PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 12:13:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7
  Изпечатай  
Автор Тема: Запалки  (Прочетена 117965 пъти)
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #15 -: Август 20, 2012, 05:34:54 »

Аз използвам тази Prince (подарък от приятел), когато съм навън и има вятър, иначе кибрит. Усмивчица

« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 10:02:30 от ozzy » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #16 -: Септември 30, 2012, 01:40:21 »

От известно време Короната ми спря да пали.Поне 3-4 пъти щракам докато се получ.Мислехче е от камъчетата,купих оригинални и пак същото.Смених газта,отново греда.Днес взех една четка за зъби и я почистих основно.Всичко си дойде на мястото.Не мога още да си го обясня рационало,но е факт.Явно са доста капризни в това отношение.Със зипото това няма как да се случи,но там пък си има други чалъми.
Активен
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: Септември 30, 2012, 02:09:36 »

Моята от последното зареждане с гас, започна да свършва точно на 2 паления и май се прецака нещо. Тъжен
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #18 -: Септември 30, 2012, 02:21:02 »

Мойта горната...подаръка....запали 10 пъти най-много и...еми аз и не съм очаквал нещо друго...
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #19 -: Септември 30, 2012, 05:05:22 »

 :)Само мойта френско-китайската ли остана чакмак!?Куче марка излезе-олющи се цялата(ползвам я на работа,и постоянно я въртя из ръцете си),но пали от 100 пъти-100. ;)Абе от 10-9,от мен да мине.Запалките си искат доста сериозна поддръжка.Първо-газта да е хубава.Задължително бутан,а не пропан-бутан(май по-често срещан вариант).Ако дюзите са калпава изработка,гумените уплътнения(о-пръстените) изсъхват много бързо,и спират да уплътняват.Трябва лекичко да се намажат с машинно масло(немаслоустойчивата гума(каквато е вече в дюзите) го поема,и лекичко се раздува).Става или с разглобяване,или с капване и раздвижване на дюзата,ако е неразглобяема.По принцип на малко по-добрите запалки и двете дюзи са разглобяеми.На електронните трябва периодично да се сваля нагара върху горната дюза(или втулка-зависи от конструкцията),за да може да затваря верига пиезокристала.Валячетата на запалките с камъчета също трябва да се почистват.Масово се продават калпави камъчета,които се замазват върху зъбците на валячето.Искра уж има,но не е достатъчна и добре насочена.Калин много добре е направил-с четката за зъби.Става също с накрайник за дремел с месингови телчета,става и с обикновена топлийка или игла,но е голяма играчка.
Аз си взех за проба австрийско-китайска ИМКО Ухилен-за сега е безотказна,ама ще видим...Като налучкам снимките,ще я покажа.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #20 -: Септември 30, 2012, 05:16:32 »

Хубавите запалки си искат сериозна поддръжка.Навремето имаше в Бургас павилиончета,в които майстори освен зареждане,също така ремонтираха.Времената на истинските Ронсон,Дънхил,Дюпон,Корона...Понякога правя профилактика на някоя такава на приятели-разликата в качеството на изработка на едновремешните и сегашни запалки е огромно.В полза на едновремешните-до последния детайл.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #21 -: Септември 30, 2012, 06:04:34 »

Хубавите запалки си искат сериозна поддръжка.Навремето имаше в Бургас павилиончета,в които майстори освен зареждане,също така ремонтираха.Времената на истинските Ронсон,Дънхил,Дюпон,Корона...Понякога правя профилактика на някоя такава на приятели-разликата в качеството на изработка на едновремешните и сегашни запалки е огромно.В полза на едновремешните-до последния детайл.

Аз заради това преди време писах за камъчетата...такива павилиончета де ги сега...отиваш при майстора за едно просто пълнене (отваря капачките на барабана, продухва, поглежда горната дюза, навива ти прижинката, слага камъче...ама камъче..., пълнето - загрява бутилката, да не вкарва само въздух, пълни, изпуска въздуха, пак пълни, проверява нивото, сменя уплътненията на долната дюза...)...сега 20 ст, запалката и в кофата...като си вземеш нещо хубава...къде Ъ?
То пък само и за палките да бяха, да кажеш м..... му, ама и другата работа ни е такава! Завърти очи Завърти очи Завърти очи
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #22 -: Септември 30, 2012, 10:32:40 »

