PipeZone PipeZone
Април 20, 2024, 07:37:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да "тунинговаме" грозна лула  (Прочетена 44144 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #15 -: Януари 24, 2015, 10:45:31 »

 Усмивчица Браво,Калине-отлично показно!Оттук нататък всеки може да споделя своя опит.Разлика ще има-в използваните материали,разните пинизи и пр.

А темата ,все пак,ще я "закарам "  в "Ремонт и поддръжка".За по-пригледен вид на форума.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #16 -: Януари 24, 2015, 10:55:10 »


И един въпрос - защо се занимаваш толкова за един обикновен Риъл Брайър? Я виж тука кво продават хората: http://www.piapipes.com/ Перфектни заготовки за мундщуци от акрил, за без пари. На две от лулите си направих такива - приятно се работи, димния канал е много културно направен и материала е сравнително мек - не дразни толкова при захапване.
[/quote]

На много места продават заготовки,но понякога ,Пине ,тръпката е огромна сам да си изработиш мундщука от нулата.А и в някои риъл бриарки има чар-струва се да се поработи върху тях.Получават се интересни лули.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #17 -: Януари 24, 2015, 10:56:52 »

Предпочитам "албанките"защото ми е голям кеф да върна нещо вехто към нов живот.Правил съм и от блокчета, но нямам тръпка.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #18 -: Януари 24, 2015, 11:22:17 »

Аз тая тръпка много добре я разбирам, просто щото и аз я имам. Ама албанка... Без да се обиждате, ама просто не си заслужава труда. У и-бея е пълно с всякакви интересни лули, които просто плачат за некой сръчен майстор да им вдъхне отново живот.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #19 -: Януари 24, 2015, 11:31:02 »

Абсолютно съм съгласен с теб,Пине-аз за това си отбирам лули за колекцията и пушене,но ги възстановявам в оригиналния им вид."Албанките" позволяват джалнатска намеса и вариации на тема "лула"  Ухилен.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #20 -: Януари 24, 2015, 11:33:41 »

Аз тая тръпка много добре я разбирам, просто щото и аз я имам. Ама албанка... Без да се обиждате, ама просто не си заслужава труда. У и-бея е пълно с всякакви интересни лули, които просто плачат за некой сръчен майстор да им вдъхне отново живот.
Така е , но не са достатъчно грозни ;DА и да не забравяме, че сме в България и "албанките"са най-достъпни.И изобщо не ти пука дали ще я пре...ш.Като за начало е перфектна за упражнение.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #21 -: Януари 24, 2015, 11:44:38 »

Както казва Ози, да направиш нов мундщук е голям кеф.Поради тази причина много се радвам на ето такива:

« Последна редакция: Януари 27, 2015, 08:59:08 от ozzy » Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #22 -: Януари 26, 2015, 12:49:29 »

Евала бате Калине Евала . Значи постове като този , със направени , като от чужд блог , със снимки от процеса на работа радват окото . Поздравления за майсторството и за инициативата .
Лесно се руши , трудно се оправя .
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #23 -: Януари 26, 2015, 02:56:03 »

Работата на Калин е изключително прецизна, както по отношение на финиша, така и по отношение възстановяването на оригинала. Като цяло и двете са трудно постижими и се изисква голямо търпение и майсторлък, за да постигнеш наистина добър резултат. Накратко - евала Калине!
Само не съм съгласен за тръпката да извадиш лула от блокче брайър, ама това е друга тема  Ухилен
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #24 -: Януари 26, 2015, 02:57:30 »

Още нещо се сетих - абе много ти е чистичка работната маса Ъ? Ъ? Ъ? Ъ?
Само аз ли съм такъв мърльо, че вече не знам какъв е оригиналният цвят ............
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #25 -: Януари 26, 2015, 03:03:15 »

Според мене требе да се отива по-накъм екзотика и файн артс. Вместо акрил може кехлибар, кокал, слонова кост, такива неща. С ебонит и акрил секи може.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #26 -: Януари 26, 2015, 03:15:45 »

Георги, тва твойто е лаишка работа - на един приятел струга му не се вижда вече от стружките... Редовно губиме големи гаечни ключове по тезгяха: "Абе ей тука го оставих бе, майка му да .... , къде се дяна?!?" Ама се дразни като разчистваме, щото сме му размествали инструментите...  Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #27 -: Януари 26, 2015, 04:16:19 »

Георги, тва твойто е лаишка работа - на един приятел струга му не се вижда вече от стружките... Редовно губиме големи гаечни ключове по тезгяха: "Абе ей тука го оставих бе, майка му да .... , къде се дяна?!?" Ама се дразни като разчистваме, щото сме му размествали инструментите...  Ухилен Ухилен
Щото не си ме виждал като се разработя...... Това с ключ е лесно, ела да търсиш шайбана дето я правих 3 пъти докато се сетя да я хвана преди да се отреже и изхвърчи при другите ..... неща
Собственият ми баща ме пита дали може да вземе или ОСТАВИ нещо. Изобщо не говорим за подреждане, това е вредно
Веднага си сменяш подредбата и после губиш е*****колко време в търсене. Пример, на Лео имам да оправям една мъничка луличка с кехлибар, намерих кехлибал точно като правих нещо друго и сега го търся, от петък го търся.................
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #28 -: Януари 26, 2015, 07:17:25 »

Благодаря на всички за хубавите думи.
Когато почвате да прешлайфате стара лула, много е важно да не се върти мундщука.А по правило повечето стари лули са се разсъхнали.
За това първо мажа втулката спчелен восък.Правя го по следния начин.
Нагрявам восъка, обмазвам  втулката, после пак леко го затоплям, за да се разнесе равномерно и тогава зглобявам.







« Последна редакция: Януари 27, 2015, 09:01:04 от ozzy » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #29 -: Януари 26, 2015, 07:21:46 »

Конкретно тая лула беше с метално капаче, и то много обгоряло и ръждясало.Най- лесно се почиства с телено дискче и "дремел".



« Последна редакция: Януари 27, 2015, 09:04:41 от ozzy » Активен
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!