PipeZone PipeZone
Април 28, 2024, 11:51:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Поддръжка и ремонт на Corn Cob  (Прочетена 20196 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #15 -: Октомври 27, 2012, 09:46:44 »

Вчера извадих поредната от плика и се оказа,че е спукана чашката.Имате ли представа с какво да я запълня?

Дори и на нормална цена,понякога корнкобовите дават дефекти.Запълвам фугата отвън с Локтайт (канаконлит).Като карбонизира чашката-вече няма проблем.Налага се подлепяне понякога и на стеблото към чашката.Правил съм и кит от С200 + царевично брашно(ярко жълто)-получава се като техните (на фирмата) лепила.Варианти има Усмивчица.За язви в чашката,и за дъното-смес от термоустойчив силикон+пепел или (аз предпочитам) стрити таблетки активен въглен.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #16 -: Октомври 27, 2012, 09:49:28 »

За кристалите-слагат се в дъното 3,4,5(зависи от големината)-да образуват равномерен дренажен слой.Най-добре е да са с големина между 3х3 и 4х4 милиметра.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #17 -: Октомври 27, 2012, 11:44:20 »

Ето и "първия" боец след 50-тина пушения.....!
Без никаква специална обработка/доработка....просто внимателно пушене и почистване....
Скоро ще му дойде време и на риимъра, но засега...само с чешкия тампер...
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #18 -: Октомври 27, 2012, 03:16:36 »

И аз на първата и извъртях поне 50 душмански пушенета,без да я пазя и резултата е повече от задоволителен.От време на време обаче вадя по една нова,защото вкусът на първата лула е възхитителен.Страхотни лули.
Активен
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: Октомври 27, 2012, 03:36:57 »

И аз си взех кристали онзи ден, именно заради царавичаците. Аз слагам средно по 3, колкото да отделят тютюна от дъното на лулата, много приятен ефект оказват върху някои тютюни, май ще им стана фен.
Активен
boev_i
Newbie
*
Публикации: 34


Ел. поща
« Отговор #20 -: Ноември 15, 2013, 09:00:38 »

За кристалите-слагат се в дъното 3,4,5(зависи от големината)-да образуват равномерен дренажен слой.Най-добре е да са с големина между 3х3 и 4х4 милиметра.

Предполагам, че са за еднократна употреба?
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #21 -: Ноември 15, 2013, 11:19:36 »

Да, за еднократна са. Като чистиш лулата и ги видиш какви черни стават няма и да си помислиш да ги сложиш пак.
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!