не споря - КОроната е много добър вариант, но Ози пак е споменал класиките...е вярно, че са много пари, но ако Ви се занимава ето: немският ибей, повечко търпение, няколко наддавания през няколко седмици и срещи 50-70 евро може да се сдобиете с оригинален Дънхил... мейд ин Суис... запалките са оттам докъм 90-та г. Е няма да имате златен дънхил, те са много нагоре, но пък и жълт или сребрист с характерните им краски и суперелегантен дизайн са истински кеф.  Сега със спирането на пушенето доста хора продават такива стари неща... които са стрували къмто 500 дойчмарки нови в кроя на 70-те... на ония пари все едно сега 500 ама евро.
Важна забележка за тях е обаче, че искат някакви камъчета, които били много по-меки от обикновените. Споделям го заради предишните коментари за камъчетата.
А иначе зипото е голяма мода, но се пълни не на два дни ами почти всеки ден, а и дава в началото твърде силен собствен аромат от горивото си върху тютюна - нещо, с което се свиква, но което всъщност не би трябвало да става. именно заради това има сега едни вложки за зипо... с газ. ама това ми се струва пък на мен кощунство спрямо легендата. нещо като маратонки адиБас.

ето от американското ибей пример:
http://www.ebay.com/itm/Dunhill-Rollagas-Lighter-Swiss-Made-Barley-Design-/400246283086
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #23 -: Октомври 01, 2012, 10:11:25 »

Имам един приятел, който навремето държеше (баща му) точно такова павилионче в София. Той общо взето наследи занаята и не отказва да оправи някоя и друга запалка.
Не взима много пари и има оригинални части, особено за ронсъните.
Ако някой има нужда, да казва.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #24 -: Октомври 01, 2012, 03:36:16 »

Имам един приятел, който навремето държеше (баща му) точно такова павилионче в София. Той общо взето наследи занаята и не отказва да оправи някоя и друга запалка.
Не взима много пари и има оригинални части, особено за ронсъните.
Ако някой има нужда, да казва.
Бравус!Това е идеята и на форума и на общуването тук, пък и по принцип!
Когато имам нужда (дано не е скоро) ще се възползвам!
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #25 -: Октомври 01, 2012, 10:54:43 »

именно заради това има сега едни вложки за зипо... с газ. ама това ми се струва пък на мен кощунство спрямо легендата. нещо като маратонки адиБас.
Аз да си призная отдавна "наблюдавам" това  - http://www.danishpipeshop.com/product.asp?product=1718 .....въпреки, че не съм съгласен за адиБаса, нали си е Зипо все пак...ме гложди вътрешна борба...но, пък и за тези пари-една Корона в промоция си е почти това...
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #26 -: Октомври 02, 2012, 09:08:11 »


Аз да си призная отдавна "наблюдавам" това  - http://www.danishpipeshop.com/product.asp?product=1718 .....въпреки, че не съм съгласен за адиБаса, нали си е Зипо все пак...ме гложди вътрешна борба...но, пък и за тези пари-една Корона в промоция си е почти това...
[/quote]

Това е много яко, ако е и добре направено, какво като не е с миризлив бензин? Имам и Зипо и едно Колибри (почти Зипо), което е с по-добро качество от Зипото, смея да твърдя, но не мога да ги ползвам, защото миришат зверски. Цялата лула се осмърдява на ауспух.
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #27 -: Октомври 02, 2012, 05:44:06 »


Аз да си призная отдавна "наблюдавам" това  - http://www.danishpipeshop.com/product.asp?product=1718 .....въпреки, че не съм съгласен за адиБаса, нали си е Зипо все пак...ме гложди вътрешна борба...но, пък и за тези пари-една Корона в промоция си е почти това...

Това е много яко, ако е и добре направено, какво като не е с миризлив бензин? Имам и Зипо и едно Колибри (почти Зипо), което е с по-добро качество от Зипото, смея да твърдя, но не мога да ги ползвам, защото миришат зверски. Цялата лула се осмърдява на ауспух.

[/quote]
Предполагам,че не ги пълниш с автобензин?
Активен

gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #28 -: Октомври 03, 2012, 08:30:34 »


Аз да си призная отдавна "наблюдавам" това  - http://www.danishpipeshop.com/product.asp?product=1718 .....въпреки, че не съм съгласен за адиБаса, нали си е Зипо все пак...ме гложди вътрешна борба...но, пък и за тези пари-една Корона в промоция си е почти това...

Това е много яко, ако е и добре направено, какво като не е с миризлив бензин? Имам и Зипо и едно Колибри (почти Зипо), което е с по-добро качество от Зипото, смея да твърдя, но не мога да ги ползвам, защото миришат зверски. Цялата лула се осмърдява на ауспух.

Предполагам,че не ги пълниш с автобензин?
[/quote]
Моите уважения, пълня ги с бензин Зипо, оригинален.
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #29 -: Октомври 03, 2012, 06:45:21 »

На мен този т.нар.бензин ми мирише на "white spirit" -разредител за  различни лакове и фирнизи!?
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 7
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!