PipeZone PipeZone
Април 16, 2024, 11:44:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Peterson 221 filter  (Прочетена 6111 пъти)
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« -: Ноември 16, 2013, 07:11:20 »

Исках да се похваля , когато кача снимки на другите ми лули със стойката и савинелито , ама нещо не мога да уйдурдисам размера на снимките и не издържах .
Преди няколко дни си купих от антиквариат Петерсон 221 филтърна , буквално покрита отвътре и отвън с един пръст налепи и катран .
След неколкодневно изстъргване , шомполиране , промиване със алкохол / ракийка домашна да се отпусне малко / , и шкурене и пълнене със сол и спирт , след толкова търкане на зеленясалия мущук , запушен плътно и полиране със карнауба резултата е налице чудесна здрава и без ездна драскотина лъскава Петерсон лула .
Във форума пишеше че след солта трябва да се изчака 10 часа ама 5   6 часа след като я изчистих не издържах и я запалих .Лулата купих като след 30 секундно пазарене цената от 35 падна на 15 .
Дими като руска совалка при излитане , невероятна , лека и удобна лула . Вярно няма сребърен пръстен и т.н. но логото  е Петерсон и пише че е произведена в Ирландия . Има прекрасна шарка цялата е на очи , което не забелязах в началото под дълбоката кал .
Тия дни ще кача снимки на лулите и темперите си , само да разбера какъв трябва да е размера на снимките , моята програма има 2 прозорчета за размер на снимката за да излезе в нета , ако някой е наясно с 2 те числа на успеха да сподели .
вече имам 16 лули и разбах че е невероятно удоволствие не само да пушиш хубав тютюн но и да го пушиш в хубава лула .
Онзи ден се запознах и имахме невероятен разговор със Жоро / Попай / - човека е познавач и капацитет по отношение на хубавите лули има внушителна колекция , за съжаление не ги ползва вече .Жоре беше много щедър и ми подари идна права Сейнт Клод рустикована със средно огнище и една 1/2 бент билярд на реал бриар със счупена втулка но 45 мин след като се прибрах лулата бе поправена със нова метална втулка и запалена . Невероятно добра лула , в сравнение с другите ми Реал бриари .
Поздрави от Пловдив .
« Последна редакция: Ноември 16, 2013, 07:18:19 от rusen plovdiv » Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #1 -: Ноември 16, 2013, 08:54:26 »

Лелее, благодаря за хубавите думи , ама срам ме хвана за счупения REAL BRIAR . Беше от първите ми лули и само затова не отиде на боклука след като се счупи. Просто видях пламъчето в очите ти и прецених ,че ще я  спасиш.Иначе нямаше шанс скоро да я оправя. Явно съм познал .Ще станеш много добър лулар .
« Последна редакция: Ноември 16, 2013, 08:56:01 от POPЕYЕ » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2013, 09:28:17 »

Удоволствието да върнеш лула към нов живот е несравнимо.Ще чакаме снимки.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2013, 11:10:25 »

ще кача и на един рустикован крушов покер който довърших днес ама ако знаете размерите на снимките пишете моля
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Ноември 17, 2013, 04:48:47 »

ще кача и на един рустикован крушов покер който довърших днес ама ако знаете размерите на снимките пишете моля

Русене,за да не настане бъркотия,качвай снимките в раздел "Хоби изработки".Не се сърди,но за сега там ни е мястото.Големината е до 172 килобайта,но по-добре ги качвай в някой от сайтовете за снимки,и след това копирай локацията тук.Така ще са видими и за гостите на форума.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2013, 05:08:12 »

Например  аз си качвам снимките тук

http://photobucket.com/

Регистрирай се качвай ги там ( или на друг сайт ) и после само поставяш имиджа тук
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2013, 06:51:53 »

добре няма проблем , съжалявам .няма да се повтори .
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #7 -: Декември 11, 2013, 05:17:22 »

А ето и лулата лъсната и снимана
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!