PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 12:56:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: За пушенето на една лула повече от един път на ден?  (Прочетена 30093 пъти)
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« -: Януари 25, 2016, 10:39:17 »

Та чета си аз от бая време и попадам на се противоречиви мнения. Едни казват туй, други онуй... Та въпроса ми е следния, след като пушиш в една лулица даден тютюн, колко аджеба трябва да чакаш, за да палнеш в нея пак? И естествено ако тУтУна е същия и ако не е?

То май станаха два въпроса.

Това дето четох е следното, някои пишат, че трябва да се изчака нещо от сорта на 1 ден или 24 часа сравнително, а пък други казват било маркетингов трик от преди време, за да може да си копуваме повече лулици - и че можело 2/3 часа след като изстине лулата да я мъчим пак. Но пък тук идва и друг проблем - ако може да я палнеш пак след 2/3 часа, то тУтУна същия ли да е? - или може да си туриш нещо друго в пещта?

Сега сигурно тук повечето, да не кажа всички си имате по повече от една лулица, пък да не кажа много повече от това и рядко сигурно палите в една й съща повече от веднъж на ден, но пък има майстори и прочие хора с опит, та със сигурност имате мнение по въпроса.

Имам предвид бриара, но ако споделите и за другите лули винаги ще е от полза!
« Последна редакция: Януари 25, 2016, 11:06:47 от Nikolay » Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #1 -: Януари 25, 2016, 11:17:08 »

Пуша една лула към 5-6 пъти на ден, понякога повече, понякога по-малко - зависи от лулата. Обикновено оставям лулата да си почине поне час, но не винаги - често пъти в почивните дни паля пак, веднага след първата лула. След като приключа я почиствам хубаво (със спирт) и я оставям да си почине поне седмица. Гледам да не смесвам тютюните, или поне да са от един и същи тип.

P.S. Така го правя аз без да твърдя, че това е канонично и правилно.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #2 -: Януари 26, 2016, 05:42:09 »

Аз пък с една лула пуша само веднъж дневно. За бриар става дума. Веднага след пушене пускам едно перце през мундщука. След пет пушения чистя със спирт и оставям да почине за три дни. Според тютюните, лулите ми са четири вида: за вирджинии и вапери; за инглиш и ориенталци; за кентъки, бърли и комбинациите с тях и накрая за ароматици. Повечето ми лули ги разпушвам със стрейт вирджинии. Това е общо взето, разбира се има и изключения. Няма да спра да пуша, щото вече съм пушил от една лула и нямам под ръка друга непушена. Паля си я втори и трети път, когато трябва, но както споменах, това са изключения.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Януари 26, 2016, 06:57:29 »

Мнението ми почти се припокрива с това на Чочо.Изключително рядко паля лула втори път за деня.Минимум след почистване-ден отдъхване.Е,това си е мой принцип и виждане.Не ми е вкусно иначе.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Януари 26, 2016, 03:09:35 »

Момчета, от диалога ви ясно се вижда че не сте открили красотите на царевицата.

Аз лично бриарова лула паля веднъж на 3 дни, така че дали си отдъхва или съхне ми е се тая.

Кочанчетата обаче ги пердашим и по 6 пъти на ден, и нейно величество Zea mays търпи всичко и не поддава. Като се има предвит че дава сух дим, и обикновено тоя конденз къде го хвърля бриара кочана щателно си го попива, факта че не променя вкуса изстрелва царевичака като абсолютно номер 1 чойс за пушене. След него десет места празно, и после идват разните му бриар мриар морски пени морти и прочее.

Извода какъв е?

Не се чудете по колко пъти може да се пуши келявия бриар, земете си царевичка сладичка за да ви се решат проглемите в живота.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #5 -: Януари 26, 2016, 03:50:49 »

Нема да ти коментирам обсесията с кочаните, просто щото всичко е субективно тука - на мен не са ми вкусни.
"тоя конденз къде го хвърля бриара" - виждал си по колко пъти пуша една лула, виждал си, и че използвам изключително рядко перца за почистване... Начи не е баш така, както ти го представяш. Собствено, кочаните също правят конденз, никакъв проблем нямат...
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 03:56:13 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Януари 26, 2016, 05:04:22 »

Нема да ти коментирам обсесията с кочаните, просто щото всичко е субективно тука - на мен не са ми вкусни.
"тоя конденз къде го хвърля бриара" - виждал си по колко пъти пуша една лула, виждал си, и че използвам изключително рядко перца за почистване... Начи не е баш така, както ти го представяш. Собствено, кочаните също правят конденз, никакъв проблем нямат...

