PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 04:10:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9
  Изпечатай  
Автор Тема: Мортал Комбат или Да не окепезяваме хубавите теми.  (Прочетена 75625 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #105 -: Февруари 13, 2015, 12:20:45 »

Не, приятелю, ти просто гледаш от твоята си камбанария. Че Григорий е пич - така е, шапка му свалям! Стануел обаче се зачита поради няколко много прости причини - правят тютюн за лула, продават го в добри количества, поради една или друга причина са известни като марка. Ако те не продаваха достатъчно, просто щяха да изчезнат от пазара, както много известни в миналото марки - викат му на тва "капитализъм"... Тук няма никакво значение, дали е компот, или първокласен сирийски лист. На Стануел тютюните също се блендват от хора, не от роботи. Това, че тия хора не дават по 10 интервюта на ден в специализирания печат нищо не значи. А и нали ти беше против митологизирането на хора от пайп-бранша? Справка, преподобният Алфред Дънхил... Има бая пайп-смокъри, дето се чувстват най-щастливи когато са запалили чери амброзията у лакиран Фауен с 9мм филтър... Дето като им дадеш само да помиришат латакия и получават уртикария. Нали си русофил: "на вкус и на цвет товарищей нет!"

Съмнявам се да има почитатели на Стануел тутуните. Съвсем серьозно.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #106 -: Февруари 13, 2015, 12:28:37 »

Бе и мене ме съмнява честно казано, ама нали знаеш - "пред фактите и боговете мълчат"... Бегай бе, тея пуснаха наскоро и Стануел Самбука - с аромат на анасон... Анасон бе, човек! Явно си има бая извратени пайпъри на тоя свят!

P.S. Грешка, Данске Клуб била самбуката. Ма то същата шитня...
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 12:40:32 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #107 -: Февруари 13, 2015, 12:46:27 »

Бе и мене ме съмнява честно казано, ама нали знаеш - "пред фактите и боговете мълчат"... Бегай бе, тея пуснаха наскоро и Стануел Самбука - с аромат на анасон... Анасон бе, човек! Явно си има бая извратени пайпъри на тоя свят!

P.S. Грешка, Данске Клуб била самбуката. Ма то същата шитня...

И Peter Stokebye има Самбука.  Явно има извратени.  Но секи е пушил ароматици на определен етап. Никой обаче не остава на тех при наличие на избор. Секи минава на по-нормални рано или късно.

Анасона не е лошо нещо,  стига да е във вид на мастика или узо.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #108 -: Февруари 13, 2015, 12:51:52 »

Цитат
Но секи е пушил ароматици на определен етап. Никой обаче не остава на тех при наличие на избор. Секи минава на по-нормални рано или късно.
Не знам човек, не знам... Иска ми се да ти вярвам, но почти съм се отчаял. Гледаш го - млад човек, уж надежден, от наште, па извади некоя чери амброзия и припали блаженно... Ти му буташ у ръцете я вирджиния, я латакия, а оня гнусливо отказва - лошо му миришело... На тютюн му миришело... Извратеняци некви.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #109 -: Февруари 13, 2015, 01:10:39 »

Цитат
Но секи е пушил ароматици на определен етап. Никой обаче не остава на тех при наличие на избор. Секи минава на по-нормални рано или късно.
Не знам човек, не знам... Иска ми се да ти вярвам, но почти съм се отчаял. Гледаш го - млад човек, уж надежден, от наште, па извади некоя чери амброзия и припали блаженно... Ти му буташ у ръцете я вирджиния, я латакия, а оня гнусливо отказва - лошо му миришело... На тютюн му миришело... Извратеняци некви.

Требе малко търпение с тия хора.  Особено ако преди това не са били пушачи.  В един момент секи от тех минава на истински тютюн.  Но вкуса се създава бавно и с опит.  Има и такива които са починали заради чалъм,  щото изглежда готино, но след година или две,  спорат оживено как бил малко перика в на солани 633 флейката, и една идея повечко перик щело да е идеално. 
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #110 -: Февруари 13, 2015, 10:40:10 »

А дано, а дано... Ти имаш надежда в човечеството, не преставаш да вярваш. Аз май съм се отказал вече - тамън да повервам и оп, айде некой свърши некоя глупост и докаже за пореден път, че ората сме си идиоти... Виждаш как е - химически ароматици, артисънъл снобария, КВЪЕ, демонизиране на белата точка... Дори и на едно от най-светите неща посегнаха - мундщука. На место достойната вулканизирана гума, която излъчва усещане за непреходност и стил, туриха (и джвакат) неква пластмаса... Плексиглас... Ерес! Все едно, да турим полимерен приклад на Холанд и Холанд успоредка...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #111 -: Февруари 13, 2015, 11:10:54 »

А дано, а дано... Ти имаш надежда в човечеството, не преставаш да вярваш. Аз май съм се отказал вече - тамън да повервам и оп, айде некой свърши некоя глупост и докаже за пореден път, че ората сме си идиоти... Виждаш как е - химически ароматици, артисънъл снобария, КВЪЕ, демонизиране на белата точка... Дори и на едно от най-светите неща посегнаха - мундщука. На место достойната вулканизирана гума, която излъчва усещане за непреходност и стил, туриха (и джвакат) неква пластмаса... Плексиглас... Ерес! Все едно, да турим полимерен приклад на Холанд и Холанд успоредка...

