PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 10:21:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Няколко лули и от мен.  (Прочетена 27063 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #15 -: Май 15, 2014, 07:16:25 »

Ох,и мен ме чака същата манипулация с моята тиква.Според мен,около стария корков пръстен има натрупани смоли.Хубаво ще е да се нагрее,и тогава да се пробва изтегляне на огнището.Повечко време на 60-70 градуса във фурната мисля,че ще е достатъчно.По принцип лепило не трябва да има,та след почистването изрежи точно корковата лентичка/оформи я като о-пръстен със снадка лястовича опашка/,и сглоби без лепило.Някои използват гумен о-пръстен с подходящ размер.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #16 -: Май 15, 2014, 07:34:42 »

абе ,аз със тоя калабаш  , не бих рискувал . Ако беше мой бих го пратил , на някой от тримата , те си знаят работата .
Ето Жоро е там във София при вас , на 2 крачки . По добре някой отворен , да я свърши тая работа .
Така ,без главоболия , ефекта ще е пълен , във положителен смисъл .
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #17 -: Май 15, 2014, 07:41:21 »

  Аз пак да задам един тъп въпрос;
 Ако и цоцнеш със капкомер ма-а-анечко pure malt уиски, дали пък няма да размисли, и да открехне гърло за още ? Смотан
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
idon13
Newbie
*
Публикации: 38


« Отговор #18 -: Май 16, 2014, 06:00:36 »

Здрасти,хубави лули,откъде ги имаш( Намигване)...
От моя скромен опит съвет за калабаша- не го напъвай.Така си отиде един мой любимец.Оказа се,че от смолите дъното беше залепнало и, при напъна с въртеливо движение,излезе огнището,но без половината дъно.Дори качих снимка в снимка бг да покажа резултата- в края на колекцията.
Тъй че,довери се на можещите(един от тримата),ще помогнат и ще ти спестят нерви и ядове.
Поздрави.
Иван
P.S. Наистина хубави снимки и композиция.
Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: Май 16, 2014, 10:24:42 »

Вехтия е прав, пробвай първо да я разкиснеш. Затова трябва да си чистите лулите, хора...
Активен

Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #20 -: Май 16, 2014, 02:59:53 »

  Ами аз тръгнах от логиката на бояджията;
Маслено-смолните деривати се разреждат с подобни. Но понеже терпентина и прочие продукти тук са неприложими / по простата причина, че след това ще смучеш шишарки /, преминаваш на по-летливия ешелон - алкохолния. Той изпарява без остатък, евентуално да получиш вкус на скоч. За което не вярвам да възроптаеш.
 Може да се пробва и форсирано въздействие - чайниче със уиски, гърлото на което е дроселирано посредством тапа, в която е втъкната тръбичка. Така ще получиш тънка, силна струя пари, която лесно ще вкараш обратно - през леглото на мундщука. така хем ще затоплиш композицията дърво-меершаум-смоли, хем ще разтвориш туй, що се разтваря.
 При внимателно и продължително въздействие, по-добре на почивки, би трябвало да избие чернилка около линията на сглобката. По време на цялата процедура, с внимателно дозиран напън пробвай дали ще се раздвижи.

Внимание!
Не пробвайте това в къщи ! Съветите са генерирани от професионални аматьори, тренирали с десетилетия в сферата на приложната философия.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #21 -: Май 16, 2014, 05:14:59 »

 :)Не се еб....те с меершаума-силно хидроскопичен е.Бъзо поема влагата,и става една....патил съм,та ви го казвам.Пара,вода-по-далече.По-скоро нагряване в разумни граници.Ама ако не ви пука-  http://www.ebay.co.uk/itm/Meerschaum-CALABASH-Pipe-Insert-for-Large-Size-/140446516193?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20b343c3e1
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #22 -: Май 16, 2014, 05:33:07 »

