PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 02:32:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Savory's Argyll  (Прочетена 41731 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #45 -: Април 07, 2014, 04:58:29 »

Или на пример, тази двуцевка:


Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #46 -: Април 07, 2014, 05:15:52 »

Абе това с двуцевките или оня стик за крикет на Дънхил не го разбирам . И тия всички щуротий са родени от гейят на инженерната мисъл , не от геният . Щото , ако ги питаш тия хора за какво са ги измислили и направили тия неща и те не могат да ти кажат . Нещо , като картините на Дали , ама в пространствен вариант . Сюрреализъм , така колкото да изхабят бриар за повече от 1 луланаведнъж. Без практическо значение . Самд няква гъзария , без практичност и идея зад проекта . То някой хора си гледат и свини с розови панделки в хола , на персийския килим , ама правилно и хубаво ли е . Някой и със мъже си нанкат , ама някак не го намираме за гот , нали . Така и тия " гениални идей" .
Пък , ако ще , не дънхил да е , ами Мерцедес.
« Последна редакция: Април 07, 2014, 05:19:03 от rusen plovdiv » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #47 -: Април 07, 2014, 05:42:05 »

Двуцевката е в едната част да си туриш латакия, в другата вирджиния, и пафкаш Усмивчица

А за приумиците на чича ви Алфред, ето още малко:






Има една лула която никога не бих я турил в устата, дори и да съм гей, това е на Андрей Савенко една във формата на фалос, (сега не мога да я намера из нета) предполагам е само за жени.
« Последна редакция: Април 07, 2014, 05:47:37 от balkan boy » Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #48 -: Април 07, 2014, 05:58:32 »

Е тури ся ръка на сърцето и кажи, че тва не е готин билярд! А повечето извращения са се правели първата половина на 20ти век - "златна ера" за пушенето. Това си е било начин да задържиш вниманието върху продукцията си. Квото и да си приказваме и да се "дърляме", до Втората Световна пазарът на лулите се доминира от английски (скъпи) и френски (по-евтини) лули. Датчани, италианци и прочее идат след войната. Късно се включват и трябва да си наваксват... В момента на мода са определени "арт" форми. Кой знае, дали след 20 години ще бъдат актуални? Докато един английски билярд... Готин
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #49 -: Април 07, 2014, 06:18:18 »

.....В момента на мода са определени "арт" форми. Кой знае, дали след 20 години ще бъдат актуални?......

Некои и сега не са актуални. Като на приииимееер........



















Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #50 -: Април 07, 2014, 06:19:34 »

Ето батко ви Том Елтанг какви ги твори:



Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #51 -: Април 07, 2014, 06:20:48 »

И туй нещо .....

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #52 -: Април 07, 2014, 06:33:35 »

Аааа Балкане , войводо , тука за тея двете лули след двуцевката ,не съм съгласен. Те са си супер удобни и готини лули , нищо че са на дънхил. Първата с милитъри мущука , и удължението е супер. Намислил съм скоро, и аз една такава да направя .
А блокчето преспапие , със мека тръба , като мини наргиле е много удобна и практична . Има и до днес на Вауен такъв модел/ всъщност и като двете има на Вауен / и е даже за 2 или 3 маркуча . За офис работа е незаменима .
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #53 -: Април 07, 2014, 07:13:05 »

.... За офис работа е незаменима .

Еми язе у офисо си пафкам нормални лули, и не виждам недостатък. Имам си стойка за лули, оставам си лулата, и като излезна на терасата си я зимам, това наргиле-преспапие как ще го замъкнеш некъде? требе да идеш до кенефа, то ще угасне. А така захапваш мущука и движиш. Като си дойдеш на бюрото, отлагаш лежерно на стойката и си джиткаш.

Не мое ме убеди никой че тия на дънхил имат практическа стойност. Новаторски провал. Лулата такава каквато я знаем в повечето случаи е универсална. Красотата не е в свободата и разбиването на всички ограничения. Напротив, колкото по-занаят е едно изкуство, с повече ограничения, толкова по-голем арт можеш да изкараш.