Мда, един лъскав приклад от чист акрил.....яко, като дискотека
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #112 -: Февруари 13, 2015, 11:45:25 »

Виждам накъде се придвижва дискусията, а то е идололатрия към серно-вулканизирания каучук който освен че е отровен (факт), задържа лоши вкусове, съсипва се с времето, позеленява, изисква неимоверни усилия да се поддържа в приличен вид и так дале.

Усещам нотка на агонизиращи опити да се афирмира  тоя провал на химията за сметка на красивия,  издържащ на атмосферни условия, винаги блестящ, не губещ цвета и напълно безопасен и за най-чувствителната лигавица, зъбен емайл и прочее, полиметилов метаакрилат.

Разбираемо е че по времето когато ебонита е влезнал в употреба полимерите не са били изобретени още, и са работили с каквото имат. Разлагащи се матриали за които е било нужно да се пипат със сярни деривати за да изтрайват оле-мале повече от месец. Е, после с автомобилната индустрия вулканизацията е дръпнала, но за ебонита конкретно още се ползват некви отровни недоразумения.

Ще ви помоля да не отвараме такава дискусия, защото е извън всекаква логика на здравия разум и добрите порядки.

Защо по дяволите некой който е надарен със средностатистически разум и здрав разсъдък би предпочел нещо което:

1. Смърди гадно
2. Трудно се чисти и задържа катрани и гадости
3. Позеленява
4. Съсипва се с времето
5. Изисква ултра усилия да го поддържаш. Сиреч не то да ти служи на тебе а ти на него.
6. Като си го купуваш, задължително да си купиш и: Окси-препарат за отстраняване на петна, ваничка в която да разтваряш препарата и да накисваш мущуците, 19 вида шкурки, Бормашина, кечета за полиране, пасти за полиране 2 броя минимум и да не наброяваме нататък
7. Требе да инвестираш много време, защото мине се не мине, в месеца си отделяш едни 15 минути на мущук да го докараш в приличен вид
8. От всичките тия шкурения, ще се захаби дотолкова, че не можеш вече да му разпознаеш формата
9. Изглежда грозно и ефтино през целото време освен когато е нов.  После изглежда или захабен или зеленясъл.
10. Уврежда зъбите и лигавицата в устната кухина (зъболекарката лично ми е вадила изследвания по темата)
11. Сярата уврежда черния дроб, и е канцерогенна
12. Излиза от употреба, като единствените продукти в които тая гума все още се използва са: мущуци, топки за боулинг и химикалки. Е па от година на година и тук вече се замества с по-издържливи, по-безопасни и по-красиво изглеждащи полимери.

пред полиметиловия метаакрилат който:

1. Няма миризма
2. Не задържа миризми
3. Не изисква да станеш "хендимен" и майстор за да можеш да го поддържаш
4. Ако лулата ти е по-стара от 3 години, и стегната много, не припадаш от страх да не се счупи като я разглабяш
5. Остава си блясъка години наред
6. Изглежда по един и същи начин години наред
7. Има си един и същи цвет години наред
8. То ти служи на тебе а не ти на него
9. Формата си му остава една и съща и не се захабява от безкрайни шкурения и шлайфания
10. Напълно е безопасно за зъбите и лигавицата
11. Напълно е безопасно за черния дроб
12. Не е канцерогенно
13. Въобще е безопасно от каквато и да било здравословна гледна точка

Давайте да разчоплим сека една точка поотделно. Интересно ще ми е с какви аргументи ще подкрепите скапания вулканит.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #113 -: Февруари 13, 2015, 01:04:10 »

Цитат
Ще ви помоля да не отвараме такава дискусия, защото е извън всекаква логика на здравия разум и добрите порядки.
Ми тогава кво се обаждаш бре, пъпеш?!?  Ухилен

