PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 05:53:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: За качеството,традициите,лицензите и въобще за мистиката около това,което пушим.  (Прочетена 47933 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #30 -: Ноември 25, 2015, 07:27:46 »

Цитат
Дека са тия мейли бе?
Ми постъпи като мене - поразтърси се, питай бай ги Гугъл, попрочети, па може и да ти просветне...  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #31 -: Ноември 25, 2015, 09:19:27 »

Цитат
Дека са тия мейли бе?
Ми постъпи като мене - поразтърси се, питай бай ги Гугъл, попрочети, па може и да ти просветне...  Ухилен

Начи такива нема. Така ли да разбираме?

То че нема нема, то се знай, ама да не  си беше кривил клавиатурата да ги измисляш поне.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #32 -: Ноември 25, 2015, 09:49:45 »

Колега, понеже познавам стила ти, та дори да ти докарам на крака шефовете на Орлик, КиК и Сам Гавид, ти пак ще ги извъртиш нещата и ще твърдиш своето. Ако ся си изгубя половин час от времето да ти търся некви теми и мейли, това как точно ще промени твоето мнение? Пак ще си говориш същите неща - тоя лъже, оня маже, а третия е еврогей... Аз не те лъжа - цялата информация я има в нета, просто трябва малко да се постараеш... Усмивчица
А и най-малкото се предполага, че преди да обявиш своите наблюдения и заключения, ти си проучил нещата в дълбочина и не разчиташ само на приказки от типа "една баба на пазара ми го каза..."
« Последна редакция: Ноември 25, 2015, 09:54:38 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #33 -: Ноември 26, 2015, 11:54:54 »

Да кажа и аз моите две стотинки по въпроса за конспирацията:
Преди години - около 2009 купувах лично, докато бях в Англия кутия Еринмор балкан микстура и кутия скуадрон лидер. Еринмора тогава ми се видя еликсир направо! Скуадрон лидера също ми хареса. На кутията скуадрон лидер нямаше лепенка или надпис произведено в Англия, но имаше адреса /предполагам?/ на фабриката на Гавит в Англия.
В последствие, след известно време си купих същите тутуни от Германия - пак лично докато бях там и немаха нищо общо като вкус с тези от Англия. Закупените от Англия според мен бяха доста по-харни.
Хич не знам на какво се дължеше това обстоятелство, но моите рецептори така ги възприеха нещата. Не знам конспирация ли е, различни партиди тутун ли са, но разлика имаше.
Ето снимките на тутуна купуван от Англия:
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #34 -: Ноември 26, 2015, 02:04:07 »

..... Закупените от Англия според мен бяха доста по-харни.
Хич не знам на какво се дължеше това обстоятелство, но моите рецептори така ги възприеха нещата. Не знам конспирация ли е, различни партиди тутун ли са, но разлика имаше.


Никаква конспирация нема, защото Колхазе и Коп са си го обявили на уеб сайта им, и си имат правото и лиценза да произвеждат и продават Самуил Гавид съвсем легално.

Само колегата като разбра че целия му филм с дъртите байчета всъшнос е бил една илюзия, и преди докато е изживявал поредния оргазъм пушейки най-великия тутун произведен на машини от времето на Мойсей и го праат некакви дърти байчета (на които така и не се разбра кое им е якото),  сега вече всичкото това ще бъде една лъжа, като когато раззбереш на 3 годинки че дедо мраз не съществува.

Завинаги децкия блян ще бъде помрачен от немските ментаци без душа, праен на машини от инокс, и вместо дърти байчета го праат кюрдски домакини и млади турчета току що получили документи.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #35 -: Ноември 26, 2015, 02:14:35 »

Понеже сте ми симпатични, а и нещо у офиса ме дразнят с глупости, съм ви събрал една малка извадка от мнения за Сам Гавид, като всички визират само и единствено продукцията за САЩ. Изводите си ги правете сами:

"Tell Samuel Gawith that (Quality control matters). They make blends with what they have on hand. They don't give a fig for the consumer. They're SG and they know they can get away with it.
The only way to enforce quality control at the consumer level is to vote with our wallets. Do you plan to stop buying those blends that vary? Do pipe smokers boycott SG's products because of varying quality? No, they snap up whatever they can get of the hallowed FVF.
It would take a massive boycott of SG to get them to change. Pipe smokers aren't up to that. Despite numerous complaints, I've never seen this."

