PipeZone PipeZone
Април 27, 2024, 12:44:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: това са мойте лули  (Прочетена 12877 пъти)
васил87
Newbie
*
Публикации: 10


Ел. поща
« -: Август 24, 2015, 03:56:44 »

здравейте, искам и аз да си покажа лулите приемам всякакви критики и похвали, бих искал да попитам и по знаещите една от лулите ми е BDL MERSCHAUM  и не знам какво значи това ,имам и една много хубав алула MR. BROG No18  две от лулите са ми pipsan bruyere
 http://vasilborisov.snimka.bg/other/luli.877098
тука може да ги разгледате ,не можах да кача снимките тука за което се извинявам .
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Август 24, 2015, 04:06:11 »

Ами кажи какво мислиш да правиш с тия лули, за да ти кажем какво да ги правиш. Ако мислиш да ги продаваш в тоя вид, трудно да им земеш по-серЬозна пачка
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
васил87
Newbie
*
Публикации: 10


Ел. поща
« Отговор #2 -: Август 24, 2015, 04:15:27 »

Ами кажи какво мислиш да правиш с тия лули, за да ти кажем какво да ги правиш. Ако мислиш да ги продаваш в тоя вид, трудно да им земеш по-серЬозна пачка
бих искал да знам как да ги почиствам четох, че чашката е хубаво да се подържа с уйски и мед предполагам не бъркам?
интересувам ме bdl merschaum какво е ? merschaum мисля че са лули направени от морска пяна но моята не исглежда да е такава ?
Активен
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #3 -: Август 24, 2015, 06:06:10 »

На някои лули им викат мершаум, когато имат втулка от морска пяна в огнището. Това е твоят случай. Оцветена е от пушенето, затова не е бяла.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Август 24, 2015, 10:24:32 »

Ами кажи какво мислиш да правиш с тия лули, за да ти кажем какво да ги правиш. Ако мислиш да ги продаваш в тоя вид, трудно да им земеш по-серЬозна пачка
бих искал да знам как да ги почиствам четох, че чашката е хубаво да се подържа с уйски и мед предполагам не бъркам?
интересувам ме bdl merschaum какво е ? merschaum мисля че са лули направени от морска пяна но моята не исглежда да е такава ?

Ама ти ще ги пушиш или ще ги продаваш?

Ако ще ги пушиш, тогава се чистат с алкоголь. Ако ще ги продаваш, тогава е нужно да им докараш приличен виТ.
Ръба на огнището.
Пробваш с алкохол, да очистиш нагара. Клечки за уши, топваш и чистиш. Зависи с какво е мацана лулата, може алкохола да разтвори боята и да я преебеш. Затова видиш ли да отнема от байца, спираш и плюнчиш и лъскаш.
Вътрешния нагар.
Остъргваш до чисто дърво.
Мущуците.
Зимаш шкурки финни, (майсторите да уточнят колко) и шкуриш. След това полираш. Купуваш си такова парцалено киче от практикер, тураш на бормашината, малко пастичка за полиране от тая зелената дето е за жълти стотинки и пердашиш. Ако не ти е от вулканит мущука, пак същата прцедура само повече зор ще видиш.
Самата лула отвън.
Измиваш с вода и сапун. Сушиш ден два. Търкаш с груб плат за да се махнат всички наслоени мърсотии. Зимаш парченце карнауба, и с бормашината от по-горе нанасяш до блясък.

Това е общо зето.

