PipeZone PipeZone
Април 19, 2024, 11:25:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: St. Bruno ready rubbed  (Прочетена 18156 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« -: Август 28, 2013, 11:18:39 »

Класически английски тютюн за дърти байчета. Един от най-известните им ширпотребни тютюни - вирджиния и кентъки, натурални и силни. Гори лесно и меко, вкусът му е "мъжкарски"... Е това е точната дума. Напомня ми на любимият (оставен в миналото) Halfzware Shag на Drum. За съжаление се предлага само в Англия, като там цената му е сравнително непоносима - 11.70 паунда за 50 грама, като има и флейк. Не се заблуждавайте от непретенциозната опаковка и славата му на "обикновен" тютюн - Свети Бруно, според мен, се нарежда наравно до Капстан, Орлик, МакКонел, Раттрей и прочее по-класни марки. Няма някакъв сложен вкус, дето се сменя по 5 пъти докато гори лулата, комплициран букет и флорален послеФкус и прочее префърцунености, дето Григор Л. Пийз обича да ги пише. Просто читав, истински "Old School" тютюн за пушене.

P.S. Поправих цената...

« Последна редакция: Декември 26, 2017, 01:34:51 от ozzy » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #1 -: Август 29, 2013, 12:33:45 »

а! браво за темата. всичко гореказано е вярно според мен. аз говоря на базата на свети бруно флейки, които съм пушил.
нека уточним само ,че ширпотреба означава, че е бил един от най-продаваните т.е. и от най-харесваните, а не че е бил долнокачествен.
аз получих моя слещу само 12 лири за 50 грама и доде в пликче ама па вътре е в хластмасова кутийка, в която са едни мънички и тънички флейчици и която от своя страна беше запечатана с фолио...
иначе поне за флейките трябва да се каже, че са по-скоро типичните авглийски ароматици - имат малко сапунен привкус - някаква пловодо-сапунена есенция плюс нещо от рода на подправките от кухнята на баба /бахар, кориандър, розмарин, канела забъркани до неузнаваемост/ и в това отношение леко мяза на смеските на Гавит и Хогарт.
Абе английска класика - със сходни характеристика - малко по-плътен обаче според мен - и пак стара класика, която едно време много се е продавала е Кондор - пак на флейки или готово натрошен.
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #2 -: Август 29, 2013, 12:35:27 »

eeeeex даго е... ся ми се допуши...аман
Активен
zzstz
Full Member
***
Публикации: 105


Ел. поща
« Отговор #3 -: Март 30, 2014, 03:53:27 »

Като се има в предвид че съм от скоро в бранша тютюна е трепач . Кефи ме на мах. Усмивчица
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Април 21, 2014, 03:49:39 »

Класически английски тютюн за дърти байчета. Един от най-известните им ширпотребни тютюни - вирджиния и кентъки, натурални и силни. Гори лесно и меко, вкусът му е "мъжкарски"... Е това е точната дума. Напомня ми на любимият (оставен в миналото) Halfzware Shag на Drum. За съжаление се предлага само в Англия, като там цената му е сравнително непоносима - 11.70 паунда за 50 грама, като има и флейк. Не се заблуждавайте от непретенциозната опаковка и славата му на "обикновен" тютюн - Свети Бруно, според мен, се нарежда наравно до Капстан, Орлик, МакКонел, Раттрей и прочее по-класни марки. Няма някакъв сложен вкус, дето се сменя по 5 пъти докато гори лулата, комплициран букет и флорален послеФкус и прочее префърцунености, дето Григор Л. Пийз обича да ги пише. Просто читав, истински "Old School" тютюн за пушене.

P.S. Поправих цената...

Бате ша ма извиняваш, ама ако сапуните от едно време са ти "мъжкарска миризма", нема кво да си говорим. Свети Бруно е яко лейкланд напарфюмиран, е, не колкото кондора, ама пак изкъртва. Мирише на стара лелка или бабка.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
zzstz
Full Member
***
Публикации: 105


Ел. поща
« Отговор #5 -: Април 21, 2014, 06:04:26 »

Сравням го със всичко от нашия пазар... единствен и неповторим ми е Усмивчица Не разбирам нищо от тютюни и лули по принцип карам на проба грешка  Ухилен
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Април 21, 2014, 06:16:28 »

На мен си ми мирише на кентъки най-вече, лейкланда му е съвсем слаб, на заден план. Може и моят пакет да се е бил "отмирисал", знам ли... Пък и тва са си класически мъжки миризми - чак сега обърканото псевдо-мъжкарство бяга от тях, щото били "педалски" и женски... То скоро време ще стане, че ако не смърдиш на пръч, начи си педал.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Април 21, 2014, 06:55:22 »

На мен си ми мирише на кентъки най-вече, лейкланда му е съвсем слаб, на заден план. Може и моят пакет да се е бил "отмирисал", знам ли... Пък и тва са си класически мъжки миризми - чак сега обърканото псевдо-мъжкарство бяга от тях, щото били "педалски" и женски... То скоро време ще стане, че ако не смърдиш на пръч, начи си педал.

