PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 12:30:10 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: помощ за ремонт 2  (Прочетена 24280 пъти)
didoval
Гост
« -: Май 18, 2009, 09:08:00 »

Виждайки прекрасната работа, която г-н Гечев е свършил с мундщука на pipefan, не мога да не поискам и аз помощ.
Лулата е руска и е на около 22 години, но с нея не е пушено много. Мундщука бе счупен на три части и съм ги скрепил със Супер Бонд, колкото до стане използваема. Но вече доста ме дразни да го гледам така закърпен.
Има нещо като филтър или по - точно е охладител, състоящ се от тръбичка и извита пластинка. Тръбичката е леко деформирана (сплескана) в единият край. Вади се доста трудно - аз ползвам клещи.
Ето малко снимки.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Май 18, 2009, 09:36:58 от didoval » Активен
didoval
Гост
« Отговор #1 -: Май 18, 2009, 09:09:34 »

Още две снимки.
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #2 -: Май 18, 2009, 10:51:27 »

Ами не ни остава друго ,освен да действаме!Ще ти пратя адреса си на които да ми изпратиш лулата , на която да излекувам счупването. Намигване
Активен

Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #3 -: Май 21, 2009, 03:39:51 »

Didoval,днес получих лулата ти и утре ако е рекъл Бог,започвам работа по новия мундщук.Предлагам ти ,обаче при новия да не присъства алуминиевата тръбичка,а неин заместител да е самия материал на мундщука,ок?
Активен

didoval
Гост
« Отговор #4 -: Май 21, 2009, 05:14:38 »

Да, да ще стане супер  Ухилен.
Активен
didoval
Гост
« Отговор #5 -: Май 21, 2009, 05:17:19 »

А! И още нещо - можеш ли да разбереш от какво дърво е лулта, тъй като никой не можа да ми каже?
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #6 -: Май 21, 2009, 10:57:14 »

Ами понеже е байцвана в мн.тъмен тон и е рустикована ,няма как да стане без да се смъкне повърхностния слой,което предполагам,че не одобряваш като идея ,въпреки,че след това не ми е проблем да реставрирам "почистения "участък.
Активен

didoval
Гост
« Отговор #7 -: Май 22, 2009, 05:21:17 »

Не, не няма нужда Смотан
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #8 -: Май 22, 2009, 03:41:37 »

...това е началния етап от работата и в тази връзка ,мисля,че сега е момента да ти предложа някои подобрения ,а именно:
-вместо спираловидната осукана алуминиева пластинка да ти сложа "класически" охладител/макар,че според мен и двете неща са излишни/
-понеже заготовката от която започнах да правя новия ти мундщук носи потенциала да бъде с около 1-2см по-дълга от старата бих могъл да ти изработя новия малко по-дълъг.
-задната част на новия мундщук мога да направя малко по-широка от оригинала,което ще допринесе за по-свободно пушене по време на работа,ката захапката ще е с по голяма площ и съответно "по-стабилна",отколкото с тесния мундщук.
Това са мои предложения,които смятам,че ще бъдат от полза за новия мундщук,но ако държиш новия да бъде копие на стария,ще се съобразя с изискването ти.
Активен

didoval
Гост
« Отговор #9 -: Май 22, 2009, 05:05:46 »

Не, не. Всичко, което предлагаш е по - добро от старото и одобрявам с две ръце. И без това имах на ум да те питам дали не може новият мундщук да е малко по - дълъг от стария, но реших да не досаждам. Ще стане супер, ако е по - дълъг.
За пластинката, също е добре.
Благодаря, че вече си я започнал.
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #10 -: Май 25, 2009, 04:23:54 »

Абитуриентските балове позабавиха работата по мундщука;снимал съм минималния напредък в обособяването му,но до ден-два смятам,че вече ще мога да го изпратя!
Активен

Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #11 -: Май 25, 2009, 04:27:29 »

.
Активен

didoval
Гост
« Отговор #12 -: Май 25, 2009, 05:28:10 »

Е, всеки с професионалните си ангажименти  Ухилен.
Лулата става перфектна. Много добре изглежда.
Една молба - може ли да си остане с прав мундщук. Така ми допада май повече, отколкото с леко кривият от преди.
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #13 -: Май 25, 2009, 06:05:17 »

По-лесния вариант за мен е да не огъвам мундщука,но си мисля,че с извит ще е по -хубава.Друг е въпроса ,че оригиналния мундщук е с рязко пречупване и от там не толкова грациозната извивка на  линията на лулата.Довери ми се и мисля,че няма да сгрешиш:ще направя извивката на мундщука плавна дъга ,а не тъп ъгъл.Линийте на огнището и т.нар."крак" при лулата ти сключват остър ъгъл,което задължава мундщука да е извит;ако тези линий сключваха прав ъгъл-тогава мундщука би могъл/дори задължително/да бъде прав.Все пак ти имаш решаващата дума като собственик на лулата!
« Последна редакция: Май 26, 2009, 10:54:55 от Десислав Гечев » Активен

didoval
Гост
« Отговор #14 -: Май 25, 2009, 07:38:12 »

Да, приемам съвета ти  Намигване. Нека бъде извита. Гледайки другите ти лули, за нито една от тях не мога да кажа "ето тази можеше да е по - добре еди как си". Тук не става въпрос за доверие (макар, че си го има), а по - скоро на професионализъм.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!