PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 05:59:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Поддръжка и ремонт на Corn Cob  (Прочетена 20197 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« -: Януари 29, 2010, 09:16:06 »

Доста се чудех,четейки темата,пусната от Dark,за царевичните лули,дали и аз да дам своя дан.Също така се колебаех къде да поствам,заради насочеността към хората с по-сръчни ръчички(и налично желание,естествено Усмивчица).Мисля,че тук му е мястото.Та така...
Според мен корн коб е незаслужено пренебрегвана лула.Вярно,няма да ви даде ефекта и цъкането с език на околните(ако пушите заради това),но пък е лека и удобна за пушене.В нея можете да смесвате всякакви видове тютюн,без значение на вид и нарезка-всичко гори перфектно.Няма никакъв остатъчен аромат.Евтина е.Лошото е,че трудно се намира по нашите магазини.Ето някои от моите представители.
« Последна редакция: Юли 11, 2010, 09:55:44 от Dark » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Януари 30, 2010, 09:19:55 »

В началото,учейки се да пуша царевична лула,и налучквайки,успях да прегоря някоя и друга  Смотан.Тогава започнах да се интересувам,и да събирам мнения.Новата лула има такъв изглед в чашката.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Януари 30, 2010, 09:21:18 »

Преобладаващото мнение на пушещите корн лули бе,че краят на стеблото,завършващ  в чашката ,трябва да изгори след няколко пушения.Реших да не спазвам съвета,а напротив-да "защитя" накрайника с кристали.Вече бях патил-след прегарянето на стеблото тръгва и дъното(сърцевината на царевицата все пак е мека).Та започнах задължително да използвам Denicool кристали.Лулите се запазват прекрасно!!!А и мисля,идеята на тази част от стеблото е да осигури максимално добра и равномерна тяга при горене на тютюна.Следващата снимка не е много добра,но показва напрупаното с нагар стебло и отвор.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Януари 30, 2010, 09:22:08 »

Лулите с прегорялите дъна и стебла,реших да ремонтирам.Рецептата вече я дадох в другия форум за лули и тютюни,но за да има завършеност,ще я повторя.Смесих една част черен термоустойчив нетоксичен силикон,с три части стрит на прах активен въглен.След старателно почистване и продухване дъното на чашката,пломбирах до отвора на стеблото.Получи се невероятно!Между другото,така пломбирам и дървени лули,ако се наложи-ефекта е отличен.
Един от пломбираните корнкоб-ве е пушен вече над сто пъти,без да мръдне!Не се хваля-уточнявам и тук,че идеята е на колеги от руски форуми.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Януари 30, 2010, 09:23:04 »

Другият проблем,с който се сблъсках,бяха мундщуците.Изработват ги от някаква калпава пластмаса.По прицип са черни или прозрачно жълти.Бързо се деформира от температурата леглото за филтъра.Явно са консуматив,защото се продават отделно,и са много евтини.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #5 -: Януари 30, 2010, 09:23:45 »

На старите и деформирани мундщуци,сложих втулки от неръждаема стомана.Пригодих ги за 6мм. филтри-използвам и балсови,и с активен въглен.Оригиналните хартиени Медико филтри трудно се намират.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Януари 30, 2010, 09:24:40 »

Надявам се,да съм ви бил полезен с нещо.При добро поддържане,напук на някои ,царевичната лула има доста дълъг живот.Много важно е,да е оригинална-на дъното трябва да има стикер на производителя.В момента се предлагат из сайтовете откровенни ментета-ако имате възможност,купувайте само от сайта на Missouri Meerschaum Corn Cob.
Пушете в мир!!!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #7 -: Март 11, 2010, 09:32:07 »

А ето как изглежда и лекуваният ветеран,все още вярно служещ. Усмивчица
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Август 11, 2012, 07:24:31 »

Наложи се да конвертирам някои снимки в jpg формат,от което падна качеството,но поне може да се добие представа за какво става въпрос:
http://ozzybs.snimka.bg/hobby/poddr-jka-i-remont-na-corn-cob.694649.28063108
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Октомври 01, 2012, 07:27:22 »

Днес се сдобих най-после с първите си Corn Cob. Направи ми впечатление, че използват по-различни филтри, които поне на българския пазар не съм срещал. Има ли някакъв преходник, с който да ги пуша без филтър?
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Октомври 01, 2012, 08:24:51 »

Днес се сдобих най-после с първите си Corn Cob. Направи ми впечатление, че използват по-различни филтри, които поне на българския пазар не съм срещал. Има ли някакъв преходник, с който да ги пуша без филтър?
И аз ги видях тия корнове и не съм въодушевен, но всеки си знае.
Това са т.нар. Еднодневки, така че махай филтъра и си пафкай с кеф, като се скапе хвърляй и това е. Аз си мисля , че това е и предназначението.
Активен
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Октомври 01, 2012, 09:24:11 »

Колкото толкова, както казват... Нищо не си дал, нищо не си взел. Смотан
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #12 -: Октомври 25, 2012, 06:28:48 »

 ;)Абе не е точно така....Американците въобще даже не са прост народ-даже са си много практични.Не мож ги излъга с калпава стока.Корна си е перфектна лула,стига да се нагодиш към нея.Щом Sweet Maple Twist става мек като памук(е,условно казано) в царевичака,какво да говорим повече...Денис,набави си балса,ако не можеш да намериш 6мм.филтри.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #13 -: Октомври 27, 2012, 06:43:43 »

Вчера извадих поредната от плика и се оказа,че е спукана чашката.Имате ли представа с какво да я запълня?
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #14 -: Октомври 27, 2012, 09:02:53 »

Вчера извадих поредната от плика и се оказа,че е спукана чашката.Имате ли представа с какво да я запълня?
Съжалявам, че такава ти се е паднала, но всеки с късмета си Ухилен....
А пък при мен, спазвайки инструкциите на Ози, продължавам да пуша още първата отворена, може би вече 50 лулици изпуших и продължава да се държи супер...гледам да не пуша докрая и затова и края на чибука в огнището не е изгорял...взимам филтри от другите лули от пакета с доставката, докато ми дойде поръчката......вчера за първи път ползвах и кристали (не че знам как де - ще съм благодарен на Ози за повече инструкции - по едно кристалче, по две, да се запълни дъното или....). Кристалите реално вършат работа, въпреки, че бях скептик, но дима реално е по-хладен....комбинацията кристали, царевица и Кърли кът води до сериозно удоволствие..... Намигване
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!