PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 09:16:10 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
Автор Тема: За качеството,традициите,лицензите и въобще за мистиката около това,което пушим.  (Прочетена 47938 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« -: Ноември 13, 2015, 07:54:10 »

A propos поста на Ози относно разликата в качеството на тутун закупен от Германия и от другаде.

Преди време Климент беше споделял че на Самуил Гавид тутуните за Германия ги праат  Колхазе и Копф. Имало разлика FVF закупен от Германия и от Обединеното Кралсво. Немското ФВФ било много светло, нищо общо с тъмните почти черни джапанки които ние обичаме.

Един друг колега от Варна пък сподели за разликата в Орлик Голден слайст купен от Дойчланд и от Дания. Имало огромна разлика, като колегата отнасяше причината към разфасовката, единия бил 100 грама, другия 50. Аз съм маал и от двата типа кутийки, и нема абсолютно никаква разлика.

Сега същото нещо с Дънхил.

Това ме навежда на мисълта че за Германия се държи некакъв тютюнев монопол и нещата ги праат по лиценз само локални конпании (пр. Колхазе и Копф).

Извода е, не купувайте тутуни от Дойчланд, нема ни да знаете че пушите нещо друго не това което мислите че пушите. Съвсем серьозно.

Ако на кутийката ти пише: "Раухен кан тодлих зайн", не е чиста работата.

Разбирам че там са най-евтини от ойропейските, обаче не е сигурно какво получавате.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #1 -: Ноември 13, 2015, 07:57:28 »

Сега виждам, че съм писал за това, че фонът на кутиите е черен. И наистина преди около три години и нещо в Лондон видях Нощна шапчица с черен фон. Обаче от тогава съм изпушил доста кутии купувани в Германия, Холандия и Израел и си бяха сини. А по отношение на тютюна не съм забелязал разлика, но май не съм пушил купуван от щатите.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2015, 08:03:43 »

Дизайна на кутийките нема много значение, обаче интересното е че наистина Дънхил за Германия не се праи от Орлик а от Колхазе и Коп. Същото е и за Сам Гавид, турили са си го хората на сайта.

Ето:

http://kohlhase-kopp.com/ceemes/tabak/pfeifentabake/
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Ноември 13, 2015, 08:48:22 »

 8)Значи имало за какво да съм мнителен навремето.... Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Ноември 13, 2015, 08:54:55 »

Дизайна на кутийките нема много значение, обаче интересното е че наистина Дънхил за Германия не се праи от Орлик а от Колхазе и Коп. Същото е и за Сам Гавид, турили са си го хората на сайта.

Ето:

http://kohlhase-kopp.com/ceemes/tabak/pfeifentabake/

Егати,идва ми Мерлин флейка отвъд океана-умирам от кеф.Идва ми от немско-леко се зачудвам,ама карай.Може в мен да е грешката.Поне за него не се бях усъмнил,пък то... Ядосан Ядосан Ядосан
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2015, 09:15:12 »

Дизайна на кутийките нема много значение, обаче интересното е че наистина Дънхил за Германия не се праи от Орлик а от Колхазе и Коп. Същото е и за Сам Гавид, турили са си го хората на сайта.

Ето:

http://kohlhase-kopp.com/ceemes/tabak/pfeifentabake/

Егати,идва ми Мерлин флейка отвъд океана-умирам от кеф.Идва ми от немско-леко се зачудвам,ама карай.Може в мен да е грешката.Поне за него не се бях усъмнил,пък то... Ядосан Ядосан Ядосан

Мани колегата Пин ще си отхапе от мъдете като разбере че никога всъщност не е пушил от това къде са го правили "дъртите байчета" там с тия машини от късния неолит. Оказа се че е пушил "Сам Гавид" маде ин Дойчланд  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2015, 12:06:56 »

за мен: просто страхотен.
изчистваш лулата, лЕгаш, слагаш си нощната шапчица и духваш свеща от картинката.
хе-хе. лека нощ

М даааа  Завърти очи ... лека нощ !!
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #7 -: Ноември 14, 2015, 11:37:10 »

