PipeZone PipeZone
Април 28, 2024, 09:42:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Почерняла шийка - прогорено или не?  (Прочетена 5222 пъти)
didoval
Гост
« -: Юни 05, 2009, 05:34:04 »

Преди ден получих нова лула от бриар. На гръцката фирма PIPEX е. Лулата е с 9 мм филтър. Огнището е с някакво покритие от вътре. Въпросът ми засяга шийката на лулата. От вътре си е чисто дърво и още след първото пушене почерня. Но забелязах, че е черна само там докъдето е стигал филтъра, както и дъното на шийката. Кондензат изсъхна, но черното остана. Мисля, че не е прогорено, тъй като я изпуших доста бавно и беше пълна само до средата. След това проверих друга лула, също 9 мм, положението бе същото - черна докъдето стига филтъра и дъното, но доста повече, тъй като с нея съм пушил много.
Въпросът ми е следният:
Това нормално ли е за 9 мм лули и ако не е как да го преодолея?
Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Юни 05, 2009, 09:42:26 »

Със сигурност не е прогорено. Има голяма вероятност да се дължи на фабричната карбонизация на чашата - явно се отлагат някакви неща, какви, не е ясно защото не знаем какво са използвали за покритието. Тъй като повечето производители държат състава на карбонизационното покритие в тайна, можем само да гадаем. Пуши си спокойно.
Активен

didoval
Гост
« Отговор #2 -: Юни 05, 2009, 05:36:29 »


Благодаря за успокоението. Наистина ми олекна. Все пак пускам снимка, за да стане по - ясно.
Обмислях вариант да направя някаква втулка, която да влиза в 9 мм и фактически лулата да стане без филтър  Намигване.
http://ozzybs.snimka.bg/hobby/pochernyala-shiyika-progoreno-ili-ne.700071.28359807
« Последна редакция: Септември 09, 2012, 05:16:49 от ozzy » Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!