PipeZone PipeZone
Април 23, 2024, 08:17:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Първата reversed calabash от мен  (Прочетена 20212 пъти)
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #15 -: Октомври 09, 2013, 09:06:42 »

Хора, защо не ми казахте, толкова прилича на ..... Фалос, да му се не видяло сега какво да го правя това ... Нещо
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #16 -: Октомври 09, 2013, 09:19:20 »

Жоро,не знам за какво е тази покана,но пращай...Предполагам, че е ефтино... Ухилен
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: Октомври 09, 2013, 09:27:05 »

Жоро,не знам за какво е тази покана,но пращай...Предполагам, че е ефтино... Ухилен
споко де, няма за те прецакам безплатно е
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #18 -: Декември 08, 2013, 07:22:00 »

този тип лули пушат невероятно , аз си направих 1  от корен от кайсия и пуши по хладно и от калабаш лулиту ми .
 А имах такива големи предрасъдъци относно чъби и малките лули . горещо препорьчвам за изпробвате тази нова система  . А относно фалосната форма , тъкмо дамите наоколо ще си правят подсъзнателни асоциаций и ще са разположени благосклонно. Ухилен
Всеки минус в наш плюс. Звучи малко като девиз от комунизма ама така де . Много са ефективни тоя тип лули .
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 07:29:25 от rusen plovdiv » Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: Декември 08, 2013, 06:08:00 »

Сигурен съм, че са ефективни. Втората, която смятах да си присвоя, че да пробвам накрая, за съжаление не ми се получи нещо с дупките ..... и я гилотинирах. Сега виси в ателието за назидание на другите.
Така де ще си сготвя една новогодишна, персоналка и ще мисля за подобренията и други философски аспекти на занаята  Намигване
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #20 -: Декември 08, 2013, 08:40:54 »

Аз още се чуда дали да не потъпкам естетическите критерии в името на качеството на дима.

Не съм снобарин, ама тия чъби дебели лули некак не моем ги сварим. Казват че предпочитанията относно лулите имали дълбоко подсъзнателно значение, било свързано с либидото, с половия член и т.н. (демек малка пишка, и си купуваш хамър) и какво ли още не, но Юнг и Фройд особенно (и двамата пушили лули) да го духат, въпроса е чисто усещане за естетика.

И още се чудим, естетиката преди качеството, или обратното. Все некога ще престраша и ще зема такава лула.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: Декември 09, 2013, 05:06:01 »

Аз още се чуда дали да не потъпкам естетическите критерии в името на качеството на дима.

Не съм снобарин, ама тия чъби дебели лули некак не моем ги сварим. Казват че предпочитанията относно лулите имали дълбоко подсъзнателно значение, било свързано с либидото, с половия член и т.н. (демек малка пишка, и си купуваш хамър) и какво ли още не, но Юнг и Фройд особенно (и двамата пушили лули) да го духат, въпроса е чисто усещане за естетика.

И още се чудим, естетиката преди качеството, или обратното. Все некога ще престраша и ще зема такава лула.

Работя по въпроса. Трябва да има начин да не е толкова дебела, да не "тежи" толкова формата.
Тази, която направих се получи добре, като за първи път, но има какво да се желае. Например, камерата спокойно може да не е с размерите на огнището, може да е по-малка. Мундщукът да е с по-тънък силует, независимо че ще стане малко по-дълга. Такива неща си мисля, но да видим какво ще излезе.
Човекът, който купи първата все още не е пушил с нея. (аз това не го разбирам, но пък не може всичко да разбирам, нали)
С две думи нямам обратна връзка. Може изобщо да не пуши Шокиран
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #22 -: Декември 10, 2013, 08:32:41 »

аз на моята камерата и я направих 17 мм със втулка вътре намалена на 16 обаче я направих по дълбока към 4 см , огнището на 20 конусно в горния край 21 и нещо отива аз обичам големи огнища .също така димния канал го вдигнах откъм камерата нагоре от центъра за да не къркори при по влажните тютюни но се оказа че при големи камери няма такъм проблем а ставаше все така при половината лули с 9 мм филтър когато ги пуша без филтър пак така като камера да охлаждат .
Първо разпробих под ъгъл от горния край на 17 мм към огнището димния и после с 2.5 мм бургия централно пуснах един водещ канал и по него разпробих на 17 . Стените на камерата станаха по тънки по 3, 5 мм ама аз така я изтъних на диск шлайфа да стане по тънко тялото и елегантно става много лека лулата за размера си направо супер седи във зъбите , само трябва да не се удря силно отстрани по стената на камерата и като пушиш с нея я отваряш конденза да не седи вътре да пие в дървото а да изсъхва .           
Та така стана много добре , любимата ми лула , много хладен направо като ментов дим . Ще кача снимка тия дни , че нещо ме няма във снимките много сигурно във хоби изработки ако успея да ги оразмеря мисля беше термина . Да беше дърво да го резнеш а то снимка а сега де . Ъ?
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #23 -: Декември 11, 2013, 09:31:31 »

Непременно пусни снимки! Нещо държи ли камерата по ръба от страната на мундщука? Защото ако няма какво да я държи, със сигурност ще се скапе сравнително скоро.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #24 -: Декември 11, 2013, 10:41:56 »

Не отвътре има втулка ама отвън не . Отвън мога да и направя един вид окантване дето го правя на въдиците - външната страна на камерата към мущука отсичам един канал половин мм дълбок на 0.8  1 см дълъг и навивам плътно един до друг здрав капринен канец . Като станат плътни намотки заливам с каноконлит да импрегнира хубаво и като изсъхне боядисвам отгоре със черна боя или маркер и и пак заливам със каноконлит втори път . Сега вече изшлайшвам и боядисвам и трети последен пак тънко заливам със каноконлит . Като се изшлайфа ставда плътно и здраво окантване на края с изглед на черна или червена втулка - каквато боя използваш и става наравно с тялото на камерата с тялото на лулата отвън и като се лъсне с карнауба има вид на втулка ама за мен е по здраво даже така правих пукнати въдици - другаде се чупи там не .
Качих снимка в хоби разработки .
« Последна редакция: Декември 11, 2013, 05:58:54 от rusen plovdiv » Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!