Е сега, некои си въобразяват че го има там къде го нема, (у дънхила на пример) и че требвало да усетиш лулата, да ти разкрие невидимата красота и прочее алабалистики, ама от самото начало не ти ли дръпне окото, ако щеш търси дзен колкото щеш, онова което ще намериш е автосугестия и щото си си натъртил че я има, (а си подведен от марката).
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #54 -: Април 07, 2014, 08:31:44 »

Такава дива соц-романтика лъха от тия брайърови папучки, че чак ми се насълзяват очите... Тоя Айвозовски да не е бил щатен дърводелец при Брежнев? За Елтанг ще си замълча - един от малкото датчани, дето наистина ми харесва, ама тия двете последните...
Че какво искаш да откриеш у Дънхил, Балкански, като ги отричаш тотално и безвъзвратно? Та ти си затворил душата си към тях! Заради такива отрицатели, сегашните майстори се кьоравят и гърбят извънредно, съсипват си без време здравето, щото сте зинали и викате "Още, Още!", докато скромните британски фабриканти изхвърлят работници на улицата и разпродават имущество на безценица щото са фалирали... Засрами се!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #55 -: Април 07, 2014, 08:37:48 »

Такава дива соц-романтика лъха от тия брайърови папучки, че чак ми се насълзяват очите... Тоя Айвозовски да не е бил щатен дърводелец при Брежнев? За Елтанг ще си замълча - един от малкото датчани, дето наистина ми харесва, ама тия двете последните...
Че какво искаш да откриеш у Дънхил, Балкански, като ги отричаш тотално и безвъзвратно? Та ти си затворил душата си към тях! Заради такива отрицатели, сегашните майстори се кьоравят и гърбят извънредно, съсипват си без време здравето, щото сте зинали и викате "Още, Още!", докато скромните британски фабриканти изхвърлят работници на улицата и разпродават имущество на безценица щото са фалирали... Засрами се!

Ама доста си прав Намигване
Аз лично не отричам дънхил. Напротив билярдите на дънхил са ми горната летва все още. Има изключителни екземпляри. Проблемът за мен е в преекспонирането па марката. Ама, не е виновен тоз който лапа мармалада, нали се сещате.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #56 -: Април 07, 2014, 10:00:03 »

Забавно е да чета, как се хапете единъ-другиъ на тема "брайърови извращения".   Намигване Захапе ли някой темата за експеримента - чакай караница в следващите 24 часа.

А истината винаги е някъде по средата. Въ човешката същъност е да експериментира. Иначе нямаше да е человек несовершений, а некакво богоподобие. Въпреки че още въ Вехтия Завет е речено: "... и създаде бог человека по свой образ и подобие..."
Наистина, някои от екземплярите са твърде изчанчени, а чепиците в частност, дори и мен успяха да отвратят ! А азе сом человек твърде вникновений и великотърпелив.
 Но виж, оная - со двата входа, и последните ( дизайнерските ) ме впечатлиха. Аз веднага се сещам, като как се пуши "дуалистическата" труба - по време на дождь, поставена хоризонтално. Сигурно майсторът е искал да наподоби Титаник, с повече комини и мустаци от дим. Представяте ли си - как се точат сивкавите завъртялки от пушек от двете страни и около ушите ви, а? Както има "ноузуомери", тази е "еаруормер" - идеално решение за зверските студове през зимата ! Ухилен
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #57 -: Април 08, 2014, 09:39:57 »

Какво ще кажете за таз лула за влюбени?

Гения на инжинерната мисъл е предвидил всякакви възможни приложения.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #58 -: Април 08, 2014, 09:48:05 »

Ми кво да кажем - не ме радва, щото ограничава избора на позите до "мисионерска-та"... Скука!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #59 -: Април 08, 2014, 10:41:58 »

Ми кво да кажем - не ме радва, щото ограничава избора на позите до "мисионерска-та"... Скука!

За свобода в позите имаш тая на вауен къде е тип наргиле, ама там се губи концепцията на лула, а лула не е ли класическа, тури и ....... песък.

А тука виж, идваш с тази на събиранията, пълниш я с некъв тутун, идва некой и ти вика брато кво пафкаш бе, еми еди кво си. Хубав ли е? Ето, пробвай...

И така вместо да тъпчеш цела лула, хигиенично (и малко педалско) даваш да опитват от тутуна. 
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!