Ха ама така за 100 долара лесно , с парата в джоба , човек е смел и много уверен и сексапилен. Мисля че , номера е да се разминат 100 те долара . Иначе Ози е прав , значи това меершаума е голямо го..о . Без пари , води и т.н. , че освен втулка , да няма нова тиква направо .
Та пяната е много докачлива , като пийна и на майтап не носи . Имам , тоест имах един прав билярд със втулка от африканска пяна . Ами сега втулката е към 2 мм дебела та мее страх да я запаля . някой ако поръчва втулки да звънка , че ми е много любима лула .Значи това вапери , това латакий , бърли куб кът - квото сложиш ,това гори.
Ще кажете глупаво изказване последното , въпроса е как го гори .
Активен
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #23 -: Май 16, 2014, 07:26:53 »

Благодаря че се трогнахте от моите неволи ЗасраменНай вероятно ще потърся помощта на някой от професионалистите тук.
абе ,аз със тоя калабаш  , не бих рискувал . Ако беше мой бих го пратил , на някой от тримата , те си знаят работата .
Ето Жоро е там във София при вас , на 2 крачки . По добре някой отворен , да я свърши тая работа .
Така ,без главоболия , ефекта ще е пълен , във положителен смисъл .
Русене,братче аз съм тук,съвсем близо до Пловдив Усмивчица
Здрасти,хубави лули,откъде ги имаш( Намигване)...
От моя скромен опит съвет за калабаша- не го напъвай.Така си отиде един мой любимец.Оказа се,че от смолите дъното беше залепнало и, при напъна с въртеливо движение,излезе огнището,но без половината дъно.Дори качих снимка в снимка бг да покажа резултата- в края на колекцията.
Тъй че,довери се на можещите(един от тримата),ще помогнат и ще ти спестят нерви и ядове.
Поздрави.
Иван
P.S. Наистина хубави снимки и композиция.
Иване точно вчера видях снимките с твоя калабаш и наистина разбрах че това не е работа за лаици,а ако черпиш една бира без да се колебая веднага ще ти кажа от къде са ми лулите Намигване
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #24 -: Май 16, 2014, 07:37:07 »

Еми то във профила затова си има местонахождение . И понеже болшинството са от София , и аз автоматично препращам . Значи ей втори път става въпрос , че сме градски и не се обаждате , да се видим , да направим една збирка тука , локална . Значи затова ни си смеят хората .
Активен
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #25 -: Май 16, 2014, 07:54:24 »

Няма да се плашиш,не се обаждам по простата причина че не ми остава много време в момента.Обещавам че в най скоро време лично ще ти се обадя за една среща.Предполагам че има и други от Пловдив...да се видим,опознаем и да си премерим лулите ;DЖивея в Устина,на 30 минути от Пожарната-там се събираме няколко стари дружки от време на време за по водка или на по бира и най важното е че и те са сериозни фенове на лулата Усмивчица
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #26 -: Май 16, 2014, 08:51:27 »

А защо първо не го пъхнеш калабаша в хладилника за час?
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
idon13
Newbie
*
Публикации: 38


« Отговор #27 -: Май 16, 2014, 10:06:04 »


Иване точно вчера видях снимките с твоя калабаш и наистина разбрах че това не е работа за лаици,а ако черпиш една бира без да се колебая веднага ще ти кажа от къде са ми лулите Намигване

[/quote]

Няма проблеми,Стоимиров,само да имаш път насам или аз натам,не по една...
Поздрави на бандата!
Активен
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #28 -: Май 17, 2014, 06:48:21 »

А защо първо не го пъхнеш калабаша в хладилника за час?
И тва пробвах Тъжен
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #29 -: Май 18, 2014, 07:56:16 »

:)Не се еб....те с меершаума-силно хидроскопичен е.Бъзо поема влагата,и става една....патил съм,та ви го казвам.Пара,вода-по-далече.По-скоро нагряване в разумни граници.Ама ако не ви пука-  http://www.ebay.co.uk/itm/Meerschaum-CALABASH-Pipe-Insert-for-Large-Size-/140446516193?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20b343c3e1
Тук има няколко по-различни оферти от и-бейската:
http://www.pipemakers.org/misc_products.html
Активен

Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!