PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 05:33:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Събрание-то...  (Прочетена 13842 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« -: Март 18, 2014, 10:08:49 »

Аре, нали само хълцате и въздишате по Балканско Събрание - събрани статии, мнения, снимки, простотии... http://pipesmagazine.com/forums/topic/balkan-sobranie-notes-quotes-links-and-pretty-pictures-image-heavy

Най-важното - некво байче тествал над 20 вида съвременни тютюни и решил, че Charing Cross на G. L. Pease бил най-близко до оригинала, дори по-добър.
« Последна редакция: Март 18, 2014, 10:11:32 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Март 18, 2014, 10:40:10 »

Imam edin Charring Cross, 8oz kutiq. Sega mi razvinti lubopitstvoto da q otvaram, a ne mi beshe v pipeline-a za toq mesec. Vie se molete utre da mine vsi4ko ok na mitnicata i da e moq 4ovek tam, na sre6tata 6te go probvame i sobranieto.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #2 -: Март 19, 2014, 12:32:58 »

Ето какво дойде току що от митницата:
















Страхотно мирише, не съм го пробвал още, рекох чакай да наснимам и да се изфукам малко.

Точно след 5 минути го напъхвам в лулата и ще ви пиша впечатленията от пафкането.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #3 -: Март 19, 2014, 01:19:09 »

Чак на мене ми замириса през монитора... Усмивчица
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #4 -: Март 19, 2014, 04:59:47 »

EEEE бива ли така ще се дразним ли . Изглежда невероятно .
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #5 -: Март 19, 2014, 07:01:20 »

 :-\Е като как е,братче?Дай мнение.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Март 19, 2014, 07:38:23 »

Предполагам е изпаднал я в ступор, я в балканска нирвана...  Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Март 19, 2014, 08:09:20 »

А бе да ви кажа честно, не е нещо от което да паднеш на гъза и да ти запеят птички и камбанки докато го пушиш. Аз очаквах нещо съвсем друго.

Хубав тутун е, определено. След първата трета от лулата, почва екшъна, и идва некакъв съвсем уникален вкус и аромат. Но не тоя типичен балкански и ориенталски както го очаквах.  При всички положения като че ли е малко латакията, аз очаквах да е в повече и да затъмнява ориенталните. Тука по-скоро играта е между вирджиниите (както виждате некви светли лимонови) и ориенталните.

Тъкмо пафкам третата лула, в морска пена за по-чист вкус и вече мина първата трета от лулата където нещо не ме кефи щото подсеща на тоя специфичния Корнел и Дил аромат, обаче определено си е хубав тутунеца. Не е светия граал както му казват, но се нарежда в топ 5 примерно при всички положения.

А бе ще опитате на срещата.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Март 19, 2014, 08:29:42 »

Пичове, това чудо направо си кефи. Първата лула не ме изкефи хич. Може би заради очакването.
Втората, от Хаджи Димитър до Младост и обратно в колата, вече почна да ми харесва яко. Сега третата вече към средата изби рибата. Седиш си и се наслаждаваш. Некакъв уникален вкус между вирджиния и ориентални, и съвсем малко латакия за баланс. А бе не е зле да ви кажа.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Март 19, 2014, 08:51:07 »

Вервам ти - много често некой тютюн, дето не ме радва първите няколко лули, постепенно ми влиза под кожата и скоро се усещам, че само него паля...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #10 -: Март 20, 2014, 12:16:03 »

За вкуса незнам, но видът е добър. Открояват се ясно поне пет нюанса в цвета на тютюна, а може и да са повече.  Добра палитра. И нарязката ми харесва. Скеф да си го пушишл
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #11 -: Март 20, 2014, 08:17:58 »

