PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 02:32:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Butz-Choquin Grand Luxe Lumberman (1656)  (Прочетена 21076 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #15 -: Октомври 26, 2015, 11:45:43 »


Балкан бой, всеки си има своя начин - откакто ми попаднаха две много хубави лули, на които "възстановителя" беше увеличил огнището от 18 мм на 20 мм, щото трябвало да е изстъргано до дърво, па и още една-две, дето са станали като камбанка от вътре, съм доста скептичен към подобни съвети. Ма както казват братята империалисти - "квот` ти клати лодката..." Намигване


Ами затова аз съм се отказал да купувам лули втора употреба. Първо огромна мъка е да се докара кат хората, което може и да не стане, второ почти винаги мущука е от вулканит, което е такава мъка че.......
Затова по-малко лули, но нови и с акрилов мущук. Това е истината. Количеството VS качеството, аз съм за качеството. Претпочитам да имам три лули и сто царевични и да си пуша с кеф, отколкото да имам сто преебани дето разни дърти байчета са ги пердашили с какво  ли не слет което разни възстановители са се изявявали и т.н. Накрая имаш посрецтвен резултат и лош дим.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #16 -: Октомври 26, 2015, 12:14:33 »

Колега Балкан бой, като цяло съм съгласен с второто Ви мнение. Но понякога изпадат хубави лули втора ръка, които си заслужава да възстановиш. Пък и финансовата страна на въпроса не трябва да се подценява. А и далеч не всички байковци са пушили диви ароматици в лулите си, та не е чак такава драма, каквато се опитвате да я представите... Колкото до разните му там отваряния и затваряния на порите - ся, верно го има тва, ама дайте да не преекспонираме проблема до гаргантюански пропорции. По-склонен съм да мисля, че мокро и горещо пушещите лули са произведени от по-плътен брайър отколкото, че не са почистени добре. Имам баш 4 датски лули (3 Стануела и един Йенсен), от сравнително читави серии, които си пушат мокро. Стават за един-два пъти пушене, ама като ги напънеш повече и дигат ръце. Но пък съм забелязал, че някак си са по-тежки от други подобни - явно брайъра е по-плътен, щото са чистени по абсолютно същия начин като останалите ми. Като пушиш една лула по веднъж на три дни, изобщо не можеш да я "усетиш" как работи - посъбере малко конденз, ма като цяло кара добре. Напъни я за един ден да пушиш 5-6 пъти от нея и веднага си проличава става, или не става чеп за зеле от нея...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #17 -: Октомври 26, 2015, 12:20:08 »

Моабета върви с пълна сила ... пък аз си отбирам полезните неща ! Мерси пак ...
Ще докладвам тия дни кфа съм я свършил с Лъмбъра !

А тоя спирт става ли бе , някой ползва ли го ?!


" Спирт за горене  подходящ за технически цели, а също така и като препарат за почистване на петна и замърсявания, разтворими в спирт върху всякакви повърхности. Продуктът не съдържа метанол. Изгаря с почти безцветен пламък.
Не е подходящ за хранителни цели. Чисто горене
 Отстранява петна и замърсявания върху всякакви основи."
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #18 -: Октомври 26, 2015, 12:28:12 »

Ми ти как мислиш, като гледаш картинката с ухилено оранжево черепче и сладкия надпис "токсичен"?  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #19 -: Октомври 26, 2015, 12:47:45 »

Въххх , колко съм ПроС ...  Смотан
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #20 -: Октомври 26, 2015, 01:32:09 »

Тоя за горене е метилов алкохол или метанол. Една глътка, и вече никога нема да го ВИЖДАШ оранжевото човече  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Това че не "съдържа" метанол, виж му цвета. Ако е от оня лилавия, значи съдържа и още как.
« Последна редакция: Октомври 26, 2015, 01:38:16 от balkan boy » Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #21 -: Октомври 26, 2015, 01:35:36 »

Колега Балкан бой, като цяло съм съгласен с второто Ви мнение. Но понякога изпадат хубави лули втора ръка, които си заслужава да възстановиш. Пък и финансовата страна на въпроса не трябва да се подценява. А и далеч не всички байковци са пушили диви ароматици в лулите си, та не е чак такава драма, каквато се опитвате да я представите... Колкото до разните му там отваряния и затваряния на порите - ся, верно го има тва, ама дайте да не преекспонираме проблема до гаргантюански пропорции. По-склонен съм да мисля, че мокро и горещо пушещите лули са произведени от по-плътен брайър отколкото, че не са почистени добре. Имам баш 4 датски лули (3 Стануела и един Йенсен), от сравнително читави серии, които си пушат мокро. Стават за един-два пъти пушене, ама като ги напънеш повече и дигат ръце. Но пък съм забелязал, че някак си са по-тежки от други подобни - явно брайъра е по-плътен, щото са чистени по абсолютно същия начин като останалите ми. Като пушиш една лула по веднъж на три дни, изобщо не можеш да я "усетиш" как работи - посъбере малко конденз, ма като цяло кара добре. Напъни я за един ден да пушиш 5-6 пъти от нея и веднага си проличава става, или не става чеп за зеле от нея...

