PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 03:21:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Peter Heinrichs Curly Block  (Прочетена 11858 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« -: Юни 13, 2017, 11:48:05 »



Само ще нахвърля бегли впечатления, защото едва от вчера го пуша. Ако Георги Бояджиев реши може да сподели повече - той ме "открехна" на този тютюн... Продава се "насипен" - дебело въже, разфасовка от 250 грама. Според www.tobaccoreviews.com се произвежда от Mac Baren.
Начи, тука говориме за класически вирджиния/перик тютюн. Сладък, плътен, с лека пиперлива нотка от перика, но без да е много натрапчива. Има си и цитрусовите нотки на младата вирджиния, и по-плътния вкус на ферментиралата - на първо четене (пушене) е един доста балансиран тютюн. Все още не мога да дам мнение със 100% сигурност, но по всичко личи, че тоя тютюн ще присъства задължително в дневното ми меню.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Ivo
Гост
« Отговор #1 -: Юни 21, 2017, 10:56:47 »

Отзиви след второ/трето и прочие четене Усмивчица ?
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #2 -: Юни 21, 2017, 12:03:16 »

Потвърждава първоначалното впечатление. На вкус малко наподобява Ескудо ама, между нас казано, е по-добър...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Юни 21, 2017, 12:13:09 »

Отличен тютюн. Далеч по-добър от Ескудо, доколкото съм пушил Ескудо. Не е толкова остър, гори равномерно и нито бързо, нито бавно. Вкус - аз не съм добър по тази част, но е да кажем вкусен  Ухилен
Изпуших един цял пакет от 250 грама (само в такава разфасовка го има поне онлайн).
Като го запалиш, разбираш, че е истински, после ти харесва все повече и повече.

Личните ми впечатления от тютюните на Peter Heinrichs (pfeife.de Онлайн поръчки- няма проблем) са повече от отлични, напълно изключвам ароматиците и латакиевите, защото не понясям първите, а вторите .... май и тях не понасям.
Премерени смеси, балансирани, истински мирис и вкус. Не горят бързо, чудесни за ежедневно ползване.
Пушил съм:
Curly Block за който пишем - разфасовки по 250 гр само
Special Curly - Curly cut на Gawith and Hoggard, но без да е остър и хаплив - има и малки и по 200 грама
Golden Sliced и малки и по 200 грама - според мен е дори по-добър от оригинала на Орлик.
Nr. 60 - вирджиния, флейка, средно силна, всекидневна, отлична, нищо особено, просто добра флейка завсеки ден - само по 100 грама
и този с ванилията, за който Ози е писал скоро, забравих името

Със здраве


Активен
Ivo
Гост
« Отговор #4 -: Юни 21, 2017, 01:23:26 »

Аз набарах 2 кутии по 200гр 2008 година на Curly Cut-a, и ся чекам да доде Усмивчица
И ще дам отзиви.
Активен
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #5 -: Юни 25, 2017, 08:06:36 »

Опс , Господа .. някой има ли желание да ми изпрати  5-10 грама за опитня от тоз тутунец благ ?!
Стестфенну ше си платя кото струва !
Здрави По
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
Ivo
Гост
« Отговор #6 -: Юни 27, 2017, 09:26:54 »

Моята пратка с Curly Cut удари митницата...... Ибаси тъпото
Активен
Ivo 3
Newbie
*
Публикации: 6


Ел. поща
« Отговор #7 -: Януари 21, 2023, 03:19:30 »

Лошото че от известно време не само че го няма Кърли Блок-а, ами е минал от Хайнрихс към Wessex.
Не съм ровил кой знае колко из немските сайтове, но май само в Щатите се предлага вече.

Иначе е един от топ представителите на тази фамилия тутуни, или поне беше.

Прави ми впечатление че нещо последните години "оптимизират" рецептите и от това качеството на табака не печели.
Едно Ескудо го мъча 3ти месец, и както казват хората - "Иначе го правеха едно време" Усмивчица .
Един Дънбар отворих пак наскоро и пак нещо не ми е същия.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!