или меершаум - те не са проблем, частиците силициев карбид от шкурката, дето се отделят от листа при шлайфане и полепват навсякъде - е това съсипва паралелите за нула време.

Поздрави

Така е,съгласен съм,спор няма,но предпочитам шкурка от алуминиев оксид,с двойна заливка.А точно старчетата дават отпор,когато искам нещо нестандартно-разбирай някаква ексцентрик изработка.Не им се занимава с изместване на осите,опити,не могат да си изработват по-специални ножове(а и не искат!).Това имам предвид.
« Последна редакция: Май 26, 2013, 06:39:58 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #18 -: Май 27, 2013, 05:45:31 »

Тези втулки, ако са от 60-те години най-вероятно са от монолитна морска пяна.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #19 -: Ноември 16, 2013, 07:34:20 »

Относно домашно приготвената морска пяна се прави от талк и акрилно лепило или лак маже и талк и бял цимент малко но стават доста по чупливи . Единия начин е готовата смес да се изсипе в дървената част и да се заложи тапа или дръвче намазано с нещо за отделяне като така се пресова брокчето в дървената част и няма нужда от лепене .
Втория начин е гореупоменатата смес е да се излее в чашка от кафе или друга форма без тапа и когато материала изсъхне и стегне , но е още пресен да се издялка с остър нож и да се напасне и залепи като готова втулка от естествен блок мерчаум  в дървената част на лулата . В последствие след залепяне се разпробива с бургия към огнището през димния канал на дървената част / иначе трудничко ще се дърпа /  Ухилен .
В началото си бях направил 2 такива лули и наистина пушат прекрасно само дето като ги изпуснеш , което при мен се случва често , като  пуша на крак и процедурата започва отначало - нова лула нов късмет.  Плачещ.
Талка е същото вещество като мерчаума ама стрито на прах , като се употребява главно заради хидроскопичните си свойства , което търсим и ние във случая .
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!