PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 02:05:34 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: The Balkan Sobranie  (Прочетена 6353 пъти)
JadeStudio
Newbie
*
Публикации: 4


Ел. поща
« -: Февруари 14, 2014, 10:54:21 »

Здравейте на всички
Скоро ми подариха няколко вида тютюни за лула
прегледах повечето в нета за да разбера кое какво е цена и тн.
имаше и една кутийка която не успях да намеря почти никаква информация за него освен различни ревюта
порових се повече и видях в ебей кутийка не отваряна  The Balkan Sobranie za 500$
и гледам я тя е същата като моята. За съжаление моята е отваряна.
И гледам,че доста одавна е спряна от производство и май, че очевидно е доста рядък тютюн
та имам въпрос към вас прикачвам снимки

това е линк в ебей
http://www.ebay.com/itm/The-Balkan-Sobranie-Smoking-Mixture-SEALED-/301089759904?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item461a5922a0

дали този тютюн е точно този за който си мисля че е Ъ?








има ама много много странен аромат (в добрия смисъл) не съм пушил подобно нещо досега
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2014, 07:12:36 »

Здравейте на всички
Скоро ми подариха няколко вида тютюни за лула
прегледах повечето в нета за да разбера кое какво е цена и тн.
имаше и една кутийка която не успях да намеря почти никаква информация за него освен различни ревюта
порових се повече и видях в ебей кутийка не отваряна  The Balkan Sobranie za 500$
и гледам я тя е същата като моята. За съжаление моята е отваряна.
И гледам,че доста одавна е спряна от производство и май, че очевидно е доста рядък тютюн
та имам въпрос към вас прикачвам снимки

това е линк в ебей
http://www.ebay.com/itm/The-Balkan-Sobranie-Smoking-Mixture-SEALED-/301089759904?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item461a5922a0

дали този тютюн е точно този за който си мисля че е Ъ?








има ама много много странен аромат (в добрия смисъл) не съм пушил подобно нещо досега

Мисля че това е нот собрание. Виж в tobacco reviews.com дали няма повече информация
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Февруари 15, 2014, 09:29:45 »

Собрание-то се произвежда отново.Този от ибей е стар и добре отлежал(узрял),за това цената е такава.Ти също имаш отличен екземпляр.Някои смеси имат качествата на виното-колкото по-дълго се съхраняват,по-хубави стават.Аз имам две прилично стари кутии Дънхил Найт кап,една от които съм нарочил за отваряне при първото ми идване на среща в София.Лично съм изпушил три-четири такива,донесени ми от Кипър(на скромната цена от 7 евро-явно лулата там не е на почит,за да се задържат толкова дълго време).Мисля,че бях пуснал тема за зреенето,и разликата между отлежал и пресен тутун.
Но по темата-по кутийката може да се датира приблизително кога е произведен твоя тютюн.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Февруари 15, 2014, 12:20:27 »

По това което се вижда, може да се съди, че дори и да не е онзи за който си мислим, поне си е стоял доста време - хартията, вида на тутуна, ръба на кутийката....пуши, пуши - колкото и да не е лежал/зрял, колкото и пари да си мислиш, че струва и/или си дал - важното е да ти е вкусен - другото е префърцуненост! Ухилен
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #4 -: Февруари 15, 2014, 05:30:07 »

За да  изкажем коректно мнение ,би  трябвало да го изпратиш при мен за проба  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
JadeStudio
Newbie
*
Публикации: 4


Ел. поща
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2014, 05:58:06 »

 "важното е да ти е вкусен - другото е префърцуненост!"

Май и аз така си мисля, иначе нямам проблем и да го споделя малко стига да има събирания Усмивчица
лошото е,че беше толкова изсъхнал,че беше станал на камък. Малко го пооправих но процеса е бавен и все още не става много за пушене чуплив е. Изпуших една лула насила малко нищо че беше чуплив но пък е толкова силен аромата,че като го отворя и ми умирисва целия хол за 10 минути

аз прочетох за него, че произвеждат нов но доколкото знам е по различна кутийка и от различен производител


http://www.tobaccoreviews.com/blend/5204/j-f-germain-son-balkan-sobranie
това


и може би и това



за второто не съм сигурен

а пък този съдейки по кутийката само. Моя ми изглежда на този.

http://www.tobaccoreviews.com/blend/4148/sobranie-of-london-the-balkan-sobranie


не,че има някакво значение ама ми стана интересно и ме гложди да разбера кой е?
Усмивчица

Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2014, 08:52:17 »

Балкан Собрание са го правили неколко блендера, последно май преди Джермейн е бил Галахер. Твоя вероятно е още преди това.

Също така рецептата е сменяна доста, в началото е бил със сирийска латакия, и с много ориенталци, и с македонска вирджини5я (такава каквато е в ММ 965 на чичо Алфред). Кавендиш не е имало въобще. В рецептата на Галахер има и малко кавендиш обаче, червена вирджиния в големи количества, малко сирийска и повечко кипърска латакия. Йениджето си остава винаги, и май то прави купона. Други ориенталци също има, ама не става ясно какви точно.
Кофти е че е отваряна кутията, и вкуса нема да е такъв какъвто е бил. Но все пак, това е един от легендарните тутуни на всички времена, не един, а абсолютно най-легендарния тутун и ако можеш да го донесеш при лео да го пробаме, (лео е пича с клуба където си правим сбирките) нищо че е отваряна.

Кажи колко ще искаш за празната кутийка.
 

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!