Ако пък ще ги пушиш, тогава остъргваш отвътре нагара и със сол и алкохол неколко пъти, (има я тука подробно описана процедурата)  а за външния им виТ да ти е през една определена работа.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
васил87
Newbie
*
Публикации: 10


Ел. поща
« Отговор #5 -: Август 25, 2015, 06:16:39 »

Здравейте искам да кажа, че снимките на лулите са преди да се измият и почистят от вътре, някой от лулите са нови иначе да продавма от няколко месеца лули но само в ebay тука не мога да им взема пари, нядявам се да попадна на някоя находка(скъпа лула)... мерси за съветите иначе ги чистя, както сте написали по горе, много ми харесва аромата на лула особено ако е пушено с хубав тютюн .
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Август 25, 2015, 07:39:50 »

Васко,зависи какво разбираш под скъпа лула.За да си горе-долу в час,трябва постоянно да четеш.То за всяко нещо е така-лулите не правят изключение.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
васил87
Newbie
*
Публикации: 10


Ел. поща
« Отговор #7 -: Август 26, 2015, 05:19:45 »

Васко,зависи какво разбираш под скъпа лула.За да си горе-долу в час,трябва постоянно да четеш.То за всяко нещо е така-лулите не правят изключение.
лулите са нещо много интересно и когато имам време прочитам нещо Усмивчица
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #8 -: Август 26, 2015, 10:48:13 »

Васко, без да се обиждаш, ама от тея лули и чеп за зеле не става... Ако искаш да си ги пушиш, казвай - ще помагат знаещите, даже ще им е приятно. Ама за продажба, просто не си заслужава разправията. И-бей... Освен някой заблуден "западняк" да ти налее едни 10-20 долара, друго няма как да стане...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Август 26, 2015, 11:50:39 »

За съжаление, (ама може и да не е де...) колегата Пинхед е прав. Това са съвсем нисък клас серийни "чепове за зеле", хехех... Та в тоя смисъл съм съгласен и с Балканбой - не си струва труда да ги реставрираш за продажба. Могат да станат прилични работни лули за пушене , ама за лична употреба след съответното третиране и прогонка. МСМ.
Активен

васил87
Newbie
*
Публикации: 10


Ел. поща
« Отговор #10 -: Август 27, 2015, 07:46:25 »

За съжаление, (ама може и да не е де...) колегата Пинхед е прав. Това са съвсем нисък клас серийни "чепове за зеле", хехех... Та в тоя смисъл съм съгласен и с Балканбой - не си струва труда да ги реставрираш за продажба. Могат да станат прилични работни лули за пушене , ама за лична употреба след съответното третиране и прогонка. МСМ.
здравейте искам да кажа, че лулите може да не са от най хобавите Смотан но има хора на, който ще им харесат имам продадени вече няколко лули и то къде къде по зле изглеждащи от тези Смотан а цената за която ги продавам варира межди 10$ до 15 $ и съм на печалба Намигване ,предполагам че винаги ще има някой заблуден да ги купува .
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #11 -: Август 31, 2015, 08:39:12 »

Баце, последното ти изказване е от типа "докат има балъци ше има тарикати", зотуй сме на това дередже в тая страна. С други думи доста селяшка простотия с примеси на съответното нахалство.
Форумът е основан и движен от други хора, но ще си позволя да отбележа, че досега тук не беше се появявал човек с подобни дебелашки изказвания. Сори.
 заради такива тарикати и в ибей и другаде има и коментари и рийтинги, а в пейпал връщат пари. Ще изклатиш един-двама и хората ще се усетят, ще коментират.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #12 -: Август 31, 2015, 08:45:59 »

Точно Клименте , аз не знам тоя човек нещо се е объркал , доста провокативни изказвания ,  пък и не може да се ориентира с посоката към изхода .....от тая ситуация .
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #13 -: Август 31, 2015, 08:57:23 »

 :)Колеги,оставих ви вие да произнесете присъдата.Справедлива. Климе,ти успя.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Септември 01, 2015, 10:25:54 »

Аз за това не харесвам ebay, както и много други.
За съжаление, тези лули са абсолютни еднодневки, така де, били са. Що се отнася до стратегията "докато има балъци ...." далеч не съм привърженик.
Качеството си струва цената и тя обикновено не е случайно посочена.
Не е достойно да се предлагат такива продукти в такова състояние.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!