"I've noticed color and texture changes between batches in some blends.
None of em turned out badly. Never what you could call a "bad batch."
There are prolly variations within a single batch. I suppose it's inevitable."

"FVF - Since the loss of Zimbabwean VA, it has never been the same. It used to be that I could smoke it fresh and it was marvelous. Every time thereafter, over the course of three tins, it was a good but not remarkable VA. I know I risk the wrath of the FVF camp to say so, but there it is. I have 10 oz that will complete a 5 year aging cycle in May, and I hope it is marvelous once again. But for me, having to age a straight VA to find its delight is a poor strategy.
Bracken Flake - Were it not for the bounty of Natch's cellar, I would not have any of the version that I loved. I smoked it avidly in about '04 and '05. When my supply grew low, I bought another pound. They had changed the recipe. This blend underwent two recipe changes before I stopped trying to get it. I sent it back to smokingpipes who said that this was a throwback to a previous version.
1792 and Cob Plug - I bought a pound, and it had no nicotine strength. I thought I'd sneak up on Gawith and buy Cob Plug. I bought a pound. No strength. It is this last example that I find most damning. Yes, both pounds tasted like 1792, but SG must have decided to fob it off on the pipe smoking public. They didn't replicate FVF because they couldn't get the tobacco that they used to get. They decided to make a prior version of Bracken Flake. But they must have made the wimpy 1792 with full knowledge that they were leaving something out.
Black XX - I've also smoked this tobacco in a batch that had no strength"



Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #36 -: Ноември 26, 2015, 02:17:55 »

Цитат
Никаква конспирация нема, защото Колхазе и Коп са си го обявили на уеб сайта им, и си имат правото и лиценза да произвеждат и продават Самуил Гавид съвсем легално.

Само колегата като разбра че целия му филм с дъртите байчета всъшнос е бил една илюзия, и преди докато е изживявал поредния оргазъм пушейки най-великия тутун произведен на машини от времето на Мойсей и го праат некакви дърти байчета (на които така и не се разбра кое им е якото),  сега вече всичкото това ще бъде една лъжа, като когато раззбереш на 3 годинки че дедо мраз не съществува.

Завинаги децкия блян ще бъде помрачен от немските ментаци без душа, праен на машини от инокс, и вместо дърти байчета го праат кюрдски домакини и млади турчета току що получили документи.

 Ухилен Ухилен Ухилен А сега дишай дълбоко, брой бавно до десет и изтрий плюнките от монитора...  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #37 -: Ноември 26, 2015, 04:17:43 »


 Ухилен Ухилен Ухилен А сега дишай дълбоко, брой бавно до десет и изтрий плюнките от монитора...  Ухилен Ухилен Ухилен


Ти мен не ме грижи много. Аз съм пушил тутун праен от дърти байчета на средновековни машини.  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #38 -: Ноември 26, 2015, 04:56:44 »

От чешките не съм доволен.Нито една флейка не дойде в добра кондиция-и в  50 грамовите кутийки,и в по-големите разфасовки.Просто си течаха,и бяха по остри при пушене.


Ако си пазиш 50гр кутиики ,погледни на гърба дали е изписан адреса на производителя = С.Г.   Кендал,Кумбрия и т.н.  и адреса на дистрибутора за Чехия на С.Г.= Мостекс импорт-експорт и т.н.
сега ,не знам как е с поръчките чрез Интернет , но тютюните които съм купувал от магазина Etrafika в Прага си бяха с изписани тия атрибути  .
 
докато,
тютюните на С.Г. които съм купувал от магазини в Германия нямат посочени на гърба на кутииките никакви координати на производител/дистрибутор  ,само обща информация за тютюна .

#  и като се замисля ,комай има различия в перцепцията на тютюните при различните търговци  #
, но пък баркодовте и в двата примера са Британски  Смотан

----
апропо ,
защо ли се клюкари за С.Г. в раздела за ношни шапчици
 Ухилен
« Последна редакция: Ноември 26, 2015, 05:11:19 от тедо » Активен

pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #39 -: Ноември 26, 2015, 05:13:30 »

