PipeZone PipeZone
Април 27, 2024, 05:07:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Среща във варна  (Прочетена 7150 пъти)
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« -: Май 28, 2013, 09:38:21 »

Колеги, заминавам за рокфеста в каварна тая събота и неделя за аксепт и пърпъл. Среща във варна за по лула с варненци?
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #1 -: Май 29, 2013, 05:55:47 »

АЗ   съм ЗА  Усмивчица  пратих ти телефона  , а и на  концерта също ще ходя .
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #2 -: Юни 01, 2013, 06:54:53 »

Den na deteto. Kavarna. Rock fest 2013. Waiting Accept. Smoking
Samuel Gawith mayors chocolet flake in Stanqell's lovat 202  ;)fedewaight sandbladt
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Юни 01, 2013, 07:39:20 »

Den na deteto. Kavarna. Rock fest 2013. Waiting Accept. Smoking
Samuel Gawith mayors chocolet flake in Stanqell's lovat 202  ;)fedewaight sandbladt

Завидях благородно! Наздраве! Ухилен
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Юни 01, 2013, 07:51:42 »

Den na deteto. Kavarna. Rock fest 2013. Waiting Accept. Smoking
Samuel Gawith mayors chocolet flake in Stanqell's lovat 202  ;)fedewaight sandbladt
:)Еха,наздраве,Климе!!!Аз тъжно ще си куфея в Бургас!Изкарайте си страхотно!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #5 -: Юни 02, 2013, 11:52:32 »

Не е лошо да пуснете малко ревю от мероприятието....когато Ви се оправят главите де! Ухилен
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #6 -: Юни 06, 2013, 04:08:10 »

Ривю: първият ден Черно фередже направиха страхотен купон за откриването на феста - макар и доста цинични, бяха големи майтапчии, чак заразителни. След тях Ария дадоха наистина всичко от себе си - повечето хора смятат, че руският не става за твърда музика и аз донякъде съм съгласен, но не може да им се отрече, че свириха отлично и с много желание и енергия. После бяха Тъндър, но аз малко ги пропуснах за презареждане с бира и кебапчета.
Аксепт направиха изключително профи сет. Изпълниха почти всичките си стари класики плюс новите хитове. В лицето на МАрк Торнило наистина са намерили отличен заместник на Удо Диркшнайдер, макар че в "Болс ту дъ уол" не се справя така добре, както и в "Брейкър". Волф Хофман не си смени нито веднъж китарата както повечето позьори и общо взето показа, че и с една китара може да изсвири страхотно два часа и отгоре концерт. Направиха с басиста Петер Балтес няколко готини надсвирвания и много атрактивни, но пък много-много не се заиграваха с публиката, което направи изявата им малко стерилна. Вярно е и че публиката хич не беше много. Приличат доста на АС/ДС - нямат новости, но пък всичко си им е класика - знаеш какво да очакваш от тях - класическа немска тежка индустрия от добрия стар хеви метъл. Ни повече, ни по-малко. А Хофман с тоя обръсната глава и правилен череп съвсем е замязал на Брус Уилис на дизайн. Откриха и паметника на Жоро Минчев, който е станал заедно с този на Рони Джеймс Дио доста добър.

Втората вечер попропуснах началото и не коментирам. Доро обаче свири доста дълго и изпълни много добре нещата си, направи си доста добър сет и си комуникираше доста с публиката - въобще раздаде се отвсякъде. Лелята продължава да е атрактивна и добра изпълнителка.
ПОсле се появиха Пърпъл. Нека да сме честни: Гилън си е поизгубил до голяма степен гласа, не изпълниха доста от класиките си. Дядкото е доста остарял. Верно че ръмеше и духаше гаден вятър, но тая жегава сцена и прожектори старчето дори му се наложи да си сложи горнище на анцуг и съвсем замяза на песионер. Другите са абсолютни профита и дръпнаха един концепт точно от два часа без пет минути и толкова. Един бис, почти никакво заиграване с публиката, пак доста стерилно. Като сравнявам с концертните записи от 80-те просто звукът и изпълненията са все едно слушаш си-ди. НЯма грешки, мазане, забързване, забавяне, малко заиграване и малко лигавене. Сякаш си на симфоничен оркетър - свирят, пляскаш, питат те как си, добре ли си, благодарим ви и довиждане. Е времената се менят. Радвам се все пак, че ги видях, жалко че сред тях обаче не са Джон Лорд и Ричи Блекмор. Все пак бяха пълни профита.
По отношение на публиката обаче Менуор си остават номер едно за Каварна от изпълненията.

Иначе Сократ черпи на Петерсън Олд Дъблин - тлична латакиева сме, която преминава в една кисело-сладка гама по средата и се държи отлично - огри и изгаря безпроблемно.
Другата проба от Сънсет Брийз на Петерсън си беше качествен, но за мен малко еднообразен ароматик спорде мен с ароматизация на нещо като череши от кутия бонбони с пияни вишни, ама от тия новите на Сушард, не от класиката и ароматът на тютюн почти не пробива на повърхността. За датски тип ароматик - отличен. 
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #7 -: Юни 06, 2013, 09:45:24 »

Благодаря, Клименте!
Благодарение на ривюту  Ухилен, все едно съм бил там.....
Пак благодаря!
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #8 -: Юни 08, 2013, 06:06:01 »

Климемт , радвам се че се запознахме и съжалявма че нямаше време  да  пообщуваме ,бях с компания .
Истинския концерт  е бил първата вечер Аксепт за направилия  як фурор .Пърпъл добре ,изсвириха новите си парчета но почти нищо от класиката им .
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #9 -: Юни 10, 2013, 10:17:00 »

Сократе, Гилън е останал без глас вече - колкото и да е жалко е факт - и аз исках да чуя поне чайл о майн или поне машийн хед или много други, но това е. иначе новият им албум си е много добър, но съобразен с възможностите на гласа на Гилън...
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!