Има го и тоя момент, но при мене конкретно с една салватела се получи номера. Е, пак пуши мокро, но далече от първоначалното. Сега примерно почва да гъргори некъде след двайсетина дръпвания което е голем напредък. Най-интересното е че лулата беше нова новичка като я купих. Като енджиниъринг беше разпробита много зле (и още е), но не мисля че водата се дължи на лошото разпробиване. По-скоро самото качество на бриара.
Аз съм се чудил защо на скъпите лули им пишат 30 грама тегло примерно, а то има защо.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #22 -: Октомври 26, 2015, 02:24:57 »

Да ти кажа, може и да е от пробиването - ако така и така все ти гъргори, не пречи да я "тунинговаш" малко. Нищо не губиш. Аз кво си правим на проблемните лули: с пиличка заглаждам димния канал към устните, щото там остават следи от матрицата на отливката; със самоделна конусна бургия 4мм разпробивам 4-5 см от димния канал на мундщука; прайм голема фаска на челото на втулката - такава, че на челото да има стена под 0.5 мм; с малко обло длето заглаждам прехода между димния канал и отвора за втулката - много често на евтините лули е оставен с 60 градусов ръб от обикновена бургия. Та тоя преход го правя по-плавен, без ръбове. В 90% от случаите, гореописаното има положителен резултат отнесено към качествата на пушене и вкусовата перцепция. Разбираш ли. А останалите 10% са датски лули - неспасяем случай...  Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #23 -: Октомври 26, 2015, 07:39:34 »

Колега, прав сте че част от влагата идва от емулзията на дима и завихрянето, но колкото повече влага изкарва, толкова по-сух е дима. Сега въпрос е колко от ароматните качества се разбиват в емулзия и не достигат до нас е друга бира.
Но също така е факт и че бриара дали е плътен или порист, дали му е изкарано осмотичното напрежение също има роля.

Аз тая Салватела като я поизпекъх придоби съвсем друго измерение, а си е същото толкова зле пробита. Бриара както и да е сушен, може да не е изсушен както требе. Затова сички пайп-мейкъри знаят номера с "изпичането" или микровълновата. Едно време са ги "щанцовали" на конвеар и такива глезотии не са им удряли. Чича ти Алфред им е намирал друга цака като ги е мариновал, но принципа е същия. Виж  high end лулите с какво се хвалят най-много освен с шарката, а то едо колко грама може да падне една лула. Колкото е по-лека, токова е по-празна в порестата структура и по-абсорбираща.
И спорет Григорий като се насмуче качествени катрани, тогава праи шоуто.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #24 -: Октомври 26, 2015, 07:51:14 »

Наздраве и на теб, колега!  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #25 -: Октомври 28, 2015, 01:15:15 »

Бааах тез дърти байове .. след 24ч на сол и 24ч на сода .. пак смърди .... следващите 24 е на ракия без салата !!  Смотан
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 01:17:03 от RocKonoff » Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #26 -: Октомври 29, 2015, 11:36:03 »

Дойде часът на истината ! След 3 дневни СПА процедури .. старата г-жа Лъмбърман даде всичко от себе си още при първия тест ! Умишлено я натъпках с ароматик , тъй като беше останала лека миризма с идеята да се омерише подобаващо. Пичове , впечатлен съм за първи път в краткия си "лулян" опит ! Въпреки , че бях скептик относно липсата на филтър , защото съм пробвал да махам на другите си лули и не ми харесваше резила .... този BC явно е направен много добре от дъртите френски джедаи-лулисти. Не ми липсваше изобщо филтъра ... дима си беше прилично хладен и ароматен , да не говорим че от началото до края .. почти не се промени вкуса на дима ! С другите ми лули не е така.
Е ... верно на 2-3 пъти обирах влага от мундщука с шомполчето .. ма това го отдавам и на почистващите процедури .. с кфо ли не я киснах милата. Предполагам , че още не е изветряла както трябва.
Та като финал мога смело да кажа ,че си заслужаваше усилията и съм много доволен от придобивката.
А това е първото палене все пак ... би трябвало да става се по добре !  Усмивчица

Ето и крайния ми резил след "реновирането" :









А това е нещо , което и пасна все едно е правено за нея ! Ма то нема случайни неща при мен ! Купих го предния ден.  Усмивчица








В заключение искам да Ви благодаря още веднъж за ценните съвети ! Щастлив съм че финала е кефещ !
Наздраве уважаеми господа лулисти !


п.п...пекох 2 часа на 80 градуса у фурнята .. имаше ефект , но не беше 100% !
« Последна редакция: Октомври 30, 2015, 07:52:41 от RocKonoff » Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #27 -: Октомври 30, 2015, 07:28:28 »

Снимки не се виждат.
Активен
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #28 -: Октомври 30, 2015, 07:55:45 »

Мхм ... а сега ?! Виждам ги и на таблет с андроид и на Смарт с Лумиа даже ! Би требвало да са Ок ...  Усмивчица
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #29 -: Октомври 30, 2015, 08:00:37 »

А честито - много добре е станала! И пепелника и отива... Абе, елегантни работи правят франсетата.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!