PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 11:07:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 ... 10
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес си купих......  (Прочетена 105504 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Април 04, 2014, 09:17:51 »

По аналогия на "Днес пуших" си позволявам да отоворя и конкретната нова тема "Днес си купих......"!
Тук можем да споделяме новите придобивки, с които сме се сдобили, касаещи нашето любимо хоби. Предлагам тук да не споделяме усещанията и впечатленията си от тутуните и т.н. (защото за това си има отделна тема), а само историйките по придобиването, борбата за доставката, случайни и изненадващи покупки, перипетии с получаването и т.н.

И понеже последните дни повечето от нас се сдобиха с отлежала колекция от наш съмишленик и съфорумец, поствам първоаприлските си придобивки предназначени не само за мен....Ще бъдат разпределени справедливо между мои роднини и приятели....!

Нищо от горното не съм пробвал......доколкото помня...за впечатления ще пиша съобразно реда на отваряне....!
Днес съм набелязал първи допир с MacBaren - Navy Flake!
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Април 04, 2014, 09:31:55 »

Много ми е интересно, тия също ли са поддути като тия аз къде ги взех?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #2 -: Април 04, 2014, 09:38:05 »

Много ми е интересно, тия също ли са поддути като тия аз къде ги взех?

Брат, колкото и да се дзверих и стисках....не можах да установя по-сериозно подуване отколкото обикновено! Тези екземпляри, които получих спред мен са си абцелютно идентични с подобни таквиз от по-свежи доставки.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Април 04, 2014, 09:53:23 »

Много ми е интересно, тия също ли са поддути като тия аз къде ги взех?

Брат, колкото и да се дзверих и стисках....не можах да установя по-сериозно подуване отколкото обикновено! Тези екземпляри, които получих спред мен са си абцелютно идентични с подобни таквиз от по-свежи доставки.

Ами то трябва поооо особено настроение, за да усетиш разликата. Още се боря да достигна това съвършенство.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Април 04, 2014, 11:00:34 »

Много ми е интересно, тия също ли са поддути като тия аз къде ги взех?

Брат, колкото и да се дзверих и стисках....не можах да установя по-сериозно подуване отколкото обикновено! Тези екземпляри, които получих спред мен са си абцелютно идентични с подобни таквиз от по-свежи доставки.

Ами то трябва поооо особено настроение, за да усетиш разликата. Още се боря да достигна това съвършенство.

При ароматиците и силно кейсваните тутуни трудно да се усети разлика. Евентуално стават по-зле.

При вирджинии кейсвани само със захар нещата са други, при ингилизите също. Латакията прави чудеса на тутунеца като постои некоя и друга година.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #5 -: Април 05, 2014, 07:27:18 »

Е от къде ги зимате де ,  кажете и ние да земем от тоя човек , нещо на Грегори Пийз.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #6 -: Април 18, 2014, 04:21:27 »

Единственото, което си струваше да се купи от последното поредно пътуване.....
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Април 18, 2014, 10:15:52 »

St. James e много добър, ама както с другите на Сам Г. Трябва да играе сешоара, фурната, първо центрофуга и после гладене без пара. Резултатът си заслужава всъщност!
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Април 18, 2014, 10:36:57 »

Сент Джеймса на Сам Гавит е страхотно нещо.
Всъщност той е FVF плюс добавен перик. Заслужава си от секъде. Процедурата по подсушаването си струва всичките нерви.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #9 -: Април 24, 2014, 08:59:59 »

ДДДДДаааа  бързо и аз да се похваля Усмивчица
Днес съм хепии, пристигнаха ми двете пратки едновременно
Лула мершаум  турски майстор и  пратка  от Щатите



Ще има голяма наслада
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #10 -: Април 24, 2014, 09:12:03 »

ДДДДДаааа  бързо и аз да се похваля Усмивчица
Днес съм хепии, пристигнаха ми двете пратки едновременно
Лула мершаум  турски майстор и  пратка  от Щатите


Ще има голяма наслада

Братле, евалла на избора на тутуни. езотерика, фрог мортон он дъ таун, григор пийз, балкан собрание, дънхил, корнел и дил, е те това е приказка. Пемброк и Маргейт са номер едно, чисто да ти кажа щото аз си зех скоро едно пликче маргейт от големите, направо е наслада.
Хубаво е като латакиевите фенове сме повечко във форума.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #11 -: Април 24, 2014, 09:30:59 »

Ммм даа ,прав билярд от мершаум , нищо гъзарско , но ефективно . И като гледам тютюните дето си взел , Сократе ,ще кажа че си ценител . Ами това на Езотерика ,откъде . Ще се метна и аз ,като бай ви Ганя - Тия сладки круши ,откъде ги вземате ?
Те не са ли оут оф сток , или сте набарали остатъчно отнейде . Или са пуснали нова партида .
А и Сократе , като аналогия на древния  мъдрец , имам още един въпрос относно пратката , щото гледам големи кутий , пък и като броя , как , откъде , през къде и как беше другия въпрос по Пловдивски - има ли чалъм така и ние .
То бая колеги ще се интересуват , така някак си , относно маршрута ъъъ , за улов на риба де .
Послепис , може и на лични .
« Последна редакция: Април 24, 2014, 09:35:54 от rusen plovdiv » Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #12 -: Април 24, 2014, 09:39:59 »

Езотерика и Болкан собрание взех последните кутии от
http://www.marscigars.com/balkansobranie.aspx
Понакупих кутии ,но на  адреса на една приятелка в Щатите , тя  ги опакова и по USPS ми ги прати .
Отиваш в пощата и готово вземаш си ги .
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #13 -: Април 24, 2014, 11:58:04 »

Евала ,и от мене за точния отговор . Пич си отсекъде . И тютюните ,които пушиш са много добри, като вкус . Имаш нюх  към качественото . То така значи намираш некой там , той купува , и праща насам без наложен или стойност , като дрехи примерно . ХИТРО И ТАКТИЧНО , БРАВО .
Не че нещо , просто не можах да се сдържа , щото знам , че е бясна работа със вноса , пък и много , от новите колеги се чудят , как става работата . Сигурно много хора са се отказали , още начинаещи , отвратени от тютюните тук .
То и аз сигурно , щях да съм се отказал , ако не ми помагаха 2 колеги , и един по специално. Благодарности , той си знае. Иначе сложна система . Но това е хитро , като рокадата в шаха .
П.П какъв е вапера на Корнер и Диел най вдясно , 8 ца кутия . То те имат няколко вида такива , на флейки - After hours , Interlude , red carpet , exausted rooster - та сигурно са хубави , като им знам некой техни блендове .
Напиши едно ревю като го опиташ , и за Уестминистера също - то има много ревюта , ама друго е от наш човек , българин .
Благодаря ти
« Последна редакция: Април 24, 2014, 12:05:03 от rusen plovdiv » Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #14 -: Април 24, 2014, 12:20:19 »

Хубава ти е лулата, честито !Ако пушиш с нея рядко, то тя ще си остане дълго време бяла .Това всички го знаем , но мисълта ми е за друго . Съхранението в тези калъфчета освен плюсове има и един минус . Плюшът ,ако е некачествен , оцветява лулата . Просто я вади по-често и я оглеждай за нетипично оцветяване , щото имах една синя меаршаумка и не беше много приятна гледка . Верно , че с лулата се пуши , ама за мен и естетиката е от значение.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 10
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!