PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 10:23:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Запалка за лула IM Corona Accord  (Прочетена 3796 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« -: Август 25, 2015, 10:43:32 »



Една доста симпатична запалка, останала някак си в сянка покрай "баткото" Old Boy. А не би трябвало - стилна, елегантна и за капак, по-евтина - купих я за 100 долара, а в момента е 90 долара в Cup O Joes. На размер е колкото стандартна еднодневка Bic, разбира се, с наполовина по-малък резервоар - при моето пушене издържа около два дни. Сега, това е с уговорката, че аз пуша много и припалвам често - Bic-четата ми издържат къде 5-6 дена. Мисля, стана почти година откакто я имам, ползва се доста често и нямам никакви забележки към нея (освен сравнително малкия резервоар, ама тва е бел кахър). Пламъкът е под наклон от 45 градуса, с дюза във формата на полусфера. Корона (и аз) препоръчват да се ползват техните камъчета, които са си скъпи - от Лотар Васко Ви излизат по левче на камъче, или 2.60 евро за 5 камичета плюс четчица за нагара. Пробвах едни безименни камъчета, по 12 броя в кръгла кутийка, пак от Лотар, обаче на петото-шестото някъде престана да дава хубава искра. Оказа се, че се е замазало зъбното колелце с остатъци от магнезия - едно "майката..." придружено със спирт и твърда четка реши проблема. За сравнение, тези камъчета работят без проблем в един Пиер-Карден, дето е вече на година и половина близо и ми е всекидневната запалка за в работата. Явно на Корона нарезите по колецето са по-финни и капризни. По-долу слагам снимка на разглобената запалка - освен част от механизма на капака (кожуха за пружинката) и връзката между резервоара и дюзата, всичко си е тенеке. ЦАМ предполагам, щото месинга е мнооого скъп... Е, резервоарчето е бакърено, то нема как да е иначе.

Та в заключение - препоръчвам тази запалка. Исках нещо, дето да не е толкова ръбесто като Олд Бой, а и да не съм като останалите, ебати! То секи и брат му си купи Олд Бой, нема тръпка тука. А и класическата английска форма, строга и ненатрапчива, да не казваме скучна, кореспондират перфектно с усещането ми за естетика и прочее снобарии...  Намигване

Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!