Начи верно, за вкусовете нема да спориме, щото има и хора къде аресват дацките боклуци и върха на сладолета им е ХУ. (да се чете хикс, игрек, и една буква на кирилица) тобаго.

А за конденза, щом запалим бриар, и веднага се почват едни изтръсквания, едни жълтеникаво кафяви капки и петна по дрехите,  ае моля ти се. Сега ако ще ме заубеждаваш че бриара не праи конденз а царевицата праи, нема смисал да спориме.

Царевицата НЕ ХВЪРЛЯ конденз момчето ми,  разбери го това, и при достатъчно тесен мущук или навита хартийка вътре, дава такъв дим какъвто бриара никога не може да постигне. По-сух, по-хладен, по-сладък защото царевицата дава сладос на дима и ако не верваш ще ти изкарам интервю с Russ Oulette къде беше правил бленд за корнкоб и е имал предвит точно тоя факт.

Днеска съм изпушил две лули Найткап в царевица и една в Нординг бриар, искам да ти кажа разликата е от тука до небето.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #7 -: Януари 26, 2016, 05:16:08 »

То тука с царевицата(а и с тУтУна) иде и проблема, че ако си немаш честа кореспонденция с чужди сайтове и прочие чужбина, у нас трудна работа да си намериш каквото и да било. Ама туй е друг проблем дето се е коментирал и преди.

Бех сигурен, че оззи или абе 90% от форума, ще каже, че пуши по 1 път на ден в една лулица, изненада ме пинхед-а дето си призна, че мъчи лулата по цял ден. Да кажа честно и аз съм на неговото мнение, естествено след известно почистване, но нищо специално и аз паля в една и съща(но да си призная и аз нямам много повече от туй де, беден студентски живот...), но тя и мойта си е общо взето за експериментиране. Не виждам чак такъв проблем, може би след 2-рото пълнене, ако не съм я почистил дотогава леко се озорва, ама ако я оставя да си почива около час/два + тампонче и леко зачистване - няма проблем(засега). Естествено мое мнение.

Както с всичко и тая практика ще подлежи на изпита на времето.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #8 -: Януари 26, 2016, 06:31:02 »

Цитат
...пинхед-а дето си призна, че мъчи лулата по цял ден...
Ай стига ся - цял ден! До обяд, следобед максимум! Намигване Аз не казвам, че моето пушене е "правилно", просто че с хубава лула и читав тютюн е възможно. А и не се виждам да помъкна 3-4 лули на работа... Колкото до това, че може би се съкращава живота на лулата с такова душманско пушене - питай ме пак след 15-20 години, тогава ще знам със сигурност!

Цитат
...А за конденза, щом запалим бриар, и веднага се почват едни изтръсквания, едни жълтеникаво кафяви капки и петна по дрехите,  ае моля ти се...
Нещо не ти е наред я на "индженеринга" на лулата, я на техниката - не обвинявай дървото.

Цитат
...Сега ако ще ме заубеждаваш че бриара не праи конденз а царевицата праи, нема смисал да спориме.
...
Не съм казал това - просто брайъра не прави толкова много конденз, колкото описваш, а в същото време кочана прави повече, отколкото твърдиш.

Цитат
...Царевицата НЕ ХВЪРЛЯ конденз момчето ми,  разбери го това, и при достатъчно тесен мущук или навита хартийка вътре, дава такъв дим какъвто бриара никога не може да постигне. По-сух, по-хладен, по-сладък защото царевицата дава сладос на дима...
Това е твое лично мнение, което аз не споделям поради простата причина, че имам различни наблюдения, обусловени от тютюните които пуша. А и достатъчно много хора твърдят, че кочана издиша сравнен с хубава лула от брайър, която е пушена с един тютюн и си има читав нагар по огнището. Каквито са повечето ми лули... Готин И под "хубава" не разбирам "скъпа"...

P.S. От целата ти тирада си вадим извода, че всъщност лулите са проблем при теб. Замисли се... Наблюдавал си много пъти как аз си пуша лулите - по много и начесто. И пак нема конденз като Ниагара, нема гявол! Това е поредното доказателство за моята теза, че от жабарските и датските артизън лули и чеп за зеле не става - Олд Скуул Манифактурен Бритиш Брайър Форевар! (ОСМББФ - клуб) Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #9 -: Януари 26, 2016, 07:19:22 »

Нема да влизам в спор с тирадите на колегата по-горе, само ще кажем че всичките ми 90-тина и отгоре лули в които не влизат 20-тината царевичака дето ги бичим по цел ден, всичките освен две керамични праат яко конденз, некои повечко некои по-малко. Но турим ли влажен тутун, ела да вииш кво стаа.

