PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 07:58:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  
Автор Тема: помощ за ремонт  (Прочетена 28732 пъти)
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #30 -: Май 12, 2009, 11:16:00 »

Това е мундщук за триделна "селска" лула - аз имам такава. Само че защо ти е 1,2 см в диаметър тогава? на моята пръстените са около 8 - макс 10 мм в диаметър. Ако това те устройва, мога да ти предложа черен полиертацетал, или Делрин, както му викат. Аз го използвам за втулки на мундщуците, щото е здрав и има нисък коефициент на триене. 10,4 мм в диаметър е
« Последна редакция: Май 12, 2009, 11:18:24 от getzpipes » Активен

ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #31 -: Май 13, 2009, 06:37:26 »

По принцип смятам,че по-добрият вариант ще е мундщука без пръстенчетата.Размера на "устничките" е 11мм.-водя се оттам(оставям си 1мм. аванс).Оригиналният не съм го виждал-в междинния елемент имаше счупено парче от резбата.Лулата е доста интересна  и стара-оом паул,с външна резба на чашката и разглобяемо дъно(у мен е само междинната втулка на мундщука-иначе бих я снимал).Времето ме притиска-все не мога да потърся материали.Ако не стане до неделя,тогава вече ще надам "вик за помощ"! Усмивчица
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #32 -: Май 13, 2009, 09:13:47 »

Пръстенчетата си имат определена цел - това е страшно хитроумно - тъй като навремето са ги правили предимно от рог или кост-сравнително скъп материал и изработка, правят 3- 4 пръстенчета подред, та като прегризеш едното, просто отрязваш до следващото пръстенче и си пушиш нататък, докато се случи пак същото след време - хитреци! По такъв начин са удължавали живота на мундщука с поне 4-5 години в повече.
Активен

pipefan
Гост
« Отговор #33 -: Май 15, 2009, 10:29:20 »

Поздравления за отличната работа!!!
А сега аз да ви попитам нещо-откъде мога да си купя материал за направа на мундщуци?
Мерси!
С тази лула с кеф си пуша само инглиш тютюн Смотан!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #34 -: Май 12, 2013, 08:48:35 »

Всъщност,сега виждам,че не съм дал снимки на селската лула,която възстановявах.Получи се.





Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #35 -: Май 13, 2013, 10:40:20 »

Ozzy , и аз лъскам същата старина ,и на моята и няма мундщука . Можеш ли да помогнеш ? Имам мерак да опитам да го изработя сам , но нямам необходимите оръдия на труда и съм принуден  да  гледам мило богопомазаните със струг и пила . Усмивчица



« Последна редакция: Май 16, 2013, 05:09:38 от ozzy » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #36 -: Май 14, 2013, 06:55:07 »

 Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен ;DЩе мога ,явно.Давай адресче на ЛС,където да ти изпратя мундщука.Ще се наложи да му нарежеш резбичката(не помня стъпката на оригиналната резба,а лулата не бе моя).Има достатъчно място.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #37 -: Май 14, 2013, 08:08:29 »

Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен ;DЩе мога ,явно.Давай адресче на ЛС,където да ти изпратя мундщука.Ще се наложи да му нарежеш резбичката(не помня стъпката на оригиналната резба,а лулата не бе моя).Има достатъчно място.

Сърдечно благодаря ! С доработка ще се оправя лесно ,надявам се ! Щом се получи ,ще покажа резултата . Бях е отписал тази лула . По едно време и бамбук и пъхах , ама не подхожда хич . Радвам се ,че стана на въпрос ! Ще върнем още една старица от небитието ! Усмивчица
« Последна редакция: Май 14, 2013, 08:12:37 от POPЕYЕ » Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #38 -: Май 16, 2013, 03:14:14 »

Оzzy, това е резултатът  след като получих мундщука изработен от теб. Благодаря за светкавичната реакция !
Не нарезах резбата до пръстенчето , защото и аз незнам защо  Ъ?. Чак като го навих ми стана ясно, че е по-различна моята  лула , ама не ми се връщаше до стругаря .  Бабата винаги може да влезе в норми , но засега остава нестандартна  Ухилен / по-стройна е /  Ухилен Ухилен Ухилен

« Последна редакция: Май 16, 2013, 05:08:41 от ozzy » Активен
Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!