Лейкланда е старска миризма, от едно време. Ама не се свързва много с мъжкарски аромат, по-скоро некакъв на стар сапунен аромат от време оно.

Не знам тука, ама в Югославия имаше преди много години едни ултра селски сапуни, и на село така миришеше. Обикновено градските миризми беха по-така, а на село си бичеха с такъв сапун и много беше готино. Тая миризма аз я свързвам със село от едно време.  Не че е грозна, даже ме налега носталгия, много хубави спомени.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pecata
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 63



« Отговор #8 -: Май 24, 2014, 02:09:38 »

Един от любимите ми тютюни от които винаги имам. На пръв поглед има много смешна найлонова опаковка, но влажноста добре се запазва в сравнение с другите тютюни в плик. Качествена виргиния и кентаки с миризма на сапун, на стара бръснарница, на бамбук от китайски ресторант и на ... не знам какво. Харесвам го и препоръчвам на всеки, но не ми е ежедневен заради високото никотиново садържание. В Европа се продава от 2010 година и се намира за по малко от 6 евра.https://www.youtube.com/watch?v=1Nt1RNpGgPY
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #9 -: Май 24, 2014, 06:19:05 »

Един от любимите ми тютюни от които винаги имам. На пръв поглед има много смешна найлонова опаковка, но влажноста добре се запазва в сравнение с другите тютюни в плик. Качествена виргиния и кентаки с миризма на сапун, на стара бръснарница, на бамбук от китайски ресторант и на ... не знам какво. Харесвам го и препоръчвам на всеки, но не ми е ежедневен заради високото никотиново садържание. В Европа се продава от 2010 година и се намира за по малко от 6 евра.https://www.youtube.com/watch?v=1Nt1RNpGgPY
Клипчето е супер,Пеца!
Активен

pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #10 -: Септември 30, 2015, 12:29:34 »

Ъпдейт - от месец някъде "мъча" едни 3 пакета флейк. Ми няма ароматизация. Не знам колегите какво надушват, ама тоя тютюн си мирише на истинско кентъки. Може би се подвеждат от ферментиралото кентъки, дето смърди малко като на пури, знам ли. Дори и да има ароматизация некаква, то тя ми е много слаба - не я усещам. Предполагам, че разните "разбирачи" в тобагоревюс и прочее сайтове бъркат миризмата на кентъкито с лейкланд. Това е техен проблем - аз си го пуша с кеф!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #11 -: Септември 30, 2015, 08:01:47 »

... Ми няма ароматизация. Не знам колегите какво надушват, ама тоя тютюн си мирише на истинско кентъки. ....

Произхода на горното изказване можем да го припишем на мистиката. В пълно неведение съм що за рецептори требе да има човек да не усети ароматизацията на св. Бруно.

Съвсем серѝозно говора. Тоя тутун го дават средно ароматизиран. На мен ми се струва силно ароматизиран. Не колкото кондора но си има бая.

Подозирам че покрай пушенето на долнокачествена ойро продукция, мозъка на колегата е развил тая естествена дарба да игнорира вездесъщите и постоянни перцепции, и даже в най-ароматизираните смески да долавя специфичния аромат на тютюните. Може би не требваше да му се присмивам като твърдеше че в Станвел Меланж различавал качествен тутун. (което за секи средностатистически пайп смокер си е пълен нонсенс)
Сигурно така е изтренирал рецепторите да ги долавя тия миризми и тотално да се дистанцира от химиите.
Това е достойно за възхищение.

Обаче ривютата от човек с такава свърхестествена дарба не са релевантни въобще за нормалните пайпери, и за тех ще кажем следното:

Този тутун яко смърди на лейклант. Свежичка и приятна ароматизация, но се пак химия. Ако сте свикнали на естествен тутун без химии, ще ви се такова мамата.
В тобацорежиевс.цом го водат под графата "Ароматик".  И си Е ароматик пар екселанс.