Най-малко ми праат конденз Кавикитата и една Йирса (чешка лула) но и те вадат конденз. Малко но си го има.
Мортата също праи конденз, мершаума също. Всичките ми 5 броя морти и 5 броя мершаумки праат конденз.
Твоите антики сменяли двеста собственика също праат конденз. Всички лули къде съм ги подарявал на тоя и оня, да кажеме трийсетина, също праеха конденз.

Царевичката и керамиката са единствените които НЕ ПРАВАТ конденз.

За да провериме нагледно тезата, на следващата сбирка ти ще донесеш некоя от твоите лули, аз ще донеса десетина царевичака. Можеш да си избереш кой точно искаш, немам претенции.
Ще туриме един и същи тутун,  и ти ще павкаш, и аз ще павкам. По едно време ще си смениме лулите, и ти ще се опиташ от царевицата да изцедиш нещо, а аз от твоята лула, и ще видиме къде ще капне.
Става ли майна?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #10 -: Януари 26, 2016, 07:52:35 »

Не мисля да ти пуша усмърдяната царевица само за да докажа нещо, на което лично съм присъствал, в качеството си на пушач на въпросния кукуруз... Иначе си повече от добре дошъл да те черпим тютюн и да си говориме глупости. И да се повторя, щото пак четеш мнения както Сотир Цацаров - отслабваща диета: "просто брайъра не прави толкова много конденз, колкото описваш, а в същото време кочана прави повече, отколкото твърдиш."

P.S. Техника мамеееее, техника му е майката на борбата с конденза. И малце олд скуул индженеринг... И правилната страна на произход... Иначе как ше обясниш, че последния път аз си пафках щастливо лула след лула от презряния ингилизки канадец, па ти само стръскваше конденз от прехваления италиански кривоч... С 9мм филтър с активен въглен! Чак и цяло перце за чистене ти харизах - още ме е яд!  Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #11 -: Януари 27, 2016, 08:55:12 »


Не мисля да ти пуша усмърдяната царевица само за да докажа нещо, на което лично съм присъствал, в качеството си на пушач на въпросния кукуруз...


Не да я пушиш, а да се опиташ да изцедиш течнос от мущука. Колкото толкова, зима се за конденз каквото излезне. На бела салфетка веднага ще си проличи.





Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #12 -: Януари 27, 2016, 10:06:06 »

Момчета, от диалога ви ясно се вижда че не сте открили красотите на царевицата.

Ъъъ , Я нещо не можаф да я открия дейва .. бай Груй ми прати един кочан , епа 3-4 пъти палим , ма не изпадам у мечтаната нирвана ... сигур Я сме нещо криваци ...  Смотан

Извода какъв е?

Ако сте с по калпави или шашави рецептори има шанс да не Ви пасне определен тип префалена лулъ ..  Тъжен

Не се чудете по колко пъти може да се пуши келявия бриар, земете си царевичка сладичка за да ви се решат проглемите в живота.

Мойте проблеми колкото и да звучи идиотско и шантаво си ги решавам с една измислена "крушевица"  Шокиран
Пуши та пуши изгорелия кютюк ... латакийте ги кърти !  Ухилен

Инак по темата ... имам 5-6 лулици и съм ги напаснал към различните тутуни. Почиствам си след секо пафкане и си я палим чак на другия ден. Прави ми фЧепетление , че ако е почивала повечко време .... пафканиьето е по добро.
« Последна редакция: Януари 27, 2016, 10:09:57 от RocKonoff » Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #13 -: Януари 27, 2016, 01:40:38 »

............................................................................................
Мойте проблеми колкото и да звучи идиотско и шантаво си ги решавам с една измислена "крушевица"  Шокиран
...................................

Ич биля не е ,, идиотско и шантаво ,,   ,
амчи си е баш така -язе за тва ги и тача крушувици и чирешувици , щот конденз нема кат пафкам -що е истинско дръво и попива влагицата .
Ма момците са млади дърти байчета ,и са модерни и не може така ,треба да са в крак с модата .

 Усмивчица Намигване Смотан Ухилен Шокиран

пп
ма и юларчето треба да е дръвено ,инак нема ифект
« Последна редакция: Януари 27, 2016, 01:43:49 от тедо » Активен

pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #14 -: Януари 27, 2016, 01:53:49 »

Да не забравяме, че в този проклет конденз има и доста ароматни молекули от пушека. Та за тва много хора се оплакват (и аз с тях), че в лули от морска пяна и царевица по-леките (като аромат) тютюни са им разводнени и по-слаби като вкус. С други думи - едното е за сметка на другото.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!