Тедо, е то явно не остана държава, в която да се предлага "оригинален" Сам Гавид - на кутиите от САЩ, Англия и Израел също няма адрес на дъното...  Ухилен Ухилен Ухилен Оказва се, че една малка английска фирмичка, дето работят 5-6 дъртаци на допотопни машини, има филиали по целия свят. Шапка им свалям на Гавидовците! Е, сам виждаш кво става - обади се нов колега и веднага стана ясно, че и на Еринмор Балкан миксчър има немско менте... Нищо, че не е споменат на сайта на КиК. Мистика неква голема се заформя тука...  Ухилен

 А на СГ тютните почнаха да се клюкарят, просто щото натам тръгна темата. То не е лошо да се раздели тая тема де, ако на Ози му се занимава.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #40 -: Ноември 26, 2015, 05:21:26 »

 Намигване

Мистика нема ,
то и сиренце като си купи човек
пък после като иде до магазина ,то уж същото сиренце
ма я ,с друг вкус .

 Завърти очи
Активен

kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #41 -: Ноември 26, 2015, 05:35:47 »

Мисля,че е напълно нормално да има разлика в партидите,недависимо от това къде се прави.Тютюна не е кока кола а живо растение,което е силно зависимо от природните фактори.По скоро е като виното.От един баир е а няма година с година да е еднакво.
Сам гавит ми е последното което пуша,но смея да кажа,че и на Гавит имат разлика.Като тънък познавач на "боб чоколета"( пуша го от 5 години)
 почти винаги намирам различни нюанси.А винаги ми идва от щатите.Така,че всичко си е в рамките на допустимото.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #42 -: Ноември 26, 2015, 05:48:18 »

Калине стига си го утешавал  бе, колкото повече подхранва илюзиите си толкова ще му е по-тежко да приеме реалността после.
Сега е в етап "отрицание",  и тази фаза е желателно да премине по-бързо и по-безболезнено ако е възможно.

 Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #43 -: Ноември 26, 2015, 06:23:36 »

Колега, то на тебе сичката ти работа е такава - преекспонираш некъв частен случай, единично явление, и от него прайш некви генерални изводи... А ако още не си разбрал, пушим предоминантно датски и немски блендове, та ми е малко през оная работа, кой точно прави на Сам Гавид джапанките. Ухилен Ухилен Но то винаги е било така, не сте Вие първия - съчиняването на конспиративна теория е къде-къде по-лесно от простото и логично обяснение, което обаче предполага отрицание от самоизградената митология у главата на конспиратора... А тва, както е известно, е много трудно, да не казвам невъзможно. Вместо да приемете факта, че производителите на мистичния ФВФ си падат мърлячи, Вие предпочитате да обвините простодушните и пасторални дойчовци, че са спретнали некъв империалистически монопол...  Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #44 -: Ноември 26, 2015, 07:56:16 »

.... Вие предпочитате да обвините простодушните и пасторални дойчовци, че са спретнали некъв империалистически монопол...  Ухилен Ухилен

Ние нищо и никого не обвиняваме, само отбелезваме фактите.
И какво спиране на коне те гони като това си го има на сайта на Колхазе и Коп не моем разберем. Конспирация е да кажеш извънземните контролират планетата през дупката на Людмила Живкова в Царичина.
Когато изтъкнеш факт който го има черно на бело у корпоративния сайт на една извесна корпорация зад който сайт стои същата тая фирма с реномето си и наказателната отговорнос, тогава това се нарича "common sense" или елементарна способнос за разсъждение и възприемане на прека и недвусмислена информация.

Те ората пишат на сайта кои блендове произвеждат, тоя ти носи от девет кладенеца вода как били дистрибутори само, при всички доказателства за видимото различие в тутуна и ясното и недвусмислено заявление от самите Колхазе и Коп. Не е като да крият факта. Па имало мейли от същите дърти байчета къде ги има ама не моем да ги видим, па не знам си какво, и на края както и обикновено, факта леееекинко става ирелевантен щото видите ли, през оная работа ми е, язе пушим само Дацки и Немски тутуни.
Сега остава да изтриеш всичките тиради за едни там дърти байчета с гащеризони, бради, па какви машини, от бронзовата епоха,  па какви убави тутуни, па вие кво знаете бе, Англията е алфа и омега, те са естети, те са върха, те са ...... черешката на сладоледа, техно величество ........ дърти байчета от 85 лазарици нагоре. Току виж, тия филми никога колегата не ги е писал из форума, и "дацките недоразумения" (да не вада сега цитати че ще стане лошо) всъщност са върха форевър, и колегата Пин е пушил само дацки и немски тутуни.

 
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!