PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 12:42:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Първо състезание по бавно пушене.  (Прочетена 10988 пъти)
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« -: Март 29, 2014, 02:31:22 »

Такааа.... Значи след като имаме вече активна част от населението, склонна към публични изяви, свързани с употреба на тутун и др. се питам не е ли крайно време да спретнем и едно състезанийце както го правят хората по света. Да го има и у нас де... Аз се наемам да изработя лулите, за тютюна ще обсъдим и евентуално може да потърсим и спонсор. Можем да го проведем по регламента на CIPC или по наш такъв, не е толкова важно. По-важното е да вземем да го направим и да го правим всяка година. Част от веселбата е. Со здраве!
Активен

rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #1 -: Април 08, 2014, 09:09:21 »

Ми то , ако има спонсори за мероприятието / Тютюни , бира и место / аз съм първи в листата на участниците .
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Април 08, 2014, 10:10:39 »

Гошо сподели правилата и обичайната схема за организация. Аз лично не съм наясно, не знам за другите.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Април 08, 2014, 10:50:12 »

Избират се еднакви лули и тютюн,количеството за всеки май е 3 грама(Гец ще уточни,че сега не ми се проверява),две клечки кибрит,и на конете.Кой колкото изкара.А,има и входна миза-за участието(все пак победителите трябва да вземат някаква награда,нали?).
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Април 08, 2014, 11:49:40 »

Трябва обаче задължително един и същи тютюн, пък лулата секи сам си я избира.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #5 -: Април 09, 2014, 05:00:12 »

Е,ние може да си въведем наши си правила,но все пак огнищата на лулите трябва да са еднакви.Иначе е задължително-еднакви,специално за състезанието лули(заради грамажа на тютюна),и един и същ тютюн!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Април 09, 2014, 08:27:37 »

Е,ние може да си въведем наши си правила,но все пак огнищата на лулите трябва да са еднакви.Иначе е задължително-еднакви,специално за състезанието лули(заради грамажа на тютюна),и един и същ тютюн!

Да, има логика, щото аз примерно бих избрал некаква тясна и много дълбока лула, и Фулл Вирджиния Флейк или некой още по-бавно горящ, и ела да видиш как пуши поне 2 часа.

На последното такова състезание в Испания, мисля че беше 3.2 грама, един и същи, с една и съща влажност, от един и същи буркан, но лулите май можеше да си носиш,  само комисията ги одобрява.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #7 -: Април 09, 2014, 07:42:30 »

  Не съм разбирач, но може и такава вариация - изборът на лула също да е в тактическите решения. Тогава надпреварата придобива личностно-техническа жилка!
 Може само да има задължително премерване на вместимостта на огнището - например със определена доза сферични зърна. За да е гарантирано, че мерения тутун ще легне вътре. Един вид - обемен калибър.
 Пък току виж - патентовали сте нова дисциплина! Нещо като "динамичната стрелба". Може да въведете и "избор на позиция в помещението", съобразена с локалните въздушни течения. Ухилен
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #8 -: Април 09, 2014, 09:32:30 »

Лулите и тутуна трее да са еднакви... Клечките са три или пет... Няма право на духане с удто в огнището
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #9 -: Април 09, 2014, 09:38:18 »

 :)При майсторите клечките са две!Ако искаш,и можеш-пали с първата,втората е за по-нататък.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Юни 09, 2014, 07:53:11 »

Ozzy, spored CIPC pravilata sa tri, po spomen...
Активен

Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!