Затова извинения към колегата на когото му завиждам на способностите, но ние смъртните, плебса в занаята така да се израза, наистина сме на зор от химиите, и некои от нас са развили способност поради липса на нещо по-качествно да не им пречи химията, но никой не е достигнал това ниво да не я усеща.

Сори батка, но това си е ароматик. Казват че като го оставиш да изветрее, голема част от смърднята изчезва, но никога до толкова да не го усещаш докато пушиш.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #12 -: Септември 30, 2015, 09:42:29 »

Колега, тобакоревюс нема да го коментирам, щото такива глупости съм чел там, че Ви е бедна фантазията. Този тютюн си мирише точно на олд-скул кентъки - сладникаво-опушено. Ако има неква ароматизация, то тя е слаба. Това е. А и "лейкланд" са група естествени аромати, а не точно определена миризма. Нема кво да ме коментира човек, дето навсякъде му се привиждат "ДаЦки аромати", само не и в пушените от него тютюни...

Едит: душих си последния пакет къде 10 минути - така е, има ароматизация. Просто не я усещам при пушенето. Та колега, прав сте - това е ароматик, бъкан е с лейкланд и прочее... Не става. Хвърлям почти пълен пакет, щото не може така!
« Последна редакция: Септември 30, 2015, 10:30:32 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #13 -: Октомври 01, 2015, 08:20:34 »

Начи колега, смири малко топката, защото горния пост не беше с цел мортал комбат а си беше напълно искрен.
Ни най-малко не искам да омаловажавам или отричам перцепцията ти, а просто я коментирам. Признавам си че това е по-висше ниво на дегустация до което аз никога нема да стигна заради множество причини.
 Това съм го забелезал и при други опитни ревюери, от типа на Джим Амаш (Jiminks) който също подобно на тебе долавя всички скрити нотки на тутуните дори и в най-напарфюмираните тутуни. (Е, за станвел меланж и той беше писал че освен парфюма почти не хваща нищо друго)
А колкото до лейклант, да, това е един не голем спектър от аромати, като най-изразителните са дъхаво мушкато и тонка.
Тонката е бразилско нещо което дава определен уникален аромат, но ако нема другите специфични лейкланд миризми едва ли ще оприличиш аромата точно като лейкланд.
Съществува една конвенция която разпознава предимно дъхавото мушкато като лейкланд аромат и тя е най-разпространената като схващане. Всички легендарни типично английски флейки (кондор св. бруно и т.н.) са бъкани с дъхаво мушкато. (geranium rose)
То е едно южноафриканско цвете чиито етерични масла са били главното менте и заместител на поминъка на Бай ти Ганя прецтавен от чуждопоклонническото мекере Алеко Константинов като негативен герой, а именно гюловото масло. По тази причина дъхавото мушкато дъртите хора го свързват с евтин сапун, но си имат некаква сентиментална привързанос към точно тоя определен тип аромат и си то тачат. Демек лейкланд.

И майна, признай си че тоя св. Бруно си е ароматик, ароматизиран с лейкланд неща. Аз съм го пушил, мирише едно към едно с кондора само бая по-слабо напарфюмиран. Ти ако не усещаш миризмата, или си го проветрявал доста за да го изсушиш малко или наистина имаш тая благородна способност да игнорираш добавките. За което ти се възхищавам, не те ебавам.  Най-малкото питай жена си на какво й удря рум ноут-а, ще се потвърди чрез външно арбитражно и независимо мнение че има ароматизация. Не ми е целта да се заяждам или да ти отричам мнението, просто обръщам внимание на феномена на игнориране на добавките.

За дацките аромати обаче ще отвориме друга тема, защото те са съвсем друг тип, и там има много приказка.

Ае наздраве и хладен дим!
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #14 -: Октомври 01, 2015, 08:29:22 »

Абе , то има разлика и от къде е купуван и от каква партида е .
Значи 2 видимо еднакви пакета може да съдържат , коренно различни тютюни .
Сега аз съм много далеч , от това да подкрепям Пинхед , обаче замислял ли си се Никита , дали тоя пакет не е бил от гадна партид , силно кейснат , а неговия може да е от по стара партида .
Така ще е изгубил ароматизацията , която е силна и остра с Пропилен гликола . Можепък  неговия да е друг тютюн вътре .
Аз не вярвах каква разлика , може да има между 2 пакета Клан , обаче е фект , огромна
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!