1. Смърди гадно Смърди само като е окислен, като е поддържан си е ОК
2. Трудно се чисти и задържа катрани и гадости Аре моля ти се, това па е пълна глупост! И ебонит и акрил задържат еднакво катрани и мръсотия.
3. Позеленява Да, позеленява. Ма тва е драма само на мързеливците...
4. Съсипва се с времето Съсипва се много по-бавно, отколкото ти си мислиш.
5. Изисква ултра усилия да го поддържаш. Сиреч не то да ти служи на тебе а ти на него. Минута-две всеки месец с парче кожа и полираща паста и си у джаза. Между другото и акрилните ми мундщуци минават тая процедура, щото и те се захабяват.
6. Като си го купуваш, задължително да си купиш и: Окси-препарат за отстраняване на петна, ваничка в която да разтваряш препарата и да накисваш мущуците, 19 вида шкурки, Бормашина, кечета за полиране, пасти за полиране 2 броя минимум и да не наброяваме нататък Дрън, дрън ярина, на баба ти хвърчилото - като си вземеш нова лула с читав мундщук изобщо не ти трябват подобни приспособления. Ся, захабена лула втора употреба е съвсем друга бира...
7. Требе да инвестираш много време, защото мине се не мине, в месеца си отделяш едни 15 минути на мущук да го докараш в приличен вид На тебе ти трябват петнаесе минути, щото действаш бавно. Аз си лъсвам мундщука докато си пуша лулата
8. От всичките тия шкурения, ще се захаби дотолкова, че не можеш вече да му разпознаеш формата Като не са ви способни на фина моторика кунките, не обвинявайте ебонита, а себе си!
9. Изглежда грозно и ефтино през целото време освен когато е нов.  После изглежда или захабен или зеленясъл. Ако го поддържаш, си седи кат нов мнооого дълго време...
10. Уврежда зъбите и лигавицата в устната кухина (зъболекарката лично ми е вадила изследвания по темата) Така е. И влиза в реакция с ХААРП и чемтрейлс...  Ъ? Ъ?
11. Сярата уврежда черния дроб, и е канцерогенна Ако ядеш сяра, определено ще си съсипеш и черен дроб, и сума ти други органи - факт! Ма ако си поддържаш мундщука, нема от кво да се страхуваш. То на вас всичко ви е канцерогенно... Ма тютюневия дим хич не е канцерогенен...
12. Излиза от употреба, като единствените продукти в които тая гума все още се използва са: мущуци, топки за боулинг и химикалки. Е па от година на година и тук вече се замества с по-издържливи, по-безопасни и по-красиво изглеждащи полимери. То и брайърът се ползва само за лули и химикалки...

Акрил... Това е електрическата самобръсначка на пайп-смокинга! Акрилът е ерес, както и диагноза. Акрилът предразполага към мързел и нравствено разложение. Половината от удоволствието при лулата е именно поддръжката и. Акрилът всъщност ви ограбва от още приятни мигове, прекарани с любимата лула... И на вас ви харесва това!

В интерес на истината, от оная, Пиа Елтанг, си бех купил едни акрилни заготовки - ма хем че бяха много читаво направени, хем самия акрил е една идея по-мек от купешкия. Почти като ебонит се усеща на зъбите. Ако тръгнеш да сменяш мундщуци, препоръчвам ти ги горещо!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #114 -: Февруари 13, 2015, 01:25:49 »

Малииии нема такъв смех. (или смег както е казал Гитлер на Гимлер като са били в Гаг, в Голандия)


Колега, ти серьозно ли бе? Викаш по-добро е, но не е за мързеливи. Требе си да му слугуваш и това е плюс, не минус. Пък ако си с калпава моторика, е па ти си кофти, вулканита си е арен.

Хахахах, ти изби рибата просто.

Като си купуваш нещо, си купуваш да го ползваш, не да му слугуваш. Той и Запарожеца е по-добър от Мерцедеса, но не е за мързеливи.

Малиии чета и не вервам на ушите си.
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 01:37:19 от balkan boy » Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #115 -: Февруари 13, 2015, 01:58:32 »

Цитат
Викаш по-добро е, но не е за мързеливи. Требе си да му слугуваш и това е плюс, не минус.
Колега, лулата е табиетлийска работа. Ако не ти се занимава, то моля - има цигари, има пури... Баш като за съвременни мързеливци кат тебе - палиш, пушиш, фъргаш...

Цитат
Пък ако си с калпава моторика, е па ти си кофти, вулканита си е арен
Е аз ли да съм виновен, че не те слушат ръцете?!? Ми твой си е проблема, оправяй се...

Цитат
Като си купуваш нещо, си купуваш да го ползваш, не да му слугуваш.
Това е супер консуматорско изказване! Нали до преди 2-3 страници пламенно ме убеждавахте, как артисънъл лулите имали душа... Ми кат имат душа, па фани я обгрижвай малко бе!

