PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 03:58:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Steel's с отвор /тръбичка/ в дъното...  (Прочетена 9773 пъти)
Polaris
Newbie
*
Публикации: 5


« -: Август 03, 2017, 08:44:00 »

Купих интрересна лула от Ибей.  Много лек Steel's с тегло 26грама ,  дължина 142мм . Чашата е фи32-30мм с огнище фи18мм и дължина 50мм.

Дъното е пробито и е набита алуминиева вложка с отвор около 2мм, а самата вложка е тръбичка и стърчи вътре от дъното около 4мм нагоре.

Така пушенето става, като изпълнение на саксофон  Усмивчица...дима се охлажда от този клапан и е по-лек , а като се запуши с пръст /удобно е с безименния/ дима става по-тежък...

п.п. мисля да опитам да модернизирам една лула и ще покажа снимки...с дебела медицинска игла от система...те са около 2мм и неръждаеми...


Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Август 04, 2017, 11:57:59 »

Интересно нововъведение.Казваш,добре върви...Не се ли нагрява много втулката?
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Ivo
Гост
« Отговор #2 -: Август 04, 2017, 01:10:23 »

По ми е интересно, дали студения въздух като влиза отдолу не байпасира топлия от тутуна.
И оттам да отслабва вкуса на тутуна.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #3 -: Август 04, 2017, 05:10:01 »

Да ти кажа Ози, хич не е нововъведение - Kaywoodie са го правили още през 30те години (Carburetor), Dunhill също имат такива модели (Airstream) поне от 50те...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Polaris
Newbie
*
Публикации: 5


« Отговор #4 -: Август 04, 2017, 07:17:17 »

Са...рано ми е да казвам кое и дали върви добре щото пуша лула от лани...но е различно някак си...

Иво видя другата лула, която я пробих и вкарах игла 2мм и стръчи от дъното на нивото на димния канал около 4мм като тази на снимката...

Наистина метала нагрява, но е вкаран по-навътре и като запушваш с пръста не докосваш метала, а дървената фаска...

Още една лула /та ми станаха три с дупка/ пробих с 2мм бургия и не съм слагал игла е така гола дупка и си пуши екстра.../тя е роял де лукс взех от търг в ибея от един американец за 15 долара ама струва и по-малко...не е добра има некви черни ивици по бриара.../

Иначе за да байпасира горещия тутунов дим дето се опасява Иво няма как да стане дори ако е с диаметър колкото димния канал...ще е 1/1 дебита

тука отвора е около 2мм а това е площ 3,2кв.мм , а димния канал е малко над 4мм - отвор с фи4,2мм е с площ около 14кв.мм...зависимостта не е линейна...знаете...

Просто трябва да се опита от стар опитен пушач за да се види кое как... въпрос на вкус и усет е все пак...

Наистина е английска направа...въведено е от старите байчета  Ухилен ... Пинхеда ги знае тези неща /с него се знаем от друг форум/ ...иначе я купих от французин ама или е умрял или нещо акаунта му е баннат
Активен
Polaris
Newbie
*
Публикации: 5


« Отговор #5 -: Август 04, 2017, 07:44:44 »

А ето модела на Дънхел за който спомена Пинхед.  Клапана бронзов или златен... се пак...  Завърти очи

« Последна редакция: Август 04, 2017, 07:46:35 от Polaris » Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Август 04, 2017, 08:00:30 »

Ба, че от де трябва да се знаеме, дай жокер - нещо оръжейно може би?
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Ivo
Гост
« Отговор #7 -: Август 04, 2017, 08:58:29 »

Прав си за диаметрите.
Но продължавам да не виждам голям плюс - освен че ще има нотка студен въздух и ще се постига малко по хладен дим.
Но въздуха няма да носи тутунев аромат, и по скоро ще разрежда леко вкуса. Би трябвало да е по малко наситен.

Бонус може би ще е че това че лулата по трудно ще загрява, специално ако влиза по-студен въздух от долната страна на огнището.
Обикновено точно в дъното и сгъвката/ъгъла между огнището и въздуховода се нагряват най-много.

Интересно ми е Десо какво ще каже като официален доктор с дисертация по лули Усмивчица
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Август 06, 2017, 04:44:00 »

Явно не се е наложила тая система.Сигурно ефектът не е толкова голям.Ще пробвам на някоя албанка да навия бронзова дюзичка за запалка.Помните ли ги-от началото на 90-те,дето ги монтираха на еднодневките.4 или 5 мм. с гумичка,за пълнене с игла.Ще направя един тест.Отворът на дюзата мисля,че е 1,5 мм.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Август 06, 2017, 05:32:28 »

Виждал съм лули на които само е пробит отвор към 1,5 - 2 мм. Едва ли ще има голяма разлика между този вариант и метална втулка.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!