PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 02:33:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Hurricane, Wolfgang Becker, Danmore и един Peterson  (Прочетена 26998 пъти)
dan_koloff
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 82


Лулата е Real Briar, вързана с медна тел...


« Отговор #15 -: Февруари 25, 2014, 08:52:49 »

Абе, поне за мене, има едно голямо "но!" - лула за вирджиния. Начи, всички други тютюни ми пушат хубаво при 4 мм отвор при огнището, само при вирджинийте отворът, който ми дава най-много аромат, е около 3.5 - 3.7 мм. Дори лула с по-голям отвор нарочно я оставям именно там да натрупа нагар и да се позапуши. Също при мундщуците - при втулката обикновенно разпробивам на 4 мм с една самоделна конусна бургия и правя много плавна фаска с остър нож. Но при бутона (зъбника, или квото и да е там), когато отворът е по-малък ми е по-вкусен тютюна. На Дънхил примерно, мундщуците така са разпробити. Та за мене лично, от огромно значение е какви тютюни пушите най-вече. Размерът на огнището също е от значение спрямо димния канал - не става некоя малка лулица да разпробиеме на 4 мм и повече - губи ми се и аромат и всичко. Все едно, горещ въздух пуша.
Помниш ли онзи RealBriar със спуканото, който ти показах с онези многото лули старите гнусните? Вчера направих нещо брутално явно съм изтрещял. Без да го чистя, без да го обеззаразявам както си беше мръсен и смърдящ със обърнат мундщук, го натъпках с тютюн и го запалих. Ако искаш ми вярвай започнах да го пуша и интересното е, че пуши много много добре... После започнах да го сецам много яко и въобще не загря, може да се дължи на много голямото количество нагар вътре. После си мих устата един час... Ухилен






Тези ги намерих в мазето, сега ще го вържа с тел по най-бруталния начин ще му почистя огнището и ще го разсипа от пушене докато не изгори и прогори.

Ако това е лулата на баща ми където на времето ядох много бой, когато ме хвана да се опитвам да я пуша със тютюн Clan, сега е време за разплата... Готин
Активен

Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote.
Benjamin Franklin
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #16 -: Февруари 25, 2014, 09:16:26 »

Медна тел и изолирбанд от стария, текстилния - чудеса вършат!  Ухилен Те хората така пушките си оправят, па кво остава за некви лули...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
dan_koloff
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 82


Лулата е Real Briar, вързана с медна тел...


« Отговор #17 -: Февруари 25, 2014, 09:20:14 »

Медна тел и изолирбанд от стария, текстилния - чудеса вършат!  Ухилен Те хората така пушките си оправят, па кво остава за некви лули...
Абс''е''лютно... Ухилен
Активен

Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote.
Benjamin Franklin
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #18 -: Февруари 25, 2014, 10:42:20 »

 Лули от тази марка много .ама много рядко пушат добре без доработка . Твърдя  го  , защото пуших такива лули дълго време . Но това , че си опитал нестерилна лула , не е феномен или осъдително , напротив , необходимост е ! Натрупва   вкусови усещания  . Няма друг начин !  Минаваш и през това ,ако искаш да знаеш повече и да си адекватен в ревютата си .
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 10:54:39 от POPЕYЕ » Активен
dan_koloff
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 82


Лулата е Real Briar, вързана с медна тел...


« Отговор #19 -: Февруари 25, 2014, 10:46:55 »

Лули от тази марка много .ама много рядко пушат добре без доработка . Смея да го твърдя , защото пуших такива лули дълго време . Нищо осъдително в случая ! Но това , че си опитал нестерилна лула , не е феномен или осъдително , напротив , необходимост е ! Натрупване  на вкусови усещания  . Няма друг начин ! Минаваш и през това ,ако искаш да знаеш повече .

Наистина пуши добре, няма я металната втулка, даже не ми се вярва как пуши. Мисля да е използвам за тестова лула за тютюни и да си я пуша, ще я реставрирам колкото мога...УсмивчицаУсмивчицаУсмивчица
Активен

Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote.
Benjamin Franklin
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #20 -: Февруари 26, 2014, 09:30:48 »

Бе то спуканото може да се разне и втулка на мястото . Или пък отвън навиваш със черен здрав тънък конеш плътно навивка до навивка и после напояваш с каноконлит . Така слагат водачите на въдиците и става много ама много здраво и е дебело най много 1 мм.
А относно Реал бриар аз имам 2 оправяни и тунинговани . покрай тия 2 лули разбрах  защо хората се женят за грозни жени - щото са удобни . Сега са ми 2 те любимки .
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 09:32:33 от rusen plovdiv » Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: Февруари 26, 2014, 03:36:44 »

Пичове, преди години на Карлов мост видях решение за спукана шийка, което ме срази! Човекът беше намерил подходяща скоба за маркуч, от ония винтовите, и просто си я беше шибнал на лулата. Точка!
Активен

POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #22 -: Февруари 26, 2014, 06:53:44 »

Пичове, преди години на Карлов мост видях решение за спукана шийка, което ме срази! Човекът беше намерил подходяща скоба за маркуч, от ония винтовите, и просто си я беше шибнал на лулата. Точк


 Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Щом си го представих и не спрях да се смея . Гениално и футуристично ! Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 09:43:26 от POPЕYЕ » Активен
dan_koloff
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 82


Лулата е Real Briar, вързана с медна тел...


« Отговор #23 -: Февруари 26, 2014, 08:24:24 »

Пичове, преди години на Карлов мост видях решение за спукана шийка, което ме срази! Човекът беше намерил подходяща скоба за маркуч, от ония винтовите, и просто си я беше шибнал на лулата. Точк


 Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Щом си го представих и не спрях да се смея . Гениално и футористично ! Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Много добра идея, ще е приложа на албанката имам даже подходящата скоба...хихихи
Активен

Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote.
Benjamin Franklin
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #24 -: Февруари 27, 2014, 03:13:37 »

Можеш даже две да сложиш, една лява и една дясна, хохохохо
Активен

dan_koloff
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 82


Лулата е Real Briar, вързана с медна тел...


« Отговор #25 -: Февруари 27, 2014, 10:00:53 »

Можеш даже две да сложиш, една лява и една дясна, хохохохо
И една на огнището ще сложа ще видите резултата, ще е покъртителен...УсмивчицаУсмивчицаУсмивчица
Активен

Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote.
Benjamin Franklin
dan_koloff
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 82


Лулата е Real Briar, вързана с медна тел...


« Отговор #26 -: Март 26, 2017, 09:44:04 »

Това са от последните ми придобивки. ''Hurricane'' и ''Danmore''  ги закупих от продавалник от колега, който вече не пуши, много точен тип заплюл съм си още неща от него... Готин
Имаше доста работа по тях особено по ''Hurricane'', оправих мундщуците, бяха доста нагризани. Престъргах нагара равномерно и започнах бавно да си ги разработвам.
Peterson го закупих от ''Cheers'' беше много мръсен и плесенясал, продавачката даже не знаеше, че е със сребърен пръстен...
Beker ми е подарък от приятел германец.

Hurricane

Wolfgang Becker 5 Handmade

Danmore Special Red Handmade Denmark 426

2006 Peterson Silver Mounted Army 999

Това са ми от миналата година и от тази... Иначе имам още няколко лули ще кача и тях в колекции...Усмивчица
Hurricane

Wolfgang Becker 5 Handmade

Danmore Special Red Handmade Denmark 426

2006 Peterson Silver Mounted Army 999
Активен

Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote.
Benjamin Franklin
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!