Колега, аз разбирам Вашата емоционална драма, повярвайте ми! От една страна, Вие искате сичко да е лесно, да е като по вода - е тва е консуматорски начин на мислене, съвременен. От друга, Вие непрекъснато изтъквате, че се ръководите от традиции, Изток и незнам-си-кво... А вулканита е традиционен. Колега, когато погледнете вулканит и акрил, какво виждате? Вулканита е полиран перфектно, с неповторим нежен блясък - нито пошло лъскав, нито плебейски матиран. Има дълбочина на цвета и плътност, недостижима за обикновените пластмаси... Това е наистина аристократичен материал, а не като неговият прост и неук събрат - акрила! Пошла лъскавина, фрустрираща твърдост и никаква топлина... Плебейска свинщина!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #116 -: Февруари 13, 2015, 02:14:22 »

... Вулканита е полиран перфектно, с неповторим нежен блясък - нито пошло лъскав, нито плебейски матиран. Има дълбочина на цвета и плътност, недостижима за обикновените пластмаси...

Ама това към колко часа?

Верно, не казвам че като е лъснат хубаво не изглежда добре. Изглежда, .... цели два дни. Масово мущуците от ебонит са или зеленясали, или изтъркани (моторика утре сабаале, шкурката си е шкурка ти ако щеш имай ненамси ква китайска моторика) или що годе добре за кратко време докато са нови, на цената на неимоверни усилия.

И колега, кви са тия некви несъществуващи измислени романтични аргументи?

Давай факти. Трудно ли се поддържа, трудно. Окислява ли, окислява. Съсипва ли се, съсипва се. Пейн ин ди ес ли е, пейн ин ди ес е. Зъбите ебават ли му мамата? Ебават му я. Ако требе зъболекарката да ми запилява зъбите за да не дупчим мущука, е мерси.

Оказва се за да имаш некъв ни матов ни лъскав блесък и черен цвет, който е по-зле от акрила, требе да трепериш да не кленчваш със зъби за да не останат следи, да не го плюнчиш много щото пептидите в слюнката и киселата среда направо го разкатават, да запретваш ръкави да го поддържаш като след три-четири поддръжки става некаква аморфна заоблена маса дето лъха на вехто и калпаво, мани че позеленева, той блесъка трае дни, не месеци. За нула бройки става матов и неугледен.

Това са огромни минуси, не знам как си ги конпенсираш с некаква романтика която се напъваш да си измислиш.  Това което ти цитирам са факти. Тия факти ги конпенсираш като се навиваш че е гот да разваждаш инструменти и пасти и да лъскаш постоянно. Това е удивително. Да успееш да се навиеш че не си преебан.

Колега, аз лулите ги купувам за да ги пушим, не за да лъскам мущуци. Колата я купувам за да я карам, не да стоя в канала. И прочее и прочее. Изкарах ти точки, ти вместо да ги оповергаеш се опита да изкараш че това не са минуси  а плюсове.  И ти като майкрософт: "It's not a bug, it's a feature"
Дай ми конкретен минус на акрила, не некакви той е самобръсначка, алабала.

Давай  като точки кое му е минуса на акрила, такъв нема,  докато минусите на ебонита ти ги изложих по-горе.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #117 -: Февруари 13, 2015, 02:56:16 »

Колега, мигар романтиката ти е малко като аргумент? Света не е ли станал достатъчно студен и отчужден и без намесата на акриловите сурогати? Ерзац-мундщук, ерзац-живот... Ти пак ще ревнеш, че вкарвам нерационални аргументи, ама замисли се малко преди това - ние какви сме, в крайна сметка: прости консуматори, или хора, стремящи се към красивото, към естетически издържаното съществуване? Не ти ли е достатъчно, че мнозинството пайп-крафтъри ползват точно ебонит. Ся сигурно пак ще почнеш да ми мрънкаш за некви жабарски трактористи, станали карвъри, ма Жабаристан не е света... Хубавият ебонит е качествен. Но е скъп. Иска си ръчен труд. Тия "факти", дето така ми ги сипеш, се отнасят най-вече за евтините ебонитови отливки. При евтините и непретенциозни лули акрила води по точки, така е! Но качественият ебонит (швабски ли беше там, не помна) си държи блясъка с години! Ти сега (неволно, не се и съмнявам!) плюеш по продукцията на Жоро и Геца, усещаш ли се? Аре, Геца и от акрил бичи мундщуци, ама тва наговото е по-скоро тест - дали ще се поддадеш на изкушението, а не е лично предпочитание... Колега, моля Ви, тея примери с автомобилите ги оставете на монтьорите. Тука обсъждаме едно висше изкуство и некви ламаринени еманации на меркантилизма нямат място тук!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #118 -: Февруари 13, 2015, 03:51:29 »

направо си плачете за агит материали  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #119 -: Февруари 13, 2015, 04:20:46 »

Бе тва много хубаво, ама кой ще го раздава тука Том Круз и кой ше е лудия с брадвата?  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!