PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 07:54:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Една красавица с два мундщука  (Прочетена 14718 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #15 -: Юни 06, 2014, 09:45:17 »

Едно време мущуците беха от кокал, кехлибар, слонова кост, дърво и т.н.

И тогава никой не ревеше че им били корави на зъбите, не знам си какво. Сегашните пайпери ..... всеки косъм им пречи.

Едно време какви пайпъри имаше....!
Добре де, то едно време и външната тоалетна се е считала за лукс тук-там.
Аз само споделям лично мнение като пушач, като правяч, откровено казано акрила е много по-лесен, да не говорим колко е по-евтин. Хубаво ама крайният резултат не ме кефи, а като се получи така.............по-добре да не се занимавам

То като кажеш "Пресована гума" некак звучи аутсайдерско...

Друго си е "полиметилов метакрилат". Звучи по-научно Усмивчица демек кво знайте вий бе, тва е яката работа Усмивчица Усмивчица Усмивчица
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #16 -: Юни 06, 2014, 01:09:22 »

Мисля,че всичко опира до лични предпочитания.За мен акрилът е №1,казвам пак,според мен,което не означава,че задължително е първи във всички класации.
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #17 -: Юни 06, 2014, 01:37:41 »

Всичко е до това в коя част на спектъра ти се намира толерантността. За такива които стягат здраво, и имат неандерталска захапка, разликата в твърдостта между ебонита и акрила няма много разлика. Освен ако ебонита не е ултра мек, и полиран с шмиргел, което пък дава много грозно усещане, (имам две такива лули, но планирам да направя нещо по въпроса). Между хубавия ебонит и акрила няма съществена разлика. На мене и ебонита ми е много неудобен. Гумичките са ок, захапката е много добра но пък не ме кефи вкуса на гума. Силиконовите накрайничета са един много хубав вариант, но се късат бързо.

Нема пълно щастие.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #18 -: Юни 06, 2014, 02:29:11 »

ей тия гадняри пайп мейкърите как са го измислили, а? Има нема, и айде я за нов мундщук, я за нова лула!!!  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #19 -: Юни 06, 2014, 02:48:48 »

Така , така , пайпмейкърите и те семейства имат , и те деца хранят . Ама то схващането че лулата трябва да те кара цял живот е грешно . Значи ако я палиш един път в седмицата и е масивна лула , може . Ама мойте не издържат на напрежението , някъде към 6 Г ускорение изпитват и накрая омекват . Значи лулата е направена да служи на човека , не човека да и служи на нея , както каза Балкан бой.
 А относно научното звучене на акрила , ами той си е просто боядисан плексиглас , така не звучи толкова научно вече . ха ха ха . Чиста пластмаса , и то с не особено добри инженерни качества , да не кажем слаби .
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #20 -: Юни 06, 2014, 04:01:47 »

... тоо пайпмейкърите ко ша чакат да си нахранят семействата от направа на мундштуци , по-шса на на далавера ко ги праят от захарни пръчици ...

 Ухилен Ухилен Ухилен Намигване
Активен

getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: Август 25, 2014, 06:12:47 »

Верно! Те хората вече такива лулички правят, не само мундщуци! Черпиха ме датчаните с такава с цикория ли му викаха, абе.... не ми хареса.
Активен

Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!