PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 05:33:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Карнауба  (Прочетена 19342 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #15 -: Октомври 30, 2013, 12:34:34 »

И все пак е добре че въпреки непушенето, имаш мерак относно лулите.

Аз като спрех пушенето, и изгубих всякакъв интерес към лули. Раздавах ги като подаръци под път и над път. Най-ме е яд за една Savinelli Autograph, прекрасно парче, за другите не толкова.  Още повече че човека на когото я подарих пуши от дъжд на ветър, я веднъж в два-три месеца, я ни толкова.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #16 -: Април 01, 2014, 10:17:28 »

На Жоро - Попай карнаубата е наистина много хубава и лъскава . Обаче , чиста си се работи доста трудно и хвърля кечето един фин бял прах от карнауба . Даже вълнено , грубо кече трудно я задържа . Затова , винаги загрявам преди работа , кечето и лулата . А и чистата карнауба ,смесих със чист пчелен восък 3 към 1 да добие леко по пластични качества - много се чупи блокчето иначе . И не се задържа добре на кечето .
Обаче много фира дадох и скоро ще купувам и аз поне половинка .
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #17 -: Април 02, 2014, 09:31:14 »

И все пак е добре че въпреки непушенето, имаш мерак относно лулите.

Аз като спрех пушенето, и изгубих всякакъв интерес към лули. Раздавах ги като подаръци под път и над път. Най-ме е яд за една Savinelli Autograph, прекрасно парче, за другите не толкова.  Още повече че човека на когото я подарих пуши от дъжд на ветър, я веднъж в два-три месеца, я ни толкова.


Чак сега ти прочетох поста и ми става все по-интересно на какви лули си горд собственик . Ако имаш желание направи някоя и друга снимка и ги публикувай в КОЛЕКЦИИ или където сметнеш за добре във форума .Смятам , че ще е интересно и за другите .
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #18 -: Април 02, 2014, 10:24:08 »

Русене, консистенцията май не е каквато трябва да бъде и/или много вероятно да не ползваш подходящо кече.
С плътно кече, като за полиране на метал не става и особено при по-високи обороти.
Трябва ти много по-мека медия, плат на много пластове, не съвсем фин памук, но не и груб и твърд памук. Вълната не става.
Оптималните обороти са ДО 1500, тук много зависи и от мощността на мотора и други фактори, но основното е шайбата за полиране, която използваш. Трябва да е мека.
Относно консистенцията, не съм много сигурен, само така ми се струва.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #19 -: Април 02, 2014, 10:32:02 »

И все пак е добре че въпреки непушенето, имаш мерак относно лулите.

Аз като спрех пушенето, и изгубих всякакъв интерес към лули. Раздавах ги като подаръци под път и над път. Най-ме е яд за една Savinelli Autograph, прекрасно парче, за другите не толкова.  Още повече че човека на когото я подарих пуши от дъжд на ветър, я веднъж в два-три месеца, я ни толкова.


Чак сега ти прочетох поста и ми става все по-интересно на какви лули си горд собственик . Ако имаш желание направи някоя и друга снимка и ги публикувай в КОЛЕКЦИИ или където сметнеш за добре във форума .Смятам , че ще е интересно и за другите .

Че направим снимки, немам кой-знае какви, най-много се радвам на такива от майстори различни, тия индустриалните от конвеър не ме кефат, па макар били те и дънхил. Не стои ли име, жив човек зад лулата некак не е същото.
Когато купуваш лула от Жоро, от тоя от оня, имаш лула в която е вградена част от творческия потенциал, от креативността на тоя човек, лулата отразява неговата личност, не корпоративно лого. Аз на такива се радвам. Имам на Дотера, на Дарко от сърбия, на нашите хора, на американци и италиани, на Шевкет Гьозер от Турция, мен това си ме радва.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #20 -: Април 26, 2014, 01:39:46 »


Че направим снимки, немам кой-знае какви, най-много се радвам на такива от майстори различни, тия индустриалните от конвеър не ме кефат, па макар били те и дънхил. Не стои ли име, жив човек зад лулата некак не е същото.
Когато купуваш лула от Жоро, от тоя от оня, имаш лула в която е вградена част от творческия потенциал, от креативността на тоя човек, лулата отразява неговата личност, не корпоративно лого. Аз на такива се радвам. Имам на Дотера, на Дарко от сърбия, на нашите хора, на американци и италиани, на Шевкет Гьозер от Турция, мен това си ме радва.
[/quote]



Oще си чакам снимките ! Зарадвай ме де !
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!