Абе, Балкански, ти като ги пишеш тея глупости вярваш ли си?  Ъ? Само да те светна, че К и К освен производител, са и дистрибутор на тютюни... Понеже обичаш да говориш, без да проверяваш информацията - преди време некъв американец им беше писал, именно със същата екзистенциална драма като тебе и познай какво му отговориха от КиК? Че те са дистрибутор за Германия на тия марки, дето ти така прилежно си ги описал... Цялата ви информация е от типа: "Една баба на пазара ми каза... Начи требва да е верно!"
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Ноември 14, 2015, 11:43:09 »

Абе, Балкански, ти като ги пишеш тея глупости вярваш ли си?  Ъ? Само да те светна, че К и К освен производител, са и дистрибутор на тютюни... Понеже обичаш да говориш, без да проверяваш информацията - преди време некъв американец им беше писал, именно със същата екзистенциална драма като тебе и познай какво му отговориха от КиК? Че те са дистрибутор за Германия на тия марки, дето ти така прилежно си ги описал... Цялата ви информация е от типа: "Една баба на пазара ми каза... Начи требва да е верно!"

Ето, задействаха се защитните механизми. Нема лошо, осъзнаването на болезнената истина е труден процес. Били дистрибутори. Да, дистрибутират по-светлите флейки  Ухилен Ухилен
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Ноември 14, 2015, 12:12:47 »

Човек, стига писа глупости, че по-неопитните ще вземат да ти повярват.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #10 -: Ноември 14, 2015, 06:11:40 »

Човек, стига писа глупости, че по-неопитните ще вземат да ти повярват.

Значи Климент твърдеше това нещо още преди година и половина, ходил в Германия човека, обяснявали му разни хора, показвали му двете флейки и разликата помежду им, и прочее и прочее. Мисля че такова нещо разказваше, ако греша да ме поправи.

Аз тогава не му вервах и си мислех че просто е нацелил две различни партиди, обаче ме убеждаваше че тоя бил наистина светъл и не една и две кутийки били така.

Ози тука нагледно показа, човека от Варна също, какво да ти кажа.  А ти за да абсолвираш тежката и болезнена истина, си запали едно дойч менте, изтрий от главата романтичните филми за дъртите байчета и ренесансовите машини, и почвай да се самонавиваш че когато немецо направи менте, кожата му е одрало на оригинала  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #11 -: Ноември 24, 2015, 04:16:28 »

Я виж ко пише на кутийте на ФВФ и Сквадрон Лидера бе, интригант ниеден!  Намигване
(снимка Pana)
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2015, 04:25:14 »

Я виж ко пише на кутийте на ФВФ и Сквадрон Лидера бе, интригант ниеден!  Намигване
(снимка Pana)


Именно колега. Защо некой би слагал специално (made in england) на кутиите?

Да те светна ли?

Я са се попитай и си помисли на твоите пишело ли е  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2015, 05:10:39 »

Ми предполагам, щото им е писнало на хората от разни интернет-интриганти и диванни разузнавачи, дето громят теории на конспирациите докато си пият сутрешното чайче, в стъклена чаша, с лимон...  Ухилен

Колегата ще вземе да се окаже най-големия американофил под прикритие в тоя форум, мдааа - външно е 100 процентов анти-западняк, ама нека да погледнеме фактите такива, каквито са:
1. Споделя американски теории на конспирациите по отношение произхода на тютюна (щото тая "история" първо у щатски форум се появи...).
2. Пуши предоминантно американски тютюни (дори когато са европейски, предпочита да поръчва от щатите!).
3. Има нездрава, ясно изразена и агресивна обсесия към селяндурските опити на американците да направят жалко подобие на лула - корн-коба.
4. Въпреки ясно и безпардонно заявените си русофилски наклонности, досега никой не го е видял да пуши нито руски тютюни, нито руски лули! Русофил, ама друг път, ако ме питате мене...
5. Предполагам, че дори си е инсталирал Уиндоус 10, ама никога нема да си го признае!

Ся ще върти и усуква докато се съмне, ама истината излезе наяве!  Ухилен Ухилен

« Последна редакция: Ноември 24, 2015, 05:57:18 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #14 -: Ноември 24, 2015, 05:46:31 »

Впрочем и аз се замислих върху този надпис и защо едните на Гавит имат, а други не.Само да вметна, че надписът е на допълнителна лепенка, лепната на "подложката" на кутията.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!