абе те на времето май не са били такива маниаци на латакията , повече са я добавяли за да обогатят и подчертаят  Вирджинийте и ориенталските . Четох адно интервю със блендера на Харт и Хоум , човека каза че всяка година разлечна и тютюна различен - При уникални партиди особено от лимоновите и червени вирджиний и от Йениджето , басма и самсун се пазели от блендерите и фабриките за производството на специални блендове , Коледни на маклеланд , и др.
Та какъв по специален повод от пресъзвдаването и отново пускането на лимитирана серия на отдавнашна легенда , Тютюн със име по голямо от на всички други .  Намигване
А за кесинга че слагали естествени етерични масла верно е . Аз самия мислех че е легенда ама е така . Във обработка ще публ. Сайт със рецепти за кесинг и също Национална тобако библиотека .За  тези дето обичат да ровят в старите рецепти . Може и на собранието да излезе.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #12 -: Март 20, 2014, 11:13:34 »

абе те на времето май не са били такива маниаци на латакията , повече са я добавяли за да обогатят и подчертаят  Вирджинийте и ориенталските.......

Получава се някакъв парадокс, а това е че толкова прехвалени и легендарни тутуни от едно време сега влизат в графата "посредствени".
Това е защото през втората половина на миналия век пайп смоукинга е бил постоянно в упадък. Все надолу и надолу, защото пазара се е смалявал и блендерите са свивали предлагането заради малкото търсене. Един пример, в София я има я нема 50 човека актвни пайпери. Тоя пазар се равнява на статистическа грешка при целия тютюнев пазар в БГ, и въобще на никой не му  е изгодно да внася по-скъпи тутуни, само боклуци евентуално. И това е причината много от блендовете които са ставали "оле-мале" за нещо да умрат.
С появата на интернет търговията (и на интернета въобще), тоя пазар дръпва отново нагоре и доживява разцвета си. Стига да имаш сайт и куриери и пощи, можеш да продаваш където си искаш, и така хващаш всички потенциални клиенти до които преди не си могъл да стигнеш.
И което е най-интересното, върви все нагоре и нагоре, и много от предишните тутуни след дълга пауза пак са вкарани в производство. Когато тутуните на Дънхил са се появили отново след дълги години отсъствие, само в смокингпайпс първия ден са продадени някакви 7 000 кутийки. За един ден.
Сега е разцвета на блендинг индустрията, и такива тутуни каквито имаме сега, едно време не са можели и да сънуват. Григор Пийз на пример...
Така че тия които реват за "тютюните от едно време" само ги изкарва на носталгия, иначе сега каквото имаме реално погледнато е върха.
И не е верно че сирийската латакия е по-добра от кипърската. Просто такава е имало, такава са ръгали.
И понеже е била скъпичка, блендовете са били с по-малко. Сега имаме такива да се замаеш от латакия.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #13 -: Март 20, 2014, 04:32:25 »

Верно че тия тютюни със сирийската аромата е по остър и давещ пък кипърската като чели е по мека и слааадка . даже веднъж имах 2 унций чиста кипърска във кутия от фрог мортън и си я изпафках така чиста без да се усетя че фрога е свършил и сложих чиста латакия от корнер и диел . даже накрая на кутията си помислих че тоя фрог мортън е станал по хубав от началото на кутията и се усетих че е латакия.
А тази латакия в Балкан сасиени примерно е по остра и има силен аромат не толкова сладникава .
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #14 -: Март 21, 2014, 11:41:31 »

Пичове, това чудо направо си кефи. Първата лула не ме изкефи хич. Може би заради очакването.
Втората, от Хаджи Димитър до Младост и обратно в колата, вече почна да ми харесва яко. Сега третата вече към средата изби рибата. Седиш си и се наслаждаваш. Некакъв уникален вкус между вирджиния и ориентални, и съвсем малко латакия за баланс. А бе не е зле да ви кажа.

 Намигване
..... Добрият тютюн е като хубавото вино , трябва да си поеме малко въздух и след това да се пие ..... Ма верно , пайпсмокъра трябва да е леко хедонист .....

  Смотан

Активен

Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!